Προς το περιεχόμενο

Dropbox: Προσθέτει δυνατότητες προβολής εγγράφων online και διαμοιρασμού φωτογραφιών


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιώ dropbox, sugarsync, wuala, google drive, ubuntu one και διάφορα άλλα.

 

Με διαφορά το καλύτερο είναι το dropbox. Μετά κατά τη γνώμη μου έρχεται το sugarsync. Το dropbox είναι αξιόπιστο και γρήγορο. Έχει ένα feature που δεν το έχω δει σε κανένα άλλο μέχρι σήμερα. Έστω, ότι έχεις ένα pdf 1000 σελίδες και μέγεθος 100 mb. Αν αποφασίσω να διαγράψω μια σελίδα, το dropbox δεν θα κάτσει να  ξανανεβάσει και τα 100 mb όπως κάνουν όλα τα άλλα. Θα καταλάβει, ουσιαστικά είναι το ίδιο έγγραφο και θα κάνει γρήγορα το upload.

 

Με μούφα references και άλλα κόλπα το έχω φτάσει ήδη 20gb και συνεχίζω! Με έχει σώσει στο γραφείο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει ένα feature που δεν το έχω δει σε κανένα άλλο μέχρι σήμερα. Έστω, ότι έχεις ένα pdf 1000 σελίδες και μέγεθος 100 mb. Αν αποφασίσω να διαγράψω μια σελίδα, το dropbox δεν θα κάτσει να  ξανανεβάσει και τα 100 mb όπως κάνουν όλα τα άλλα. Θα καταλάβει, ουσιαστικά είναι το ίδιο έγγραφο και θα κάνει γρήγορα το upload.

Differential backup ;)

Με encryption που δεν υπάρχει πουθενά

Χαρη στο παραπανω χαρακτηριστικο του Dropbox, μπορει να εφαρμοστει ανετα σε συνδυασμο με ενα container του Truecrypt, με αποτελεσμα μεγαλυτερη ασφαλεια απο το Mega.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...