Προς το περιεχόμενο

VFM Μητρικη για Oc με τον 8320


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Ψαχνω για μητρικη κυριως για OC τον 8320 που εχει αγοραστει ηδη. Ηταν να παρω την Gigabyte 990xa αλλα σχεδον ολα τα μαγαζια εχουν revision 1.1και οχι το 1.2 που ακουσα οτι θα επρεπε να παρω. Οποτε υπαρχει καμια αλλη προταση για μητρικη γυρω στα 100€ για να παει ευκολα ο 8320 στα 4.5Ghz??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα χρημητα που δίνεις πας εδω

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.526085

 

και gigabyte και 3 χρονια εγγυση. 



διαφορετικα πας σε αυτη εδω

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=31275&cat=3&sub=374&pmanuf=undefined&sort=3&step=undefined

 

αμα ψαξεις κατι σε κατω απο 100€ πας σε μητρικη με 970 και δεν αξιζει, θα χαραμισεις τον 8320.

 

εγω με την 990xa gigabyte v1 ειμαι σου λεω οτι η μητρικη αυτη ειναι πολυ καλη σε oc, εχει πολυ καλες επιλογες στο bios .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω μαν,θα παρω αυτην αν ειναι γιατι εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια. Οταν βαλω τον 8320 θα τον διαβασει κατευθειαν ή θα πρεπει να γινει πρωτα bios update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω μαν,θα παρω αυτην αν ειναι γιατι εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια. Οταν βαλω τον 8320 θα τον διαβασει κατευθειαν ή θα πρεπει να γινει πρωτα bios update?

 

κιτα να δεις εγω πριν παρω τον fx την περασα το f13 bios, γιατι η gigabyte ελεγε οτι με αυτο δουλευουν οι καινούριοι fx.

μεχρι προχθες μου δουλευε κανονικα αλλα οταν τον ανοιξα το πρωι μου εκανε φλασαρισμα το bios απ F13 στο εργοστασιακο F8.

τωρα γιατι μου το εκανε αυτο δε ξερω, παντος απ οτι ειδα δουλευει καλυτερα το pc με το f8 απ το f13, βλεπω τα cores  δουλευουν ποιο γριγορα σε αποκριση και το cpu fan δουλευει καλυτερα και ποιο ομαλα....τεσπα

οποτε η μητρικη δουλευει μια χαρα με το bios απ το εργοστασιο με τους fx.

 

αστην οπως ειναι, δεν θα εχεις προβλημα !!!

 

Αυτη οντως ειναι καλη ειδικα αν βρεις το rev 3.0 http://www.skroutz.gr/s/344340/Gigabyte-GA-990XA-UD3.html

 

δε πιστεύω να εχει καποια διαφορά σε θεμα κατασκευής, ισως να εχει ποιο καινουρειο bios απ το εργοστασιο, η F13 η F14b.....

 

αλλα σίγουρα οτι ποιο καινουριο ειναι και καλύτερο, για να βγάλουν αυτοι και αλλη έκδοση κατι ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 μαγαζια που ρωτησα την 1.1b εχουν ολοι.. το ιδιο και το αμαζον -.-

 

μια χαρα ειναι και αυτη. 

 

σου λεω οτι εγω εχω την v1 και δουλευω τον 8350 με εργοστασιακο bios και δουλευει καλυτερα απ το f13 που και καλα λεει οτι θελει αυτη η mobo για τους fx......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε σι δεν ειπα οχι,αυτην παρηγγειλα απλα ποο πολυ αναφερθηκα στο οτι απλα δεν μπορουσα να βρω πουθενα να εχει revision 1.2 και πανω.. Ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ μονο αυτο, ειναι Ultra Durable 4 τα REV3

 

http://www.gigabyte.com/fileupload/microsite/306/images/ud4.html

 

Στην ΙΝΤΕΛ το εδωσε με τα Ζ77 απο τον απριλη.

 

Στην AMD τελη του 2012 σιγα σιγα με νεα rev.

 

H UP4 σε FM2 για τον 5800Κ εχει UD 5 που εχουν τωρα οι X79 s2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ μονο αυτο, ειναι Ultra Durable 4 τα REV3

 

http://www.gigabyte.com/fileupload/microsite/306/images/ud4.html

 

Στην ΙΝΤΕΛ το εδωσε με τα Ζ77 απο τον απριλη.

 

Στην AMD τελη του 2012 σιγα σιγα με νεα rev.

 

H UP4 σε FM2 για τον 5800Κ εχει UD 5 που εχουν τωρα οι X79 s2011.

να ρωτησω μιας και ποτε δεν ειχα δωσει σημασια.. 

 

οι gigabyte ειναι ολες ultra durable- καποιο νουμερο- ή συγκεκριμενα μοντελα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ψαξεις κατι σε κατω απο 100€ πας σε μητρικη με 970 και δεν αξιζει, θα χαραμισεις τον 8320.

 

Και εγώ θα έπαιρνα 990FX, η τουλάχιστον θα το προτιμούσα (πρώτη επιλογή) για bulldozer, vishera επεξεργαστές εννοείται... Αλλά διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως με την δήλωση σου, περί "χαραμίσματος" ....

 

Η μόνη διαφορά που μπορώ να εντοπίσω εγώ είναι πως το 970FX δεν υποστηρίζει τόσα lanes όσο και το 990. Αυτό πρακτικά τον ενδιαφέρει ίσως περισσότερο κάποιον πορωμένο gamer που στήνει βαρβάτα η μη crossfire configurations. Το θέμα είναι πως δεν στήνουν όλοι crossfire, δεν είναι όλοι heavy gamers που θα βάλουν 2, 3, 4 κάρτες γραφικών πάνω με αποτέλεσμα να χρειάζονται τα έξτρα lanes του 990FX, αντιθέτως μπορεί να τους φτάνει μια κάρτα γραφικών (pci 2.0/3.0 x16). Κατα τα άλλα και τα 2 chipsets είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ, IOV/IOMMU και τα 2 για virtualization, κτλ κτλ.... (και ας γράφει το wikipedia που είναι ΛΑΘΟΣ, πως το 970 δεν το υποστηρίζει)

 

Θα μπορούσες σε παρακαλώ, επειδή δεν κατάλαβα, δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω, ποιό είναι το σκεπτικό σου, το οποίο υποδικνύει πως με 970FX chipset θα χαραμίσει τον 8320 του...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...