Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις ελληνικές πιστωτικές κάρτες και το PSN; Σήμερα προσπάθησα να συμπληρώσω στοιχεία είτε μέσω του υπολογιστή στη σελίδα του PSN είτε μέσω της κονσόλας και παίρνω μήνυμα invalid card number. Φαντάζομαι ότι έχουν σταματήσει να δέχονται κάρτες από την Ελλάδα.

Υπάρχει τρόπος να πάρω συνδρομή στο PSΝ μέσω PSN card χωρίς στοιχεία πιστωτικής; Και να μη χρειάζεται automatic renewal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσον αφορα τις πιστωτικες paypal κλπ

Σημερα πηγα να κανω transaction μεσω paypal το οποιο δε μου το δεχτηκε τοσο μεσα απο τη κονσολα οσο και μεσω του πισι στο SEN store. Εκανα το ιδιο με πιστωτικη (προπληρωμενη) mastercard την οποια ουτε αυτη δεχτηκε μεσα απο τη κονσολα οσο και απο το πισι.

Αντ αυτου: Εκανα login στο λογαριασμο μου στο SEN store.

Πηγα Account --> Wallet πατησα add funds to wallet και ως δια μαγειας πηρε το ποσο απο την προπληρωμενη mastercard.

μετα εκανα την αγορα κανονικα με το ποσο που ηθελα μεσα απο το PS4.

 

Αν θες τωρα να αγορασεις συγκεκριμενα συνδρομη Plus υπαρχουν οι PSN καρτες απο τον Maxplay (εχει περιγραφει στις πιο πισω σελιδες) στα 45 ευρω οπου και κανεις redeem code.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, χαζή ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί, αλλά με λίγο search που έκανα δεν το βρήκα. Θέλω να απεγκαταστήσω κάποια από τα δωρεάν παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το PSN, αλλά να μην τα σβήσω και από το Library. Από ό,τι βλέπω, πατώντας το option πάνω σε ένα παιχνίδι εμφανίζεται μόνο η επιλογή Delete. Πατώντας τη σε προειδοποιεί ότι "This application will be deleted" και αν επιλέξω "Yes", το παιχνίδι εξαφανίζεται από τη Library μου. Αυτό μου φαίνεται λίγο ακραίο, δηλαδή το να πρέπει να χάσεις το παιχνίδι για πάντα προκειμένου να το απεγκαταστήσεις. Οπότε μάλλον κάτι μου διαφεύγει, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Πάντως ένα παιχνίδι που είχα βάλει με δισκάκι σβήστηκε τελείως από το Library. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και να σβήσω ένα από τα τρέχοντα monthly games και βλέπουμε... Επίσης το Surgeon Simulator που ήταν digital download (δηλαδή είχα κάνει redeem κωδικό), το έκανα delete και τώρα δεν εμφανίζεται πουθενά. Δεν ξέρω αν μου το ξαναβγάλει αν το ψάξω στο Playstation Store, αλλά αυτό είναι τελείως ηλίθιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν ειπε κανεις ειναι οτι οποιοδηποτε παιχνιδι εχετε κατεβασει απο τη προσφορα των δωρεαν παιχνιδιων καθε μηνα αν εισαι psn+ member αν δεν εισαι psn+ member και εχετε σβησει ενα απο αυτα τα παιχνιδια δεν σας τα εμφανιζει καν στη λιστα παιχνιδιων που εχετε κατεβασει μεχρι να ξανα-βαλετε psn+ συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Πάντως ένα παιχνίδι που είχα βάλει με δισκάκι σβήστηκε τελείως από το Library. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω και να σβήσω ένα από τα τρέχοντα monthly games και βλέπουμε... Επίσης το Surgeon Simulator που ήταν digital download (δηλαδή είχα κάνει redeem κωδικό), το έκανα delete και τώρα δεν εμφανίζεται πουθενά. Δεν ξέρω αν μου το ξαναβγάλει αν το ψάξω στο Playstation Store, αλλά αυτό είναι τελείως ηλίθιο. 

Τα retail δεν περνούν στο λογαριασμό σου, γι' αυτό εξαφανίζονται αν τα σβήσεις μετά την εγκατάσταση, λογικό είναι αυτό. Το Surgeon Sim που δε σ' το βγάζει πουθενά, από την άλλη, είναι περίεργο. Μήπως το είχες κάνει redeem σε άλλο προφίλ κι όχι σε αυτό με το οποίο κοιτάς τώρα; 

 

Τα monthly games, που λες, κανονικά θα πρέπει να υπάρχουν στο Library αφού τα σβήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω, φίλε, τι στόκος είμαι, αυτό που λες είναι! Είχα κάνει άλλο account γιατί είχα αγοράσει PS+ ετήσιο από ebay uk νομίζοντας ότι ισχύει για όλες τις χώρες της ΕΕ. Οπότε μετά αναγκάστηκα να κάνω account εγγλέζικο για να μου το εξαργυρώσει, και το surgeon sim ήταν στον προηγούμενο, μου το βγάζει κανονικά εκεί τώρα. Θνξ και σόρι για το μπέρδεμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Εγινα προσφατα ιδιοκτητης ps4 και ανακαληψα οτι δε μπορω να παιξω στο διαδικτυο παιχνιδια οπως το battlefield 4. Πρεπει να κανω μου ζηταει συνδεση στο ps plus. Μονο ετσι μπορω να παιζω στο διαδικτυο? Οποιος γνωριζει ας βοηθησει. Ευχαριστω
---
Καλησπερα. Ρε παιδια για να παιξεις online παιχνιδια στο ps4 απαιτηται και playstation plus λογαριασμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημερα. Εγινα προσφατα ιδιοκτητης ps4 και ανακαληψα οτι δε μπορω να παιξω στο διαδικτυο παιχνιδια οπως το battlefield 4. Πρεπει να κανω μου ζηταει συνδεση στο ps plus. Μονο ετσι μπορω να παιζω στο διαδικτυο? Οποιος γνωριζει ας βοηθησει. Ευχαριστω

 

Ναι πρέπει να έχεις συνδρομή στο PS Plus για να παίξεις online. Υπάρχει ένα δοκιμαστικό πακετάκι 14 ημερών αν θυμάμαι καλά, ξεκίνα με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, για το trial πρέπει να βάλεις στοιχεία πληρωμής, και by deafault είναι ενεργοποιημένη η ανανέωση, οπότε στο τέλος του trial θα σε χρεώσει. Την έχουν πατήσει πολλοί έτσι και μετά ψάχνονται για επιστροφές και δήθεν παρανομίες, αλλά το γράφει ξεκάθαρα στους όρους. Μη γίνεις ένας από αυτούς :P

 

Για αγορά συνδρομής θα πρότεινα το www.maxplay.gr, είναι έμπιστος, όλοι από εκεί αγοράζουμε, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα. Ρε παιδια για να παιξεις online παιχνιδια στο ps4 απαιτηται και playstation plus λογαριασμος?

Ναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...