Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συγχρονισμό iPhone σε διαφορετικά pc


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες, μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα με τον συγχρονισμό ενός 4S (με iOS 5) μέσω iTunes 11.

 

Αρχικά χρησιμοποιούσα το laptop και όλα μια χαρά, τώρα που το συνδεσα στο σταθερό, αν πάω να κάνω συγχρονισμό την μουσική βγάζει το εξής μήνυμα:

 

post-85759-0-73989500-1359618000_thumb.png

 

τι remove και sync θέλει να κάνει; και γιατί θέλει να το κάνει, στο ίδιο account μπαίνω και από σταθερό και από laptop, δεν έχω διαφορετικούς λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται γιατί κανονικά το iphone συγχρονίζεται με ΜΙΑ βιβλιοθήκη (στην προκειμένη περίπτωση είναι η βιβλιοθήκη itunes του λάπτοπ) και τώρα η βιβλιοθήκη του σταθερού υπολογιστή είναι άδεια, οπότε αν συγχρονίσεις, θα σου τα σβήσει όλα (συγχρονίζεται ΑΠΟ το itunes ΣΤΟ κινητό ότι υπάρχει).

 

κάνε authorize pc, κάνε δεξί κλικ στο iphone και TRANSFER PURCHASES να μεταφερθούν οι εφαρμογές σου, κάνε και ένα back up και δες αν θα στο ξαναβγάλει. Εναλλακτικά πες μου και θα σου πώ πώς να μεταφέρεις ολόκληρη τη βιβλιοθήκη του itunes να υπάρχει και στον σταθερό για να μην χάσεις τίποτα. 

 

 

Δες και αυτό εδώ τον οδηγό που έχω γράψει εγώ σχετικά με το πώς να μοιραστείς τη βιβλιοθήκη του itunes μέσω δικτύου, και επίσης και εδώ. 

 

http://support.apple.com/kb/HT1202

 

To δευτερο νομίζω θα σε βοηθήσει ακόμη περισσότερο. Το πρώτο βολεύει αν θες να κάνεις μέσω δικτύου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

λοιπόν, το πάλεψα όσο μπορούσα... όλα τα pc είναι authorized, άλλα αυτό το transfer purchases δεν βγαίνει ποτέ σε κανένα dialogue box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>λοιπόν, το πάλεψα όσο μπορούσα... όλα τα pc είναι authorized, άλλα αυτό το transfer purchases δεν βγαίνει ποτέ σε κανένα dialogue box</p>

 

ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ στο iphone μες το itunes κάνεις για να φανει το μενου που λεει authorize purchases (μεταφορά αγορών), backup iphone κλπ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Έχει αλλάξει στο 11 δικαίως δεν το βρίσκει .. File> Devices> Transfer purchases</p>

 

Ααααα πήγαινε να ενεργοποιήσεις τη μπάρα την πλαινή από το View

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

δες εδώ πώς να φανεί η μπάρα

 

http://support.apple.com/kb/HT2965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, ευχαριστώ καταρχήν, γιατί επιτέλους βρήκα το transfer purchases :D

 

εν συνεχεία, με το transfer μεταφέρθηκαν μόνο οι εφαρμογές στο desktop, για music playlists κτλ μου λέει πάλι το "remove and sync"

 

τέσπα, δεν την παλεύω άλλο με αυτό το τρισάθλιο iTunes, απλά θα βάλω το laptop κάπου δίπλα στο γραφείο για να κάνω τα backups ανα διαστήματα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το remove and sync στο λέει γιατί ειναι συγχρονισμένο με άλλο υπολογιστή. Πήγαινε στον ορίτζιναλ υπολογιστή που έκανες τον συγχρονισμό πρώτη φορά και δε θα στο βγαζει

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...