Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να έχω αγγλικό αριθμό κινητού ?


DrLo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα στην αγγλια θελουν πιστοποιησεις π.χ. ταυτοτητα ή χυμα οποιος θελει στα καρτοκινητα?

να υποθεσω οτι στην αγγλια οπως στην usa τα σταθερα και τα κινητα ειναι το ιδιο πραγμα ως προς τις χρεωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Εγώ θα ήμουν λίγο επιφυλακτικός στην συνεισφορά ενός τέτοιου topic... το αγγλικό νούμερο τι το θέλει κάποιος?
 
υπάρχει περίπτωση να θέλει να κάνει κάτι παράνομο όπως το να στήσει ένα online site που να φαίνεται ότι εδρεύει στην αγγλία ας πούμε πράγμα που μπορεί να μπλέξει μέσα διαφορες απάτες (από φοροδιαφυγή μέχρι εξαπάτηση  πελατών)....

 

 

Επίσης πουλάω λαθραίο κρυπτονίτη αν ψήνεσαι ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον περασμένο Νοέμβριο είχα πάρει από την three uk καρτοκινητό χωρίς διαδικασία.1 λίρα για την σιμ και 10 λίρες για το topup.Μοναδικό μείον ότι δε μπορώ να κάνω Online topup με ελληνική credit/debit card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ας ξεθάψω το θέμα για να μην ανοίγω καινούργιο.

 

Ερώτηση προς τους έλληνες του Ηνωμένου Βασιλείου.

Τέλη του μήνα αναχωρώ για μεταπτυχιακό στην Αγγλία. Ψάχνω λοιπόν την βέλτιστη επιλογή φορέα κινητής τηλεφωνίας.

Θα με ενδιέφερε συμβόλαιο (ώστε να επωφεληθώ και από την αγορά μιας νέας συσκευής) και επίσης, θα με ενδιέφερε η όσο το δυνατόν οικονομικότερη (ή και δωρεάν) ομιλία με Ελλάδα. 

Υπάρχει πρόγραμμα συμβολαίου που να σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς τα δωρεάν λεπτά προς τηλέφωνα στο εξωτερικό (Ελλάδα); Ο φίλος/οικογένεια θα χρεώνεται;

Επίσης, θα κάτσω εκεί 12 μήνες. Τα συμβόλαια, από μια γρήγορη ματιά που έριξα, είδα ότι είναι 24μηνα. Μπορώ να πληρώνω το μηνιαίο πάγιο και από Ελλάδα, αν μετά το πέρας των πρώτων 12 μηνών γυρίσω πίσω;

Εσείς τι πρόγραμμα έχετε; Τι προτείνετε;

 

υγ. το skype το γνωρίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι εταιριες εχουν και 12μηνα συμβολαια αλλα φυσικα με πιο ακριβα παγια κλπ…..

 

Εγω προσωπικα εχω Three network… http://www.three.co.uk

 

Με 25 λιρες εχω 3000 sms, 500 λεπτα και φυσικα unlimited 4G internet…..

 

Μπορεις με 4-5 λιρες να προσθεσεις στο παγιο σου (σχεδον σε ολες τις εταιριες γινεται αυτο) καποιο extra για να εχεις και κλησεις προς Ελλαδα …...

 

Tελος, τσεκαρε αυτο http://www.uswitch.com/mobiles/networks/

 

Γενικα ολες οι εταιριες δινουν καλα πακετα….. unlimited internet σε συμβολαιο ομως μονο η Three…. και απο καρτοκινητη η Gifgaff ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεθάψω το θέμα για να μην ανοίγω καινούργιο.

 

Ερώτηση προς τους έλληνες του Ηνωμένου Βασιλείου.

Τέλη του μήνα αναχωρώ για μεταπτυχιακό στην Αγγλία. Ψάχνω λοιπόν την βέλτιστη επιλογή φορέα κινητής τηλεφωνίας.

Θα με ενδιέφερε συμβόλαιο (ώστε να επωφεληθώ και από την αγορά μιας νέας συσκευής) και επίσης, θα με ενδιέφερε η όσο το δυνατόν οικονομικότερη (ή και δωρεάν) ομιλία με Ελλάδα.

Υπάρχει πρόγραμμα συμβολαίου που να σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς τα δωρεάν λεπτά προς τηλέφωνα στο εξωτερικό (Ελλάδα); Ο φίλος/οικογένεια θα χρεώνεται;

Επίσης, θα κάτσω εκεί 12 μήνες. Τα συμβόλαια, από μια γρήγορη ματιά που έριξα, είδα ότι είναι 24μηνα. Μπορώ να πληρώνω το μηνιαίο πάγιο και από Ελλάδα, αν μετά το πέρας των πρώτων 12 μηνών γυρίσω πίσω;

Εσείς τι πρόγραμμα έχετε; Τι προτείνετε;

 

υγ. το skype το γνωρίζω!

Δωρεάν κλήσεις από κινητό προς τηλέφωνο εξωτερικού δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα. Συζητιέται πάντως οι κλήσεις εντός ευρωπαϊκής ένωσης από και προς νούμερα της ένωσης να γίνουν ενιαίες για όλα τα κράτη. Αν θες κλήσεις για Ελλάδα, σε ενδιαφέρει smartphone και σύνδεση στο ίντερνετ. Και μετά χρήση whatsapp, viber, facebook, skype. Για κλήσεις σε σταθερά στην Ελλάδα, βάλε απεριόριστο skype για Ελλάδα, 10-12 ευρώ το τρίμηνο και χρησιμοποιείς το wifi του κινητού. Το πρόβλημα είναι σε κλήσεις σε κινητά που δεν είναι smartphones και δεν έχουν εγκατεστημένες τα κάποια από τα παραπάνω applications ή δεν έχουν σύνδεση στο ίντερνετ.

 

Αυτός που καλείς ποτέ δεν χρεώνεται όταν βρίσκεται στην χώρα που ανήκει το δίκτυο τηλεφωνίας του. Πχ ένας χρήστης κινητού στην Ελλάδα με ελληνική εταιρία θα χρεωθεί αν τον πάρεις μόνο αν εκείνη την στιγμή βρίσκεται και αυτός στο εξωτερικό. Χρεώνεσαι εσύ την κλήση προς Ελλάδα, και αυτός την διαφορά από κλήση από Ελλάδα προς την χώρα που βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απ'οτι ειδα ψαχνοντας ειναι νομιμο να χρησιμοποιεισεις μια mailforward εταιρια δηλονωντας διευθυνση Αγγλίας φυσικα για να παρεις μια Αγγλικη sim και να σου αποσταλει στην Ελλαδα

Αλλα μετα δεν ξερω την διαδικασια ενεργοποιησης της sim που θα ζητισουν για να παρεις και το νουμερο μαζι με την ενεργοποιηση

Επεξ/σία από anstik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δυστυχώς αμέλησα κ έχασα το payg νούμερο που είχα στην ΕΕ για χρόνια.

Εαν παραγγείλω από eBay νέα sim χρειάζεται να την ενεργοποιήσω εντός UK ενώ εγώ είμαι Ελλάδα κ κανένας πωλητής δεν το αναλαμβάνει.

Υπαρχει κάποια άλλη εναλλακτική για νούμερο στην ΕΕ; Μου έχει μπλοκάρει η εφαρμογή της τράπεζας στην Αγγλία κ χρειάζομαι το νούμερο για να την ξεμπλοκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητά online να σου στείλει η giffgaff μια κάρτα σιμ. Την ενεργοποιεις και φορτίζεις ηλεκτρονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.  Θέλεις να είναι ντε και καλά ΕΕ;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...