Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για κλειδαρια ασφαλειας.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dierre atra 

 

 

Ενοικιασα ενα σπιτι το οποιο εχει θωρακισμενη πορτα dierre atra και την κλειδαρια MUL-T-TLOCK OMEGA PLUS.

 

Για την ακριβεια, εγω θελω να βαλω αυτο τον τυπο της κλειδαριας, ο προηγουμενος ενοκιαστης ειχε το πιο πανω μοντελο, το Omega Plus Esety.

 

Δε καταλαβαινω ποια η διαφορα αναμεσα στις δυο. 

 

Η ερωτηση που θελω να κανω, ειναι εαν μπορω να βαλω αυτο το μοντελο, και που θα το βρω φθηνοτερα.

 

Ευχαριστω.

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το λινκ : http://www.kleidotexniki.gr/esety/

 

Λεει οτι σου δινουν κλειδια με πρασινη,κιτρινη και κοκκινη ενδειξη. Εγω εχω μονο 2 κλειδια με πρασινη ενδειξη. Ο ιδιοκτητης ειπε οτι ειχε και ενα 3ο κλειδι και το εχασε.. Αλλα δεν ειπε τιποτα για τα υπολοιπα κλειδια και για την καρτα.. 

 

Εγω ποια ακριβως κλειδαρια να βαλω; Ή δε χρειαζεται να βαλω καν; Μπορω να αλλαξω τον κωδικο καπως;

 

 

 


 

Εγω φίλε έβαλα την e-ternal! κοιτα την λίγο!

Μπαινει ομως στη δικη μου πορτα; Εχω atra dierre.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πρέπει να πάρεις την κίτρινη κάρτα από τον ιδιοκτήτη και να πας σε ενα καταστημα που έχει μηχάνημα esety να σου βγάλει όσα κλειδιά θέλεις με κίτρινη ζωή (και θα τα κρατήσεις εσύ)

 

Στοιχίζει 18e το ένα.

 

Αν χάσεις μετά έστω ένα από τα κίτρινα σου βγάζει κόκκινο κλειδί (τελευταία ζωή κλειδαριάς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς έτσι λειτουργεί η e-ternal.

Αλλάζεις και το κλειδί που είχες με μια μαγνιτική κάρτα.

 

Αν βάλεις e-ternal, πλέον δεν θα έχεις κλειδί, αλλα μαγνιτική κάρτα που απλα την περνας πάνω απο ενα ματάκι και ανοίγει αυτόματα η πόρτα. Μετα απο 7 δευτερόλεπτα, η πόρτα κλείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ συντρέχει λόγος να αλλάξει κλειδιαριά από τη στιγμή που έχει ήδη esety omega plus Και παρέχεται η δυνατότητα να αλλάξεις κλειδί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α αυτο εννοείς.Οχι.

 

Τελείως πληροφοριακά, αναφέρω οτι υπάρχει και μια κλειδαριά που δεν λειτουργεί με κλειδι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν εχω αυτη την καρτα, τοτε αλλαζω κλειδαρια; Να βαλω το ιδιο μοντελο ή κατι αλλο;

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κλειδαριά.

 

Ζήτα την κίτρινη κάρτα από τον ιδιοκτήτη για να βγάλεις καινούρια κλειδιά.

 

Καινούρια κλειδαριά θέλεις 250€ και βάλε. H esety είναι από τις ¨"καλύτερες" στο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κλειδαριά.

 

Ζήτα την κίτρινη κάρτα από τον ιδιοκτήτη για να βγάλεις καινούρια κλειδιά.

 

Καινούρια κλειδαριά θέλεις 250€ και βάλε. H esety είναι από τις ¨"καλύτερες" στο χώρο.

Εαν δεν εχει την κιτρινη καρτα, τι κανω; Κανονικα εαν την ειχε θα μου την εδινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πόσο κάνει αυτό το τεχνολογικό θαύμα αν επιτρέπεται;

 

Εγω οταν την ειχα βαλει εκανε 450 ευρω.

Ειναι λιγο ακριβη, αλλα για μενα ειναι η καλυτερη λυση που υπαρχει.

Χωρις υποδοχη για κλειδι ( και συνεπως κατσαβιδια και ιστοριες) τα περιθωρια να ανοιξει η πορτα ειναι ελαχιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι αν μείνει από μπαταρία έχει από μέσα υποδοχή για ρεύμα.  Αν μείναι ενώ είσαι έξω, τί γίνεται; Γιατί και υποδοχή να έχει, δεν κουβαλάμε τροφοδοτικό μαζί μας.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...