Προς το περιεχόμενο

Don't Starve


Greygore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειλικρινα ενα απο τα πιο ευχαριστα παιχνιδια που εχω παιξει.

Απειρες ωρες να προσπαθεις να γινεις καλυτερος σε ενα αγνωστο περιβαλλον.

Οταν βγει ονλαιν θα ειναι ακομα καλυτερα με φιλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχουμε γράψει άπειρες ώρες με την κοπέλα μου, όταν θα βγει και το together θα μας ξεχάσει ο κόσμος. Πιάσαμε το reign of the giants τελευταία και ένιωθα πάλι τόσο αδύναμος και χαμένος όπως τις πρώτες μέρες που το έπαιζα. Το καλοκαίρι το μίσησα πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καλό είναι ρε παιδιά? Γιατί από βίντεο δεν λέει και πολλά να σας πω την αλήθεια....

Για μένα το καλύτερο indie ever (εκτός κι αν βάζεις στα indie και κανα divinity os).Τρελό κόλλημα.Πολύ καλή κοινότητα επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

http://store.steampowered.com/app/322330/

 

το έχει πάρει κανείς για support;

Αν και το αρχικό Mp κομμάτι είναι για 6 άτομα,υπάρχουν σερβερς με  16 και 32 άτομα..Πραγματικό πάρτι,και πολύ ωραιό το survival!

Με μερικά mods να δείχνουν ζωή/την λογική κτλ και άλλα διάφορα,το παιχνίδι γίνεται πολύ ωραιό!

Επίσης σκεφτόμαστε με έναν φίλο να στήσουμε έναν dedicated!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω λιωσει το παιχνιδι το συγκεκριμενο.Ακομα δεν το εχω βαρεθει.Περιμενω το  reign of giants για το multiplayer γιατι παραειναι ευκολο το απλο.Οποτε υπαρξει σερβερ υπολογιστε με :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω λιωσει το παιχνιδι το συγκεκριμενο.Ακομα δεν το εχω βαρεθει.Περιμενω το  reign of giants για το multiplayer γιατι παραειναι ευκολο το απλο.Οποτε υπαρξει σερβερ υπολογιστε με :-D

τον στήσαμε τον server,παίζουμε λίγο να τον δοκιμάσουμε πως πάει,που πηγαίνει άψογα δηλαδή,απλώς θέλουμε να δούμε τι και πως,και θα σε ενημερώσω με PM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενώ μου άρεσε πάρα πολύ η αισθητική του Don't Starve, με άγχωνε, δεν κατάφερα να το μάθω όπως έπρεπε. Έχει κάποιο "τέλος" το SP ή απλά παίζεις όσο αντέξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Extremesniper οτι θελετε :-)

Snoob το SP μπορεις να το πας οσο πιο μακρια μπορεις σε μερες.Εχω δει ατομα με 2000 μερες.Ειναι δικο σου θεμα να παιξεις ενα σειβ μεχρι να το βαρεθεις.Εγω πχ μεχρι 250 μερες παιζω ανετα.Δεν πεθανε ο παιχτης μου αλλα ειχα ελλειψη στοχων στο κεφαλι μου απο ενα σημειο και μετα.

Εχε υποψη σου οτι το παιχνιδι δεν το εχω μαθει τελεια σε μερικα σημεια.Δηλαδη θα μπορουσα να εξερευνησω τα ruins καλυτερα.Απλα για καποιο λογο το χαζοκεφαλι μου με κανει να βαριεμαι οταν γινω ανικητος.

 

Το τελος του don't starve ειναι το adventure mode.Οσο παιζεις στο SP θα βρεις μια πυλη.Μπαινεις μεσα και σου εχει campaign.5 chapters νομιζω.Εκει το παιχνιδι ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε να ειναι ακομα πιο δυσκολες οι συνθηκες για να το περασεις.Το κακο με το adventure mode ειναι οτι αμα εχεις περασει 3 chapters δυσκολα,και πεθανεις απο μ@λακια σου θα πρεπει να παιξεις απο την αρχη ολα τα chapters.(Και ειναι ακριβως ιδιο map) Αυτος ειναι και ο λογος που δεν μαρεσει ιδεολογικα να το τερματισω.Εχε χαρη που ηθελα τον maxwell :ph34r:

Ε στο τελευταιο chapter γινονται καποια πραγματα που δεν θα στο κανω σποιλ και παιρνεις απαντησεις στο "γιατι μου συμβαινουν ολα αυτα?γιατι ειμαι σε αυτον τον εχθρικο κοσμο?"

 

EDIT:Λες σε αγχωνει,και συνειδητοποιησα οτι αυτο το παιχνιδι το παιζω με χαρα,δεν ζαλιστηκα ποτε,δεν ενιωσα οτι πρεπει να κανω διαλλειμα ποτε.Γενικα παντα σκεφτομουν "πωπω εχω λιωσει,ποτε περασε η ωρα?" Μονο οταν πρωτοξεκινησα ενιωσα οτι ολα ειναι πιθανα χαχαχα Πλεον επειδη το ξερω ισως εχω αυτοπεπειθηση.Δωστου μια ευκαιρια παντως.

Επεξ/σία από zisis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, εγώ ποτέ δεν κατάφερα να του αφιερώσω όσο χρόνο ήθελα, παρά το γεγονός ότι ακόμα είναι το παιχνίδι που έχω παίξει πιο πολύ στο steam (87 ώρες, λελ ^_^).Και το δυστύχημα είναι ότι ήταν σκόρπιες ώρες από τότε που κυκλοφόρησε με πολλές αλλαγές και updates, που άλλαξαν αρκετά το gameplay.Έχω μπει φυσικά τσο κλίμα του μετά από τόσες ώρες, αλλά απέχω πολύ από το να φτάσω στο σημείο να πω ότι είμαι άτρωτος σαν το ζήση.Βασικά δεν ξέρω εαν είναι εφικτό αυτό κάποια στιγμή στο παιχνίδι ή εαν έστω θα μπορούσα να το καταφέρω ο ίδιος.Το μόνο που καταφέρνω για την ώρα είναι να αντέχω (ε... εντάξει και με μερικές τσατσιές όταν δεν τα καταφέρνω τόσο καλά και ψοφάω...  :devil: ) να επιβιώνω απεριόριστα (αν και κάπου στις 250 μέρες έχω προλάβει να φτάσω μέχρι στιγμής το μέγιστο γιατί έχω 3-4 slots ανοιχτά) χωρίς να προκαλώ το περιβάλλον.Στήνω αβέρτα παγίδες στη βάση μου (μάλιστα ένιωσα πολύ υπερήφανος που από το πουθενά πρώτη φορά μου έσκασε deerclop και το τέζαρα σε αυτές σχετικά εύκολα) και απλά χαζολογάω γιατί μου αρέσει η εξερεύνηση σε αυτό το παιχνίδι υπέρμετρα.Ακόμα δεν έχω καταφέρει να προχωρήσω σε σπηλιές και ruins βέβαια γιατί δεν έχω τον κατ'άλληλο εξοπλισμό. Εαν πω όμως ότι αφήνομαι και πάω να δοκιμάσω την τύχη μου και υπογείως, νομίζω θα με κλάψουν οι ρέγγες άμεσα! ^_^

Ούτε την πύλη του maxwell έχω ανοίξει ακόμα.Θέλω πρώτα να φτάσω σε ένα επίπεδο και μετά να μπω στο adventure.

 

Με βάλατε στα αίματα τώρα να ξαναπαίξω ρε γαμώτο και δε μπορώ!  :mad:

Πάντως το together είναι κάτι που από την αρχή το επιθυμούσα διακαώς κι εγώ και τρελάθηκα όταν είδα ότι το ανακοίνωσαν.Για να είμαι ειλικρινής ακόμα δεν το έχω αγοράσει, παρόλο που με ζάλισε ένας φίλος μου να παίζαμε μαζί, επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβαινα να το ξεκινήσω μέχρι να βγει από την beta.Οπότε, όταν κυκλοφορήσει κανονικά ελπίζω να μαχόμαστε αγκαλίτσα.  :-D

 

Εξακολουθώ πάντως να το θεωρώ το αρτιότερο και πιο εθιστικό indie για τα γούστα μου  :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σπηλιες με ενα miners hat ή με ενα moggles ειναι ευκολη υποθεση.Δηλαδη περα απο darkness δεν εχει κατι πολυ χειροτερο απο τον εξω κοσμο.Απλα το οτι ειναι παντου σκοταδι σε κανει να το βλεπεις με κακο ματι :devil:

 

Τα ruins απο την αλλη εχουνε παντου shadow monsters και γενικα με τρομαζουνε :P Με αποτελεσμα ενω να εχω εξοπλισμο κλπ.Φοβαμαι να τα εξερευνησω.

 

Οντως το Don't Starve ειναι το αρτιοτερο και πιο εθιστικο indie game για μενα.Και ειναι και το παιχνιδι που με κραταει πορωμενο για μεγαλυτερο διαστημα απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι γενικα.Για παραδειγμα...ενω το grand theft auto v ειναι το κορυφαιο παιχνιδι για μενα και θα με πορωσει αγρια και θα το λιωσω.Μολις φυγει το hype παλι θα επιστρεψω στο dont starve.Δεν ειναι θεμα hype,απλα  για καποιο λογο νιωθω καλα να παιζω dont starve.

 

Οσο για το together,εχω προσπαθησει να παιξω με αγνωστους και δεν μπορω.Ειναι ή τρολς ή υπερβολικα noobs.Δεν γινεται να πεθαινεις απο την 2η μερα.Ενας απο darkness ενας απο tallbird.Και μολις τους ζωντανεψεις να ξαναψωφανε απο κατι αλλο.Οχι τιποτα αλλο αλλα μετα σου ζητανε να πεθανεις και εσυ για να γινει ρεσταρτ ο σερβερ.Γιαυτο και εγω παιζω μονο με τον αδερφο μου και το ευχαριστιομαστε απειρα.Απλα λειπει πολυ το ROG.Δεν γινεται να λειπει η ανοιξη και το καλοκαιρι B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σπηλιές στο together?Καλό καλό!

Μέχρι στιγμής είμαστε 6 φίλοι που παίζουμε,έβαλα mod πάνω για να βάλω όσα slots θέλω,το αφήσαμε στα 12.

Μιας και είμαστε νέοι παίχτες στο παιχνίδι,όσο και αν μου είχε αρέσει το vanilla,δεν είχα χρόνο.Το μαθαίνουμε ακόμα,ο χειμώνας μας ταράζει..είναι ο 3ος που παιρνάμε...και εννοείται πεθαίνουμε ΑΠΕΙΡΕΣ φορές,μιας και μας βρήκε απροετίμαστους ο πρώτος,λόγο φαγητού...και μετά μας βρήκανε τα τέρατα :P εε από στο 3ο πεθαίνουμε γιατί νομίζαμε ότι είχαμε φαγητά,αλλά...μπαα..Εχει πλάκα.

Είναι το μόνο παιχνίδι που πλήρωσα για support και μόνο,ξέροντας ότι θα είναι free μόλις κυκλοφορίσει οριστικά!

συν ότι διαβάζω το http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wikiσα να μην υπάρχει αύριο!Μόνο στο MC είχα ρήξει τόσο διάβασμα

 

Θα ρωτήσω αν είναι να σας το δώσω,αλλά παρακαλώ να υπάρχει fair play,μην βάζετε cheatάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...