Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η instant collection ειναι 10 παιχνιδια για ps3.Δεν μπορουν να κανουν το ιδιο με το ps4 ακομα και αν τα παιχνιδια του launch ειναι 50.

Iσως δεν θα δωσουν και καθολου τον πρωτο χρονο παιχνιδια ps4(οπως εκαναν με το vita) και μετα να κανουν μια αρχικη instant collection των 4ων παιχνιδιων(οπως εκαναν με το vita).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλώς στην αρχή, που όλοι πωλούν τις κονσόλες με απώλεια, οι πωλήσεις των παιχνιδιών είναι σημαντικές. Αυτός είναι ένας λόγος που θεωρώ ότι θα δούμε πολύ αραιά παιχνίδια του PS4 στην αρχή, ακόμα κι αν όντως μιλάμε για line up 15-20 παιχνιδιών. Και 30 ευρώ πολλά είναι για digital releases της προηγούμενης γενιάς. 20 το πολύ λέω εγώ, με ελάχιστες εξαιρέσεις παιχνιδιών που τραβάνε ακόμα πολύ στο online multi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος δεν ξεκίνησε η instant collection του ps3 με 10 ps3 games. δεν λέω για κατι τέτοιο αλλα για να ξεκινήσει με 1 game ps4 τον μήνα απο το 0 ,και σιγά σιγά κάνεις την συλλογή,άς το βάλουν και 10ε τον μήνα το πακέτο πάλι θα είναι ελκυστικό.με 120ε δλδ τον χρόνο(που δεν είναι λίγα λεφτά) να πέρνεις δανεικά για όσο έχεις την υπηρεσία 1 παιχνίδι ps4 τον μήνα, δεν μου φαίνεται παράλογο, εδώ σε άλλα μαγαζιά μπορείς με 15ε τον μήνα να νοικιάζεις ότι θέλεις gaming για 1 μήνα και όχι αυτό που θα σου δώσουν.

+ λεφτά είναι και αυτά για την σόνυ και είναι + μπροστά λεφτά, δεν θα σου έχει πουλήσει 12 παιχνίδια σε έναν χρόνο, κανείς δεν πρόκειται να τα αγοράσει όλα αυτά,άποψη μου ένας μέσος gamer άντε να αγόραζε 3 στα 12 απο αυτά που θα προσφέρει σε έναν χρόνο η σόνυ, και πάλι μπορεί και όχι full price, είναι πάρα πολύ καλή στρατιγική στα 10ε τον μήνα ,σαν mmo price .με λίγα λογια λεφτά που δεν ξέρει αν θα τα έπερνε τώρα τα πέρνει και μπροστά, και μπορεί να κάνει και προσφορές δελεαστικές και να πουλήσει και παραπάνω,ρίσκο είναι αλλα θα κερδίσει και κόσμο ,θα πουλήσει κονσόλες, θα κερδίσει και 3rd party αν πουληθούν οι κονσόλες, τώρα δεν ξέρω πόσοι 3rd party συμφωνούν με το Plus γενικά,αλλα αν δούμε αυτή τη γενιά δίνει 3rd party οπότε who knows,(πχ το sleeping dogs καινούριο παιχνίδι είναι και το δίνει, ή το Mortal kombat για το psvita,γιατί μας φαίνεται τόσο περίεργο να κάνει το ίδιο με το ps4?)

 

α και μην ξεχνάμε ε gaikai στο ps4, πλέον μπορεί να νοικιάζουμε game/ps plus game own και να μην χρειάζεται να το κατεβάζουμε καν,να το παίζουμε στους σερβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α και μην ξεχνάμε ε gaikai στο ps4, πλέον μπορεί να νοικιάζουμε game/ps plus game own και να μην χρειάζεται να το κατεβάζουμε καν,να το παίζουμε στους σερβερ.

 

Οντως, με αυτό δεν ξέρουμε καθόλου τι σκοπεύει να κάνει.

 

Τα υπόλοιπα που λες λογικά μου ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν οι ιδέες σας. Και εγώ πιστεύω πως η καλύτερη κίνηση για την Sony θα ήταν να συνεχίσει το Plus και να δίνει ένα παιχνίδι PS4 το μήνα μαζί με PS3 παιχνίδια τα οποία θα μπορούμε να τα παίξουμε και στο PS4. Και με κάθε πακέτο PS4 καλό θα ήταν να δίνουν και δωρεάν 30 μέρες plus ώστε να τραβήξει ακόμα περισσότερους users στην υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοείς multimedia format ,θα έχουν και τα 2 blue ray,δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι για full digital distribution, θέλει ένας να πάρει κάποτε το ρίσκο,και μετα την επόμενη γενια θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι, δεν το ρισκάρουν, ο κλασικός gamer θέλει collection, αν ενα παιχνίδι αξίζει να γυρίσεις πίσω να το παίξεις θέλει να έχει τρόπο να μπορεί να το παίξει, για μένα ακόμα και με digital distribution πρέπει να αποθηκέυεται στην κονσόλα το παιχνίδι και να είναι playable, όχι με Streaming γιατί όταν θα σταματήσει το Streaming η εταιρία πέθανε και η κονσόλα σου,ενώ ακόμα το snes-mega drive δουλέυει,δεν θα είναι καλό.

 

θέλω να μάθω περισσότερα για ps4-xbox, και είναι βλάκες που περιμένουν 1 μήνα πριν την ε3 να κάνουν ανακοινώσεις,δεν αλλάζει πλέον κάτι στο hardware οπότε Shoot the f#%@#^%# news... άκου εκεί περιμένει η σόνυ την ms να κάνει την πρώτη κίνηση,,,λες και έχει χρόνο η ms να αλλάξει οτιδήποτε στην κονσόλα,ή αν της αρέσει κάτι αργότερα δεν μπορεί να το κλέψει...

 

το Ps plus Θα το κλέψει η Ms, θα προσφέρει κάτι παρόμοιο στην νέα γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap, multimedia format εννοώ.

Αυτό ακριβώς, αν η μεθεπόμενη γενιά (αν υπάρξει) πάει full digital απο μένα τρώει άκυρο χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Τι να βάλει δηλαδή, Platinum subscription..? :P

Αν θέλει να προσφέρει και παιχνίδια, αναγκαστηκά το Live θα το κάνει δωρεάν. Εκτός κι αν όντως βάλουν κι άλλη subscription.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα για μένα προσωπικά δεν νοείται εποχή 2013 τώρα να πουλάνε το online gaming ....

2 κατηγορίες 

psn (ps0 πως λέγεται τελος πάντον) με απλά πράγματα και κάποιες προσφορές)

ps plus (με game rentals/librarys/betas/καλύτερες προσφορές/demos faster/etc ότι δινει τώρα με λίγα λόγια)

η σόνυ είναι δυνατή σε αυτόν τον τομέα πλέον θέλω να δω και η ms να κάνει κάτι αντίστοιχο με τα 

xbox live silver

xbox live gold

 

χωρίς να προσφέρει πράγματα που δεν μπορεί κάποιος χρήστης να τα πάρει (μιλάω για hulu,netflix και βλακείες που δεν μας νοιάζουν εμάς) δλδ το gold να προσφέρει πράγματα στον τομέα gaming όπως κάνει το Ps plus.,έχω την εντύπωση οτι η Ms θα κάνει δωρεάν το να παίζεις τα παιχνίδια Online, αλλα στο gold θα προσθέσει μπούρδες multimedia functions φουλ αμερικανιές. θα δείξει,μπορεί να μην δώσουν ούτε καν free online..ms είναι αυτή και κάποιοι θα την δικαιολογήσουν κιόλας (τιμές σέρβερς ,καλύτερη υπηρεσία,τα ακούμε τόσα χρόνια απο μ#%@#$%^......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για πείτε ρε παιδιά αξίζει το Plus? Η instant βλέπω οτι έχει 7 αδιάφορα παιχνίδια (τα μισά τα έχω ήδη) και δεν είμαι πολύ σίγουρος για το τι πώς πότε βγαίνει έξτρα. Δίνουν ένα game κάθε μήνα;

Βλέπω οτι η ετήσια βγαίνει στα 35 ευρώ περίπου και δίνει και 3 μήνες δώρο. Αξίζει;

Όταν λήξει πάπαλα τα games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όταν λήξει πάπαλα τα games,αν μου έλεγες πριν κάνα 6 μηνο θα σου έλεγα hands down,τώρα με τις νέες κονσόλες να έρχονται αν είσαι early adopter περίμενε τις 20 του μηνός ίσως μάθουμε κάτι για Ps+ και Ps4. απο την άλλη αν έχεις vita βουρ απο τώρα, για ps3 σκέτο την συγκεκριμένη στιγμή ένας που θέλει να αγοράσει Ps4 δεν έχει λόγο να βάλει psplus,καλύτερα αυτά τα λεφτά να τα χρησιμοποιήσει στους τελευταίους 2-3 καλούς τίτλους που θα βγουν για Ps3 (last of us/gta v/ beyond)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok skanjos ty. Μάλλον θα το αφήσω προς το παρόν.Ούτως η άλλως του τίτλους κράχτες τους έχω οπότε πολύ λίγα πράγματα με ενθουσιάζουν.

 

Mtzs ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει ετησια PS+ αλλα δεν εχω βαλει τον κωδικο ακομη

αν κανω σημερα εγγραφη και βαλω τον κωδικο θα μου δωσει 3 μηνες δωρο;

Όχι είπαμε αυτό είναι μόνο για το Αμερικάνικο PSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είπαμε αυτό είναι μόνο για το Αμερικάνικο PSN.

 

Παλιότερα απο ότι θυμάμαι δεν υπήρχε θέμα να έχεις us account και οτι τα games ήταν για όλα τα profile της κονσόλας.

Έτσι είχαμε πάρει κάτι κινεζιές με 150ευρα στο wallet, κατεβάζαμε games με το us account και παίζανε απο το κανονικό.

Δεν μπορεί να κάνει το ίδιο με ένα κανονικό us acc με psn plus access?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...