Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά μετά από το ... λειψό Godfall που δεν έχει το main campaign, ήρθε και η επιβεβαίωση πως το Mortal Shell δεν θα έχει δωρεάν το Ps5 upgrade! (Θα πρέπει ν' αγοράσεις ξανά το Mortal Shell: Enhanced Edition)
Φανταστείτε τι έχει να γίνει σε λίγο καιρό που η Sony θα εφαρμόσει τις κλίμακες και καλά συνδρομών, για να πιάσει το Game Pass της microsoft! Τότε θα παίζουμε μόνο trial όσοι έχουμε την απλή Ps plus.
Δεν μας τα λες καλά Sony!

 

 

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ερώτηση. Ένας φίλος με ps5 έφυγε για 1 μήνα και μου έδωσε την κονσόλα. Εγώ έχω ps4 και για να μην μπλέξω με το προφίλ του, έβαλα το δικό μου προφίλ στην κονσόλα του (τον έχω ενημερώσει γι' αυτό). Είδα όμως ότι το ps+ collection που έδιναν στο ps5 μπήκε πλέον και στο δικό μου προφίλ. Εμένα δε με ενδιαφέρει αυτό μεν, αλλά διάβασα ότι παίζει να φάμε ban αν χρησιμοποιήσω το προφίλ μου στο ps4, κάτι που θα γίνει μόλις του επιστρέψω το 5.

Διάβασα ότι ban έφαγαν κυρίως όσοι πουλούσαν το collection αλλά υπήρξαν και αναφορές από μεμονωμένα άτομα. Έχει συμβεί σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dkmaster είπε

Έχω ερώτηση. Ένας φίλος με ps5 έφυγε για 1 μήνα και μου έδωσε την κονσόλα. Εγώ έχω ps4 και για να μην μπλέξω με το προφίλ του, έβαλα το δικό μου προφίλ στην κονσόλα του (τον έχω ενημερώσει γι' αυτό). Είδα όμως ότι το ps+ collection που έδιναν στο ps5 μπήκε πλέον και στο δικό μου προφίλ. Εμένα δε με ενδιαφέρει αυτό μεν, αλλά διάβασα ότι παίζει να φάμε ban αν χρησιμοποιήσω το προφίλ μου στο ps4, κάτι που θα γίνει μόλις του επιστρέψω το 5.

Διάβασα ότι ban έφαγαν κυρίως όσοι πουλούσαν το collection αλλά υπήρξαν και αναφορές από μεμονωμένα άτομα. Έχει συμβεί σε κάποιον;

Τιποτα δεν θα πάθεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2021 στις 5:23 ΜΜ, hasiotis_john είπε

Όχι ότι δεν το ξέραμε, αλλά μετά από το ... λειψό Godfall που δεν έχει το main campaign, ήρθε και η επιβεβαίωση πως το Mortal Shell δεν θα έχει δωρεάν το Ps5 upgrade! (Θα πρέπει ν' αγοράσεις ξανά το Mortal Shell: Enhanced Edition)
Φανταστείτε τι έχει να γίνει σε λίγο καιρό που η Sony θα εφαρμόσει τις κλίμακες και καλά συνδρομών, για να πιάσει το Game Pass της microsoft! Τότε θα παίζουμε μόνο trial όσοι έχουμε την απλή Ps plus.
Δεν μας τα λες καλά Sony!

 

 

Βασικά 'λέγεται' ( όλα θεωρητικά πάντα ) πως στο τελευταίο από τα 3 tier, αυτή της απλής ps plus ( που θα έχουμε ) όπως προαναφέρεις, θα υπάρχουν οι παροχές που υπάρχουν και τώρα. Δηλαδή η πρόσβαση στο online, τα δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα και οι εκπτώσεις σε μερικά games. Δεν νομίζω να μας περιορίσουν η να μας υποβαθμίσουν. Εκείνο που θα έχει ενδιαφέρον είναι το πως εμείς και με τι κόστος θα πάμε στο tier 1 ( η όπως αλλιώς θα λέγεται η ανώτερη βαθμίδα ). Διότι στο ανώτερο επίπεδο θα έχει PS1/PS2/PS3/PSP games φουλ, ουσιαστικά ένα Ps Now όπως είναι τώρα και ακόμα καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση επειδή είμαι καινουργιος στο σπορ. Αν κάνω αμερικανικό λογαριασμό (είναι ο πρωτος μου) . Τι θετικά και τι αρνητικά έχω. Ξέρω πχ ότι θα έχω χαμηλότερες τιμές. Αλλά πχ θα μπορώ να παιξω με Έλλαδα online? Θα μπορώ να έχω υπότιτλους? Η αν ξέρει κάποιος να μου πει τι θα χάσω  τι θα κερδίσω. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2021 στις 4:59 ΜΜ, SabotazNic είπε

Πως βγαίνει "ίσως και φθηνότερα" όταν ο ένας μήνας κοστίζει 9 ευρώ ενώ η ετήσια συνδρομή βγαίνει 5/μηνας?

Εννοει πως βαζοντας ενα μηνα ps+ και προς το τελος του μηνα, με τα 9 ευρω μπορεις να βαλεις στην βιβλιοθηκη σου τα παιχνιδια δυο μηνων. Επισης αν καποιο μηνα δεν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια, δεν ανανεωνεις περιμενοντας τον επομενο μηνα κοκ.

Ετσι μπορει να βγαλεις ενα χρονο με 4 μηνιαιες ανανεωσεις πχ.

Βεβαια κι αυτο με το "κοστος" του. Απο την μια δεν εχεις online multiplayer, απο την αλλη πρεπει καθε μηνα να "ψαχνεσαι", για να γλιτωσεις 10 ευρω τον χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Brazhlias είπε

Εννοει πως βαζοντας ενα μηνα ps+ και προς το τελος του μηνα, με τα 9 ευρω μπορεις να βαλεις στην βιβλιοθηκη σου τα παιχνιδια δυο μηνων. Επισης αν καποιο μηνα δεν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια, δεν ανανεωνεις περιμενοντας τον επομενο μηνα κοκ.

Ετσι μπορει να βγαλεις ενα χρονο με 4 μηνιαιες ανανεωσεις πχ.

Βεβαια κι αυτο με το "κοστος" του. Απο την μια δεν εχεις online multiplayer, απο την αλλη πρεπει καθε μηνα να "ψαχνεσαι", για να γλιτωσεις 10 ευρω τον χρονο.

Ομως τα games του PS+ θα μπορεις να τα παίξεις μόνο τους 4 μήνες που έκανες ανανέωση και όχι τους αλλους 8. Ακόμα δεν έχει νόημα αυτο με τις 4 ανανεώσεις γιατι έτσι σου κοστίζει 36€. Στις προσφορές που κάνει η Sony έβρισκες τον χρονο στα 45€ ποιο παλιά και τώρα στα 40€. Δεν αξίζει για 4€ αυτή η ταλαιπωρία.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Ομως τα games του PS+ θα μπορεις να τα παίξεις μόνο τους 4 μήνες που έκανες ανανέωση και όχι τους αλλους 8. Ακόμα δεν έχει νόημα αυτο με τις 4 ανανεώσεις γιατι έτσι σου κοστίζει 36€. Στις προσφορές που κάνει η Sony έβρισκες τον χρονο στα 45€ ποιο παλιά και τώρα στα 40€. Δεν αξίζει για 4€ αυτή η ταλαιπωρία.

Συμφωνω, το σκεπτικο του παιδιου ανελυσα.

Μπορει να βολεψει μονο σε εξεζητημενες περιπτωσεις. Δηλαδη να μην σε ενδιαφερει καθολου το multiplayer, καθολου τα παιχνιδια, απλα αν σου γυαλισει καποιο συγκεκριμενο που ειχες σκοπο να το αγορασεις (πχ ff7 remake), να το "χτυπησεις" με 9 ευρω και να σου βγουν "τσαμπα" τα υπολοιπα 4-5 games που θα δωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Συμφωνω, το σκεπτικο του παιδιου ανελυσα.

Μπορει να βολεψει μονο σε εξεζητημενες περιπτωσεις. Δηλαδη να μην σε ενδιαφερει καθολου το multiplayer, καθολου τα παιχνιδια, απλα αν σου γυαλισει καποιο συγκεκριμενο που ειχες σκοπο να το αγορασεις (πχ ff7 remake), να το "χτυπησεις" με 9 ευρω και να σου βγουν "τσαμπα" τα υπολοιπα 4-5 games που θα δωσει.

Το κατάλαβα, απλα μιλάω εκ πείρας που παίζω χαλαρα και δεν τελειώνω 1 game σε ένα μήνα.

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Εννοει πως βαζοντας ενα μηνα ps+ και προς το τελος του μηνα, με τα 9 ευρω μπορεις να βαλεις στην βιβλιοθηκη σου τα παιχνιδια δυο μηνων. Επισης αν καποιο μηνα δεν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια, δεν ανανεωνεις περιμενοντας τον επομενο μηνα κοκ.

Ετσι μπορει να βγαλεις ενα χρονο με 4 μηνιαιες ανανεωσεις πχ.

Βεβαια κι αυτο με το "κοστος" του. Απο την μια δεν εχεις online multiplayer, απο την αλλη πρεπει καθε μηνα να "ψαχνεσαι", για να γλιτωσεις 10 ευρω τον χρονο.

Ναι αυτό εννοούσα,  χαίρομαι που κάποιος το κατάλαβε,  και ναι δεν καίγομαι για το ονλαιν κομμάτι του και αλήθεια τώρα τους μήνες που δεν δεν θα έχετε ονλαιν πείτε μου και οτι δεν θα έχετε παιχνίδια να παίξετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: 

Έχω αμερικάνικο λογαριασμό και θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι. Να χρησιμοποιήσω την ελληνική πιστωτική; ή θα με "τσακώσουν"; έχει PayPal; Ή αναγκαστικά παίρνω κάρτα με λεφτά; (θέλω να αποφύγω το τελευταίο για να μη μου μείνουν λεφτά μέσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, sargus said:

Ερώτηση: 

Έχω αμερικάνικο λογαριασμό και θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι. Να χρησιμοποιήσω την ελληνική πιστωτική; ή θα με "τσακώσουν"; έχει PayPal; Ή αναγκαστικά παίρνω κάρτα με λεφτά; (θέλω να αποφύγω το τελευταίο για να μη μου μείνουν λεφτά μέσα)

Αν θυμάμαι καλά δεν σε αφήνει και με ελληνική κάρτα αλλά και με Paypal(βλέπει πως δεν είναι αμερικάνικα). Ο μόνος τρόπος είναι με κάρτα. Δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sargus είπε

Ερώτηση: 

Έχω αμερικάνικο λογαριασμό και θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι. Να χρησιμοποιήσω την ελληνική πιστωτική; ή θα με "τσακώσουν"; έχει PayPal; Ή αναγκαστικά παίρνω κάρτα με λεφτά; (θέλω να αποφύγω το τελευταίο για να μη μου μείνουν λεφτά μέσα)

Δεν μπορείς. Ο μόνος τρόπος ειναι να πάρεις κάρτα πχ απο το Eneba και να φορτώσεις τα χρήματα στον λογαριασμό. Εκτος αν έχεις κάρτα απο αμερικάνικη τράπεζα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω. Ένας φίλος μου είχε πάρει ps plus πριν ένα χρόνο αλλά δεν είχε κλείσει την αυτόματη ανανέωση και χθες του τράβηξε αυτοματα τα χρήματα από την κάρτα για ανανέωση. Μπορεί να κάνει κάτι για να το ακυρώσει και να πάρει τα χρήματα πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...