Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, hablando είπε

Σορρυ... εννοούσα αν γίνεται η πληρωμή της US PSN Card με ελληνική Credit ή Debit κάρτα.

Θα αγοράσεις US PSN Card με όποια μέθοδο θες (PayPal, καρτα ελληνική, ξένη, Ρεβολουτ, whatever...) από εδώ.
Μετά απλά θα κάνεις redeem τον code που αγόρασες στον US account σου για να πιστωθεί το αμερικάνικο wallet σου...
Και μετά ψωνίζεις απο το αμερικανικο store.

Τουλάχιστον η λογική αυτό λέει αλλά ας απαντήσουν τα παιδιά που γνωρίζουν καλύτερα γιατί εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (πριν λίγο έφτιαξα US account).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, mindnever είπε

1) Οχι VPN, μόνο αμερικάνικη πόλη, πολιτεία και ΤΚ
2) Δεν αγοράζεις τον λογαριασμό, απλά τον δημιουργείς.

Ε ναι, αφού θα τα αγοράσεις από το αμερικανικο store.

Τότε γιατί να κάνει κάποιος λογαριασμό στην Ελλάδα; Εννοώς το PSN είναι πιο φθηνό, το PS Plus το ίδιο όπως και τα games.. άρα ποιος ο λόγος; Κερδίζεις κάτι με το GR;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως άσχετος και εγώ και για να μην χάσω πολλά, έκανα αγορά trial us στα 2,39ε. Στην χειρότερη αυτά θα χάσω. Για κάποιο λόγο στο redeem codes μου βγάζει συνέχεια error. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, geor92 είπε

Τότε γιατί να κάνει κάποιος λογαριασμό στην Ελλάδα; Εννοώς το PSN είναι πιο φθηνό, το PS Plus το ίδιο όπως και τα games.. άρα ποιος ο λόγος; Κερδίζεις κάτι με το GR;

Αυτό ρώτησα κι εγώ πιο πριν...

48 λεπτά πριν, gotthard είπε

ως άσχετος και εγώ και για να μην χάσω πολλά, έκανα αγορά trial us στα 2,39ε. Στην χειρότερη αυτά θα χάσω. Για κάποιο λόγο στο redeem codes μου βγάζει συνέχεια error. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ?

Δοκίμασε απο PC.

Εγώ πήρα ετήσια από εδώ και τη δέχτηκε κανονικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, mindnever είπε

 

Δοκίμασε απο PC.

Εγώ πήρα ετήσια από εδώ και τη δέχτηκε κανονικά...

απο pc δοκιμάζω ως τώρα, αλλά με το που πατάω redeem code μου βγάζει ένα κουκλάκι με error. Μάλιστα έλπιζα πως απο το ps κατευθείαν θα έμπαινε. Αυτό βέβαια θα περιμένω ως το βράδυ για να το μάθω αφού δεν το έχω μπροστά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται. Για κάποιο λόγο το kaspersky μου μπλόκαρε την πρόσβαση στο redeem code. Αφού το απενεργοποίησα κατάφερα να μπω και να τους βάλω. Τώρα κολάει στο paypal για να το κάνω  payment method. Στην πιστωτική δεν με αφήνει  να προσχωρήσω επίσης. Καμιά ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή ταλαιπωρούμαι απο το πρωί , έχω κάνει us account αλλά δεν μπορώ να περάσω ένα trial που πήρα για τεστ. Μου ζητάει να συνδέσω λογαριασμό. Ούτε στο paypal ούτε με την πιστωτική με αφήνει να συνεχίσω. Τι μπορώ να κάνω? Αν αγοράσω gift card θα μου την περάσει ή θα θέλει πάλι σύνδεση με λογαριασμούς και θα χάσω τα χρήματα? και αν μου τα περάσει, πως μπορώ να αγοράσω 12 μήνη συνδρομή απο το ENEBA πχ?

Επεξ/σία από gotthard
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mindnever είπε


α. Αν αγοράσω αμερικανικο PS Plus, θα μπορώ να παίζω να παιχνίδια που είχα πάρει με το ελληνικό;
Ή θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια μόνο του αμερικάνικου PS Plus;

β. Επίσης φαντάζομαι τα αγορασμένα παιχνίδια θα μπορώ να τα παίζω με οποιοδήποτε account, σωστά;

γ. Άρα τελικά ποιος ο λόγος να έχουμε ΚΑΙ ελληνικό λογαριασμό (με πανάκριβα games και συνδρομές) και δεν κρατάμε μόνο έναν, τον αμερικάνικο;

α. Όχι δεν θα μπορείς. 

β. Ναι

γ. Προαιρετικο είναι αυτό...

... και κάτι άλλο...κάρτες δεν δουλεύουν ούτε PayPal... αγοράζουμε ηλεκτρονικά και κάνουμε reedem και μόλις κάνετε το US acc πηγαίνετε στα settings και κάντε την κονσόλα primary... 

Όσο έπαιζα στο pc (... τώρα αραιά και που...) δεν με απασχολούσαν αυτα🤣🤣

Επεξ/σία από ggramenos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gotthard είπε

επειδή ταλαιπωρούμαι απο το πρωί , έχω κάνει us account αλλά δεν μπορώ να περάσω ένα trial που πήρα για τεστ. Μου ζητάει να συνδέσω λογαριασμό. Ούτε στο paypal ούτε με την πιστωτική με αφήνει να συνεχίσω. Τι μπορώ να κάνω? Αν αγοράσω gift card θα μου την περάσει ή θα θέλει πάλι σύνδεση με λογαριασμούς και θα χάσω τα χρήματα? και αν μου τα περάσει, πως μπορώ να αγοράσω 12 μήνη συνδρομή απο το ENEBA πχ?

Δεν μπορεις να συνδεσεις ελληνικη καρτα και ελληνικο paypal γιαυτο δεν σε αφηνει.Θα αγοραζεις αμερικανικους ποντους και θα τους περνας στο us account σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζω, εφτιαξα us account και μετα αγορασα ενα trial για 14 ημερες. Οταν παω να το κανω redeem μου ζηταει τα στοιχεια καρτας η του paypal οπως στον φιλο απο πανω τα οποια δεν δεχεται. Η λυση ποια ειναι ακριβως ; Θελει οπωσδηποτε συνδεση καρτας η paypal ; Το ρωταω γιατι θελω να παρω την συνδρομη την ετησια απο cdkeys ωστε να εχω plus στο κανονικο ελληνικο προφιλ  μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GreekAssassin13 είπε

Καλησπερα παιδια, και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζω, εφτιαξα us account και μετα αγορασα ενα trial για 14 ημερες. Οταν παω να το κανω redeem μου ζηταει τα στοιχεια καρτας η του paypal οπως στον φιλο απο πανω τα οποια δεν δεχεται. Η λυση ποια ειναι ακριβως ; Θελει οπωσδηποτε συνδεση καρτας η paypal ; Το ρωταω γιατι θελω να παρω την συνδρομη την ετησια απο cdkeys ωστε να εχω plus στο κανονικο ελληνικο προφιλ  μου.  

ps plus automatic renewal..... και το κάνει η Sony νομίζω ΜΌΝΟ στην trial για 14 ημερες. Αναγκαστικά θα πρέπει να βάλεις μια gredit card και μετά να ακυρώσεις το auto renewal. Εγώ δεν έχω βάλει ΚΑΜΊΑ κάρτα και κανένα paypal και κάνω redeem κανονικότατα... Trial 14 ημερες δεν έχω βάλει ποτέ άρα δεν ξέρω και τη παίζει. Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου... δοκίμασε να αγοράσεις μια μηνιαία ή τρίμηνη κάρτα... νωμιζω δεν θα έχεις πρόβλημα με κάρτες και paypal. 

Επεξ/σία από ggramenos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ggramenos είπε

ps plus automatic renewal..... και το κάνει η Sony νομίζω ΜΌΝΟ στην trial για 14 ημερες. Αναγκαστικά θα πρέπει να βάλεις μια gredit card και μετά να ακυρώσεις το auto renewal. Εγώ δεν έχω βάλει ΚΑΜΊΑ κάρτα και κανένα paypal και κάνω redeem κανονικότατα... Trial 14 ημερες δεν έχω βάλει ποτέ άρα δεν ξέρω και τη παίζει. Χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου... δοκίμασε να αγοράσεις μια μηνιαία ή τρίμηνη κάρτα... νωμιζω δεν θα έχεις πρόβλημα με κάρτες και paypal. 

Ναι με μια γρήγορη έρευνα που έκανα μάλλον αυτό είναι το θέμα,και με τις κανονικές κάρτες δεν θα έχει πρόβλημα..Θα δοκιμάσω μια 3μηνη που κοστίζει 10€ στο cd keys και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα έχω λίγο μπερδέψει. Ο υπάρχων λογαριασμός μου psn plus λήγει σε δύο μέρες. 

Εάν κάνω us account και αγοράσω us psn plus, θα μπορώ να παίζω με τον υπάρχοντα λογαριασμό, που θα έχει λήξει online PES 2021  ή οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι, διατηρώντας το ιστορικό που έχω δημιουργήσει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...