Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με οθόνη


insomnia's

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα,

έχω μια 21' οθόνη για τον σταθερό μου της LG (FLATRON W2243S). Εδώ και αρκετό καιρό είναι η αλήθεια μου κάνει κατι νερά. Τι θελω να πω, οταν την παρατηρώ απο κοντά ή απο γωνία, κυρίως σε μαυρο φόντο βλέπω να κάνει κατι ασπρες γραμμές περιέργες. Επίσης, τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι για παραδειγμα στα εικονιδια κανει διπλα μια "σκια",σαν να τραβει λιγο το χρωμα του εικονιδιου. Παλαιοτερα μου εκανε το καλωδιο ενα σφυριγματακι και μολις το κουνουσα λιγο σταματουσε.Πλεον δεν το κανει αυτο,μονο σε σπανιες περιπτωσεις.Παρολαυτα εγω το εχω αμελησει γενικα να το κοιταξω και ειπα να ρωτησω μηπως εχετε αναλογη εμπειρια ή γνωριζετε κατι.

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη καλωδιο την εχεις? Οι ασπρες γραμμες που λες ειναι στο κεντρο η στις ακρες της οθονης?

 

Τσεκαρε πρωτα το καλωδιο να δεις αν ειναι κουμπομενο και απο της 2 μεριες. Αν δεν αλαξει κατι δοκιμασε καινουριο καλωδιο. Κανε αυτα και αν δεν φτιαξει ξανασυζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το κλασσικό καλλώδιο που έχουν οι οθόνες, νομίζω vga λέγεται ή κάνω λάθος? Οι γραμμές φαίνονται κυρίως στις άκρες αλλά και ελάχιστα στο κέντρο. Έχω την εντύπωση ότι το καλώδιο δεν κουμπώνει καλά αλλά είπα να ρωτήσω πρωτα μην αγοράζω τσαμπα καλλώδια και το πρόβλημα είναι αλλού.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ποιο απο τα 2 εχεις? Το πανω ειναι Vga το κατω DVI. Οταν λες δεν κουμπωνει καλα? Δοκιμασες να προσπαθησεις να το κουμπωσεις καλα? Πρεπει να βρεις ενα 2ο καλωδιο να δεις αν φταιει αυτο ή η οθονη!

 

post-220897-0-26423900-1359551493_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δοκιμασε να την συνδεσης με DVI τοτε. Η καρτα σου εχεις DVI ετσι δεν ειναι? Ασε που ειναι πολυ καλυτερα με DVI απο θεμα ποιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ερωτηση. Κανονικα πρεπει να εχεις ηδη καλωδιο DVI. Ερχονται μαζι με σχεδον ολα τα Monitors και ολες τις καρτες γραφικων. Απλα σου το λεω μηπως εχεις κανα τετοιο καλωδιο παρατημενο σε κανα κουτι απο Monitor\καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο γνωριζω το καλώδιο εξόδου δεν εχει σχεση.ειχα χαλασμενη οθονη αλλαξα αυτο το καλωδιο. αλλα τιποτα διαπιστωσα οτι ειχε καει η πλακετα που δινει τροφοδοσια στα κουμπακια της οθονης.μετα απο αυτο αποφασισα να παρω μια καινουρφια με ενσωματωμενο tv-tuner και κανω την δουλεια μου καλυτερα.m2232 lg αν σε ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...