Προς το περιεχόμενο

Amd 7950 reference ή msi 660ti power edition


LionHurt1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ βλέπω ότι η συγκεκριμένη 660ti ξεκινάει από τα 323 στην Ελλάδα οπότε είναι ακριβότερη όχι μόνο από την reference 7950 αλλά και από καλύτερες υλοποιήσεις (gigabyte, sap vaporx). Oι συγκεκριμένες δεν υπολείπονται ούτε σε θερμοκρασίες ούτε σε θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><a href="http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=647">http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=647</a></p>

<p> </p>

<p>πιστεύω αυτό να σου λύσει τις απορίες σου όσον αφορά τις 2 κάρτες :)</p>

 

Πανω κατω ισοδυναμες τις βλεπω αναλογα το παιχνιδι. Με ψιλομπερδεψατε. Αλλοι λετε nvidia κ αλλοι amd. Μαλλον θα πρεπει να εστιασω στα παιχνιδια που εχω σκοπο να παιξω

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Prospector φυσικα και με ενδιαφερουν οι επιδοσεις σε βαθος χρονου, οσο αυτο ειναι δυνατο βεβαια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

 

Prospector φυσικα και με ενδιαφερουν οι επιδοσεις σε βαθος χρονου οσο αυτο ει ναι δυνατο βεβαια γιατι νερω πως αλλαζουν οι τεχνολογιες και καποια στιγμη ακομα και μια 680 θα υστεραι σε νεοτερα mid end προιντα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω κατω ισοδυναμες τις βλεπω αναλογα το παιχνιδι. Με ψιλομπερδεψατε. Αλλοι λετε nvidia κ αλλοι amd. Μαλλον θα πρεπει να εστιασω στα παιχνιδια που εχω σκοπο να παιξω

Αυτό ισχύει που λες 100%. Απλά αν έχεις σκοπό να κλοκάρεις η 7950 θα είναι σίγουρα καλύτερη. Θα χτυπάει στα ίσια την GTX670 ΣΕ ΟΛΑ τα games. Σκέψου ότι θα πάει ψηλότερα από την απλή 7970 που βλέπεις στον πίνακα

 

Και για να στο κάνω πιο εύκολο, όποια και από τις δύο να πάρεις λάθος δεν θα κάνεις. Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι λογικά οσονούπω θα έχουμε τις 8xxx που λένε ότι θα έχουν καλύτερο €/απόδοση (λόγω συμπύκνωσης του κόστους εξέλιξης των 28nm) ΑΚΑ VFM (value for money). Μήπως να περίμενες λίγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρ-Απρ?

 

Εικασίες όμως είναι ακόμα. Σίγουρα δεν μπορώ να σου πω. Πριν δυο εβδομάδες κυκλοφόρησαν τα mobile μοντέλα. Οπότε λογικά δεν είναι μακρυά.

 

Υπάρχει αντίστοιχο thread. Παρακολούθα εκεί καλύτερα αν σε ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές, αύριο περιμένω και την δική μου.

 

Όσο κι αν μου έλεγαν να πάω σε 7950, ότι κι αν έλεγαν τα νούμερα, άμα είσαι κολλημένο μυαλό(όπως κι εγώ), δύσκολα αλλάζεις απόφαση.

Κατά βάθος πιστεύω, ότι τα περισσότερα θέματα που ανοίγονται του στυλ "αυτήν vs αυτήν, ποια να διαλέξω", είναι γιατί ο TS ελπίζει να πάρει ως απάντηση αυτό που έχει κατά βάθος διαλέξει και ο ίδιος, πριν ακόμα ανοίξει το θέμα.

 

Ελπίζω οι fanboyσμοι να μην μας βγουν σε κακό σε κανέναν μας.

 

Έχω σκεφτεί πάντως, πως το ψυχολογικό κομμάτι παίζει τεράστιο ρόλο σε μια αγορά. Τι να το κάνω να πάρω την κάρτα που μου προτείνουν οι άλλοι που ξέρουν κάτι παραπάνω, όταν σε ένα ενδεχόμενο ζόρισμα της, εγώ καταριέμαι την επιλογή μου.. και λέω άμα είχα πάρει αυτή που μου άρεσε, δεν θα είχα αυτά τα προβλήματα. Κοινώς @@, και η άλλη θα ζοριζόταν το ίδιο και παραπάνω, μόνο που τότε θα κατηγορούσα το porting του εκάστοτε παιχνιδιού, και όχι την αγορά μου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές, αύριο περιμένω και την δική μου.

 

Όσο κι αν μου έλεγαν να πάω σε 7950, ότι κι αν έλεγαν τα νούμερα, άμα είσαι κολλημένο μυαλό(όπως κι εγώ), δύσκολα αλλάζεις απόφαση.

Κατά βάθος πιστεύω, ότι τα περισσότερα θέματα που ανοίγονται του στυλ "αυτήν vs αυτήν, ποια να διαλέξω", είναι γιατί ο TS ελπίζει να πάρει ως απάντηση αυτό που έχει κατά βάθος διαλέξει και ο ίδιος, πριν ακόμα ανοίξει το θέμα.

 

Ελπίζω οι fanboyσμοι να μην μας βγουν σε κακό σε κανέναν μας.

 

Έχω σκεφτεί πάντως, πως το ψυχολογικό κομμάτι παίζει τεράστιο ρόλο σε μια αγορά. Τι να το κάνω να πάρω την κάρτα που μου προτείνουν οι άλλοι που ξέρουν κάτι παραπάνω, όταν σε ένα ενδεχόμενο ζόρισμα της, εγώ καταριέμαι την επιλογή μου.. και λέω άμα είχα πάρει αυτή που μου άρεσε, δεν θα είχα αυτά τα προβλήματα. Κοινώς @@, και η άλλη θα ζοριζόταν το ίδιο και παραπάνω, μόνο που τότε θα κατηγορούσα το porting του εκάστοτε παιχνιδιού, και όχι την αγορά μου :)

Πόσο δίκιο έχεις!!!

 

Άμα η καρδιά είναι κάπου, καλύτερα να ακολουθήσεις την ρότα της αλλιώς θα το μετανιώνεις συνέχεια ;)

 

Καλορίζικη LionHurt1982 :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...