Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμισης καρτας γραφικων σε mobo ASUS m2n-e


vagos1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ασε την μητρικη σου ησυχη. ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ, αν αλλαζες μητρικη, δεν θα πας σε κατι λιγοτερο απο 970 chipset!! οχι σε 770-785....

 

στο θεμα μας τωρα, αν μπορεις να χτυπησεις εναν athlon II 640 + μια 7750-7770, οπου φτανει η τσεπη σου, θα εισαι μια χαρα για αρκετο καιρο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε την μητρικη σου ησυχη. ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ, αν αλλαζες μητρικη, δεν θα πας σε κατι λιγοτερο απο 970 chipset!! οχι σε 770-785....

 

στο θεμα μας τωρα, αν μπορεις να χτυπησεις εναν athlon II 640 + μια 7750-7770, οπου φτανει η τσεπη σου, θα εισαι μια χαρα για αρκετο καιρο..!

ωραια αφου τσιμπησω τον athlon τι προτεινεις μεχρι 100 ευρος για καρτα??να ειναι συμβατη με την mobo και ολας...

 

http://www.amazon.co.uk/Sapphire-Radeon-HD7750-Graphics-GDDR5/dp/tech-data/B00761YFPW/ref=de_a_smtd

μια τετοια 7750 την σηκωνει??τι pci express να κοιταξω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα παιρνει οποιαδηποτε PCI. μην κοιτα εκδοσεις, 2,0 - 2,1 - 3,0.......... οτι και να ναι, παιζει ανετα στην μητρικη σου!!

 

θα προτεινα να πας σε 7770, γιατι ειναι σχετικα μικρη η διαφορα τιμης σε σχεση με την διαφορα αποδοσης!!!

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=most-popular&keyphrase=7770

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

λοιπον καλησπερα σας και παλι και επανερχομαι δριμυτερος...βρηκα οτι κατα 90% πανω στην μητρικη μου τελικα παιρνει και τον phenom II x4 965!!!!

απλα θελει να κανω μια αναβαθμιση στο bios!!βρηκα το παρακατω...



http://support.asus.com/cpusupport/detail.aspx?SLanguage=en&p=1&m=M2N-E&cpu=Phenom%20IIX4%20965%20(HDZ965FBK4DGM),3.4GHz,125W,rev.C3,SocketAM3,Quad-Core&pcb=ALL&sincebios=5001&memo=Due%20to%20Bios%20ROM%20size%20limitation%20remove%20LAN%20PXE%20ROM%20and%20change%20Crashfree3%20to%20Crashfree

τι λετε να παω να τον τσιμπησω??νομιζω θεωρειται και καλυτερος απο τον athlon x4 640 και για 25 ευρο παραπανω αξιζει.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν θα ρισκαριζα για 25€, το beta BIOS για 965..!  θα πηγαινα στα σιγουρα!!!

 

μπορει να εχεις προβληματα σταθεροτητας με τα β ΒΙΟΣ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα ειναι το Beta BIOS, απλα η μητρικη του ειναι end-of-life product και η ASUS δεν παρεχει τεχνικη υποστηριξη.

 

Η διαφορα του Beta BIOS ειναι οτι εχουν απενεργοποιησει το MyLogo, γιατι προσθεσαν τον κωδικα για τους Phenom II. Το εχει χρησιμοποιησει κανεις? Εγω παντως ποτε! Το θεωρω αχρηστο.

 

Φιλε vagos1983, εφοσον βαζοντας το Beta BIOS παιρνει 965, τοτε προτιμησε τον.

Επεξ/σία από duffyduck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να ρισκαρω στον phenom 965...και σε κανα 1-1,5 χρονο αλλαζω και μητρικη ωστε να ειναι αναβαθμιση και σε fx οχταπυρινους.
και απο καρτα γραφικων λεω να κανω υπερβαση τον αλλο μηνα να παω για 7870 tahiti... :D
εχω ψηθει πολυ ασχημα για την συγκεκριμενη λιγο που διαβασα εδω μεσα ακουω πολυ καλα λογια καλο vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να ρισκαρω στον phenom 965...και σε κανα 1-1,5 χρονο αλλαζω και μητρικη ωστε να ειναι αναβαθμιση και σε fx οχταπυρινους.

και απο καρτα γραφικων λεω να κανω υπερβαση τον αλλο μηνα να παω για 7870 tahiti... :D

εχω ψηθει πολυ ασχημα για την συγκεκριμενη λιγο που διαβασα εδω μεσα ακουω πολυ καλα λογια καλο vfm.

σαν πολύ φορά δε πηρεσ ?

απ τα 100€ έχεισ φτάσει ούτε εσυ ξέρεισ που.

παντως αν βαίνεισ οικονομικά σύμφωνα με το προσωπικό σου πρόγραμμα ασε τον υπολογιστή όπως είναι και κανε μια ολική αναβάθμιση ποιο μετά για νά μην έχεισ προβλήματα με bios, τροφοδοτικο, κ.α.

γιατί απ ότι είδα θεσ και 7870!

ακόμα και τζάμπα να στην δώσουν πάλι χρήματα πρεπει να σκάσεισ για νά την εκμεταλευτείσ σωστά!

μαζί με όλα όσα έχεισ αναφέρει βαλε και μια οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε johnlamia δεν χρειαζεται να βγαζεις χολη...επειδη δεν μπορω να τα παρω ολα μαζεμενα θα τα παιρνω κομματι-κομματι καθε μηνα.
εχω κανει το προγραμμα μου,και επειδη περιμενω κατι λεφτα θα επενδυθουνε σε μια καλη υλοποιηση καρτας.
ευχαριστω ολα τα παιδια για τις γνωσεις και τον χρονο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βγαζει χολη.., αλλα απο αλλου το ξεκινησες και το εφτασες στην αλλη ακρη.  απο μια καρτα γραφικων, εφτασες να κανεις ολικη αναβαθμιση!!! 

 

το καλυτερο λοιπον, αν θες να κανεις ριζικες αλλαγες, ειναι να περιμενεις λιγο να μαζεψεις κανα 250αρια €, και να πας σε μητρικη(970)  - επεξεργαστη(FX6300) - μνημες DDR3, και μετα χτυπα και μια TAHITI...!!!   

 

αλλιως, παρε μια 7770 και καθαρισες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...