Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, coyote2 είπε

Εσύ έχεις αμερικανικό λογαριασμό ή μας λες ότι ισχύει για όλους;

Εγω εχω US και EU acc...αλλα με ΕΝΑ Ps plus μονο  μπορεις να παιζεις σε ολα τα acc 😉 Activate as Your Primary PS4 | PlayStation®4 User's Guide ...αλλα τα παιχνιδια του μηνα και τα cloud saves τα εχεις μονο στο λογαριασμο οπου εχεις ενεργοποιησει το Ps plus.

Επεξ/σία από ggramenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, aris4me είπε

Καλημέρα :) Παίζει καμία προσφορά τώρα για να αγοράσουμε φθηνότερα ps plus ; 

δε νομιζω...συνηθως τη προσφορα τη βγαζουν στη balck friday, αλλα περιμένε μέχρι την Πρωτοχρονιά, μπορεί να παίξει καμια ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ggramenos είπε

Εγω εχω US και EU acc...αλλα με ΕΝΑ Ps plus μονο  μπορεις να παιζεις σε ολα τα acc 😉 Activate as Your Primary PS4 | PlayStation®4 User's Guide ...αλλα τα παιχνιδια του μηνα και τα cloud saves τα εχεις μονο στο λογαριασμο οπου εχεις ενεργοποιησει το Ps plus.

Και πως ακριβώς το ενεργοποιείς στην Ελλάδα; Ποια είναι η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, geor92 είπε

Και πως ακριβώς το ενεργοποιείς στην Ελλάδα; Ποια είναι η διαδικασία;

Μεσο του US account, η διαδικασία είναι η ίδια όπως στην Ελλάδα...αρκεί να έχεις US account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποτε ληγει μια psplus???

καλησπερα παιδες

αγορασα πριν 2 βδομαδες μια psplus απο γνωστη αλυσιδα,

βεβαια κονσολα δεν εχω λογω των γνωστων θεματων με το ps5 και δυστηχως δεν εκανα ουτε προπαραγγελια ακομα, καθως στην αγνοια μου οταν μπηκα στην διαδικασια ειχε ηδη κατεβει απο καθε sait, και ετσι δεν εχω ενεργοποιησει ακομα την καρτα,

ποτε ληγει αυτη η περιοδος ενεργοποιησης?????,δεν αναγραφει πισω,καθως οπως πανε τα πραγματα μπορει να αποκτησω το πασχα κονσολα!!!

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

ποτε ληγει μια psplus???

καλησπερα παιδες

αγορασα πριν 2 βδομαδες μια psplus απο γνωστη αλυσιδα,

βεβαια κονσολα δεν εχω λογω των γνωστων θεματων με το ps5 και δυστηχως δεν εκανα ουτε προπαραγγελια ακομα, καθως στην αγνοια μου οταν μπηκα στην διαδικασια ειχε ηδη κατεβει απο καθε sait, και ετσι δεν εχω ενεργοποιησει ακομα την καρτα,

ποτε ληγει αυτη η περιοδος ενεργοποιησης?????,δεν αναγραφει πισω,καθως οπως πανε τα πραγματα μπορει να αποκτησω το πασχα κονσολα!!!

1 χρόνο μετά απο την ημερομηνία αγοράς της, η συσκευασία δεν έχει ημερομηνία λήξης, οπότε λογικά συνδέεται μέσω της απόδειξης ίσως με βάση το Serial Number, με κάποιο τρόπο δηλαδή φαίνεται πως η τάδε κάρτα με τον τάδε αριθμό αγοράστηκε την τάδε ημερομηνία.

Ο κωδικός εξαργύρωσης αναγράφεται στην εσωτερική μεριά.

Είχα αγοράσει 2 Plus και τις εξαργύρωσα μετά απο κανά 8μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν κάνω Αμερικάνικο λογαριασμό και αγοράσω ps+ στον μικρό μου:

α. θα χάσει ότι είχε παίξει ως τώρα (2 χρόνια) ή υπάρχει τρόπος μεταφοράς του account του?

β. θα υπάρχει πρόβλημα να συνδεθεί και να παίξει με τους φίλους του?

γ. Θα χρειαστώ να φανταστώ νεο mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, gotthard είπε

Καλησπέρα, αν κάνω Αμερικάνικο λογαριασμό και αγοράσω ps+ στον μικρό μου:

α. θα χάσει ότι είχε παίξει ως τώρα (2 χρόνια) ή υπάρχει τρόπος μεταφοράς του account του?

β. θα υπάρχει πρόβλημα να συνδεθεί και να παίξει με τους φίλους του?

γ. Θα χρειαστώ να φανταστώ νεο mail?

α. Αν συνεχίσει να παίζει με το ίδιο acc δεν θα χάσει τίποτα... απλά δεν θα μπορεί να μεταφέρει τα saves στο cloud και απλά θα γίνετε αποθήκευση στον σκληρό. Τα παιχνίδια του μήνα τα κατεβάζεις από το acc που έχεις το ps plus και τα παίζεις μετά με όποιο acc θέλεις. Μεταφορά acc δεν γίνεται. 

β. Όχι κανένα απόλυτος... μην σε μπερδεύει το αμερικανικό acc... Η κονσόλα συνδέεται με τους servers της χώρας που βρίσκεσαι. 

 γ. Φυσικά το κάθε acc έχει ξεχωριστο email... και για το αμερικανικό χρειάζεσαι και τόπο κατοικίας...έστω ας είναι κάποιο ξενοδοχείο ή....το ψάχνεις λίγο στο Google 🤐 για να δεις πως και τη... 

Πάντως εγώ που έχω αμερικανικό acc από το 2014 δεν έχω δώσει πάνω από 30ευρο σε ετήσια συνδρομή.. χώρια οι εκπτώσεις που γίνονται στο αμερικανικό όπου είναι πολύ καλητερες από το ευροπαικο...και που να δεις το Βραζιλιάνικο... Ps plus ετήσιο με 22ευρο(https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/playstation-plus-12-month-subscription-brazil) ..εμενα φίλε μου δεν μου περισσεύουν όπως και σε πολύ κόσμο και γι'αυτο το έχω ψάξει εξαρχεις. 

Επεξ/σία από ggramenos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ggramenos είπε

α. Αν συνεχίσει να παίζει με το ίδιο acc δεν θα χάσει τίποτα... απλά δεν θα μπορεί να μεταφέρει τα saves στο cloud και απλά θα γίνετε αποθήκευση στον σκληρό. Τα παιχνίδια του μήνα τα κατεβάζεις από το acc που έχεις το ps plus και τα παίζεις μετά με όποιο acc θέλεις. Μεταφορά acc δεν γίνεται. 

β. Όχι κανένα απόλυτος... μην σε μπερδεύει το αμερικανικό acc... Η κονσόλα συνδέεται με τους servers της χώρας που βρίσκεσαι. 

 γ. Φυσικά το κάθε acc έχει ξεχωριστο email... και για το αμερικανικό χρειάζεσαι και τόπο κατοικίας...έστω ας είναι κάποιο ξενοδοχείο ή....το ψάχνεις λίγο στο Google 🤐 για να δεις πως και τη... 

Πάντως εγώ που έχω αμερικανικό acc από το 2014 δεν έχω δώσει πάνω από 30ευρο σε ετήσια συνδρομή.. χώρια οι εκπτώσεις που γίνονται στο αμερικανικό όπου είναι πολύ καλητερες από το ευροπαικο...και που να δεις το Βραζιλιάνικο... Ps plus ετήσιο με 22ευρο(https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/playstation-plus-12-month-subscription-brazil) ..εμενα φίλε μου δεν μου περισσεύουν όπως και σε πολύ κόσμο και γι'αυτο το έχω ψάξει εξαρχεις. 

Ευχαριστώ πολύ. Vpn έχω και σε πολλές υπηρεσίες είμαι συνδρομητής με τον φθηνότερο τρόπο και χώρα που τους δίνει. Εδώ καθυστέρησα να ψάξω και τώρα με στενεψαν τα περιθώρια λόγω Χριστουγέννων και λήξης ετήσιας συνδρομής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ggramenos είπε

Τα παιχνίδια του μήνα τα κατεβάζεις από το acc που έχεις το ps plus και τα παίζεις μετά με όποιο acc θέλεις. Μεταφορά acc δεν γίνεται

Μπορείς σε παρακαλώ να το εξηγήσεις αυτό;
Εχω ελληνικό λογαριασμό και η ελληνική συνδρομή μου στο PS Plus έχει λήξει.
Τώρα δημιούργησα έναν αμερικανικο λογαριασμό.
Αν αγοράσω αμερικανικο PS Plus, θα μπορώ να παίζω να παιχνίδια που είχα πάρει με το ελληνικό;
Ή θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια μόνο του αμερικάνικου PS Plus;

Επίσης φαντάζομαι τα αγορασμένα παιχνίδια θα μπορώ να τα παίζω με οποιοδήποτε account, σωστά;

Άρα τελικά ποιος ο λόγος να έχουμε ΚΑΙ ελληνικό λογαριασμό (με πανάκριβα games και συνδρομές) και δεν κρατάμε μόνο έναν, τον αμερικάνικο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την αγορά ενός US Account χρειαζόμαστε 1) Vpn ή/και δήλωση ξένης διεύθυνσης που πρέπει να εξακριβωθεί?

2) Credit-Debit Card ελληνική μας ενοχλεί για την πληρωμή?

Επίσης, ας υποθέσουμε πως γίνεται ήδη game-card sharing με 2η κονσόλα (Primary-Secondary) με χρήση 2 Ελληνικών Accounts, μόλις η συνδρομή λήξει, αν φτιαχτεί 3ο Account, US αυτή τη φορά, και αγορασθεί US PSN Card, επηρεάζεται το PSN card sharing των κονσολών? Δηλαδή αν φτιαχτεί US account και αγορασθεί US Psn card, θα ισχύει το μοίρασμα μεταξύ Primary-Secondary κονσόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindnever είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να το εξηγήσεις αυτό;
Εχω ελληνικό λογαριασμό και η ελληνική συνδρομή μου στο PS Plus έχει λήξει.
Τώρα δημιούργησα έναν αμερικανικο λογαριασμό.
Αν αγοράσω αμερικανικο PS Plus, θα μπορώ να παίζω να παιχνίδια που είχα πάρει με το ελληνικό;
Ή θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια μόνο του αμερικάνικου PS Plus;

Επίσης φαντάζομαι τα αγορασμένα παιχνίδια θα μπορώ να τα παίζω με οποιοδήποτε account, σωστά;

Άρα τελικά ποιος ο λόγος να έχουμε ΚΑΙ ελληνικό λογαριασμό (με πανάκριβα games και συνδρομές) και δεν κρατάμε μόνο έναν, τον αμερικάνικο;

Ναι, αυτό ακριβώς, γιατί τότε δεν κάνουμε απλά ένα US account; Επίσης τα παιχνίδια αν τα αγοράσεις online με US account θα έχουν τιμές US;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, hablando είπε

Για την αγορά ενός US Account χρειαζόμαστε 1) Vpn ή/και δήλωση ξένης διεύθυνσης που πρέπει να εξακριβωθεί?

2) Credit-Debit Card ελληνική μας ενοχλεί για την πληρωμή?

1) Οχι VPN, μόνο αμερικάνικη πόλη, πολιτεία και ΤΚ
2) Δεν αγοράζεις τον λογαριασμό, απλά τον δημιουργείς.

18 λεπτά πριν, geor92 είπε

Ναι, αυτό ακριβώς, γιατί τότε δεν κάνουμε απλά ένα US account; Επίσης τα παιχνίδια αν τα αγοράσεις online με US account θα έχουν τιμές US;

Ε ναι, αφού θα τα αγοράσεις από το αμερικανικο store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σορρυ... εννοούσα αν γίνεται η πληρωμή της US PSN Card με ελληνική Credit ή Debit κάρτα.

Επίσης με ενδιαφέρει και αυτό το κομμάτι....

"αν φτιαχτεί US account και αγορασθεί US Psn card, θα ισχύει το μοίρασμά της μεταξύ Primary-Secondary κονσόλας, ασχέτως λοιπών Gr accounts?"

Επεξ/σία από hablando
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...