Προς το περιεχόμενο

θελω να αλλαξω επιθετο


alex85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κάποτε μου είχε κολλήσει και μένα να το αλλάξω (αρχίζει από Σ και μου την έσπαγε που ήμουν από τους τελευταίους στον κατάλογο), είχα ρωτήσει δικηγόρο και μου είπε ότι πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος. Αλλά ο σοβαρός λόγος διαφέρει από άτομο σε άτομο. Για μένα ας πούμε ήταν σοβαρός λόγος το ότι αρχιζει από Σ. Τεσπα, πρέπει να περάσεις από δικαστήριο, να πληρώσεις δικηγόρο, και φυσικά να δεχτεί το δικαστήριο την αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι μαμακια εδω μεσα θα την διαβασω..καλα γιατι δεν πατε να ρωτησετε δημαρχεια κτλ κτλ και ρωτατε εδω μεσα; μηπως να σας πουμε και πως κανετε σεξ και πως να ανοιξετε την βρυση για να πιειτε νερο; δεν παμε καλα πραγματικα.

Καλά και γιατί υπάρχουν τότε τα φόρουμς;

Για όλα μπορείς να πας και να ρωτήσεις στο ειδικό αλλά πριν πας παίρνεις καμία πληροφορία από κανέναν γνωστό σου που έχει παρόμοια εμπειρία.

Και το ότι είναι τεχνολογικό φόρουμ εδω δεν αλλάζει τα πράματα γιατί τα μη τεχνολογικά θέματα συζητιούνται στην κατηγορία μπλα μπλα που γίνεται αυτό υπάρχει.

Επίσης όποιος καταπιέζεται μπορεί να μην διαβάζει το μπλα μπλα.

Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ χρήσιμο και ενδιαφέρον να αντλώ πληροφορίες για τόσα ζητήματα που μπορεί σήμερα να μην με αφορούν αλλά να με αφορούν αύριο.

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και γιατί υπάρχουν τότε τα φόρους;

Για όλα μπορείς να πας και να ρωτήσεις στο ειδικό αλλά πριν πας παίρνεις καμία πληροφορία από κανέναν γνωστό σου που έχει παρόμοια εμπειρία.

Και το ότι είναι τεχνολογικό φόρουμ εδω δεν αλλάζει τα πράματα γιατί τα μη τεχνολογικά θέματα συζητιούνται στην κατηγορία μπλα μπλα που γίνεται αυτό υπάρχει.

Επίσης όποιος καταπιέζεται μπορεί να μην διαβάζει το μπλα μπλα.

Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ χρήσιμο και ενδιαφέρον να αντλώ πληροφορίες για τόσα ζητήματα που μπορεί σήμερα να μην με αφορούν αλλά να με αφορούν αύριο.

Εν μέρει έχεις δίκιο, τα φόρουμ είναι καλά για να πάρεις μια πρώτη ιδέα αλλά παράλληλα έχουν το κακό ότι ο καθένας μπορεί να γράψει ό,τι θέλει ακόμα και χωρίς να ξέρει και αυτό πολλές φορές οδηγεί στα να λέγονται πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα (όπως σε αυτό εδώ το νήμα για παράδειγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν μέρει έχεις δίκιο, τα φόρουμ είναι καλά για να πάρεις μια πρώτη ιδέα αλλά παράλληλα έχουν το κακό ότι ο καθένας μπορεί να γράψει ό,τι θέλει ακόμα και χωρίς να ξέρει και αυτό πολλές φορές οδηγεί στα να λέγονται πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα (όπως σε αυτό εδώ το νήμα για παράδειγμα)

Κι έξω ο καθένας ότι θέλει λέει και μπορείς να παραπληροφορηθείς εξίσου.

Το πλεονέκτημα όμως των φόρουμς είναι πως μπορείς να βρεις την πληροφορία που θες ακόμη κι αν δεν έχεις κάποιον γνωστόε παρόμοια εμπειρία.

Από κει και περα, ο καθένας μπορεί να κρίνει και να ψάξει και σε καλύτερες πηγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πόσο καιρό μιλάς;;  Δεν ισχύει πλέον αυτό για το δικηγόρο-δικαστήριο.  Είναι πολύ πιο απλά τα πράγματα.

 

Το 2010.

 

Αλλά και πάλι, δε μου φαίνεται τόσο απλό, γιατί άμα αλλάξεις επώνυμο, μετά πρέπει να αλλάξεις 100αδες χαρτιά αφού το παλιό σου δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η αλλαγή δεν είναι περίπλοκη διδικασία. Είναι σχετικά απλή. 

Περίπλοκο είναι αυτό που λες, ότι μετά πρέπει να αλλάξεις πολλά χαρτιά αλλά και πάλι όσον αφορά πχ πτυχία κλπ μπορείς απλά να δίνεις την απόφαση της αλλαγής (χωρίς δηλαδή να κάνεις διαδικασία για επανεκδοση κλπ, η οποία μπορεί να μην ολοκληρωθεί και ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας γνωστος θελει να αλλαξει επιθετο για να μπει σε εταιρεια που δουλευει η αδερφη του αλλα δεν επιτροπονται συγγενης 1ου βαθμου τι μπορει να κανει ?

Τίποτε. Μόλις δούνε από το λογιστήριο πατρώνυμα κτλ, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα επίθετα και τα ονόματα είναι πολύ mainstream, πρέπει να αντικατασταθούν με IPv6 ονόματα, οπότε θα έχουμε μεγαλύτερο εύρος επιλογών και λιγότερα conflicts.

Τυπικός διάλογος :

-Γεια σου 45:FA:46:31:A0:15 τι λέει ;

-καλά 00:17:E0:75:11:0A, χθες πήγα στην περιοχή 31.5245524 x 22.1599930 και είχε ένα καταπληκτικό μπάρ.. τι να σε λέω ! :D

 

Ούτε συνωνυμίες, ούτε μπερδέματα, ξεκάθαρα πράγματα ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποτε μου είχε κολλήσει και μένα να το αλλάξω (αρχίζει από Σ και μου την έσπαγε που ήμουν από τους τελευταίους στον κατάλογο)

 

αναφέρεσαι στον γνωστό και περίφημο "αλφαβητικο καταλογο υπερ-τρολ ελλάδος" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...