Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να έχω αγγλικό αριθμό κινητού ?


DrLo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, Iris_89 said:

Η giffgaff μπορει να ενεργοποιηθει μεσα στην eu απ οτι θυμαμαι. Απλα χρειαζεται activation top up για να δουλεψει.  

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι εάν χρησιμοποιείται αποκλειστικά από Ελλάδα μετά από κανένα χρόνο σε παίρνουν χαμπάρι και μπορεί να το διακόψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον κόβουν το roaming σε ένα μήνα. Εγώ έχω συνδεδεμένο τον παλιό αγγλικό μου αριθμό με το ebanking το αγγλικό (όταν πχ θέλω κωδικό επιβεβαίωσης για συναλλαγή) και έτσι κρατάω κανονικά τον αριθμό. Όταν πάω Αγγλία και τον χρησιμοποιώ και μετά γυρίζω Ελλάδα μετά από κανένα μήνα έρχεται μήνυμα ότι θα ξεκινήσουν χρεώσεις roaming γιατί είμαι εκτός Αγγλίας 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, marmagia είπε

Πλέον κόβουν το roaming σε ένα μήνα. Εγώ έχω συνδεδεμένο τον παλιό αγγλικό μου αριθμό με το ebanking το αγγλικό (όταν πχ θέλω κωδικό επιβεβαίωσης για συναλλαγή) και έτσι κρατάω κανονικά τον αριθμό. Όταν πάω Αγγλία και τον χρησιμοποιώ και μετά γυρίζω Ελλάδα μετά από κανένα μήνα έρχεται μήνυμα ότι θα ξεκινήσουν χρεώσεις roaming γιατί είμαι εκτός Αγγλίας 

Έτσι το είχα κι εγώ, για το αγγλικό ebanking αλλά ξέχασα να βάλω χρονο ομιλίας και πάνω στον χρόνο ακυρώθηκε. 
Παράγγειλα άλλο της ΕΕ απο ebay το οποίο μου λειτούργησε για ενα 5μηνο περίπου μέχρι που μου το μπλοκάρισαν. Μπορούσα να κάνω κλήσεις γιατί είχα υπόλοιπο δεν μπορουσα να λάβω κλήσεις και μηνύματα. Απο το cc μου ειπαν πως πρέπει να ενεργοποιηθεί εντός UK πρώτα. Δεν μπορουσαν να μου το ενεργοποιήσουν αυτοί απο εκεί. Κι έτσι έχασα και το νουμερο και την πρόσβαση στο ebanking.
Δεν με απασχολεί έαν θα εχω χρεώσεις roaming.
Εαν πχ κάποιος βρίσκεται αγγλία κ μπορεί να πάρει μια κάρτα ΕΕ απο κανενα πχ carphone warehouse να την ενεργοποιήσει στο δικό του κινητό κ να μου στείλει με email την esim , πολυ ευχαρίστως να του στείλω με revolut το αντίτιμο.

Επεξ/σία από _filippos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2019 στις 1:36 ΜΜ, _filippos_ είπε

Δυστυχώς αμέλησα κ έχασα το payg νούμερο που είχα στην ΕΕ για χρόνια.

Εαν παραγγείλω από eBay νέα sim χρειάζεται να την ενεργοποιήσω εντός UK ενώ εγώ είμαι Ελλάδα κ κανένας πωλητής δεν το αναλαμβάνει.

Υπαρχει κάποια άλλη εναλλακτική για νούμερο στην ΕΕ; Μου έχει μπλοκάρει η εφαρμογή της τράπεζας στην Αγγλία κ χρειάζομαι το νούμερο για να την ξεμπλοκαρω.

αγόρασε από τον Tango1268 ο οποιος εγγυημενα στελνει ενεργοποιημένες.

 

https://www.ebay.com/sch/tango1268/m.html?item=191687422241&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

θελω εναν αριθμο απο αγγλια ψαχνω καποιο τροπο για να τον χρησιμοποιω για να μου ερχονται μηνυματα επιβαιβεωσης και να κανω εναν λογαριασμο telegram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...