Προς το περιεχόμενο

οκ επισημα εχω προβλημα στο σημα,ζητουνται γνωστες!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δες μήπως είναι πολύ χαλαρή η υποδοχή στον αποκωδικοποιητή και αν είναι πίεσε την λίγο με κάνα μιτοτσίμπιδο ή κάτι στο κέντρο να έρθουν πιο κοντά τα δύο κομάτια. Προσοχή μην βάλεις πολύ δύναμη και τα διαλύσεις μόνο. Μαλακά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχιζω με νεοτερα!!!

δοκιμασα αλλον αποκωδικοποιητη

και εχω ποιοτητα σηματος 100%. χωρις σκαμπανεβασματα και χωρις να πρεπει να κραταω το καλωδιο ισιο. αρα το προβλημα ηταν ο αποκωδικοποιητης γιαυτο το θεμα.

 

και τωρα συνεχιζουμε. η ισχυς του σηματος ειναι γενικα χαμηλη. οποτε θελω να δοκιμασω τον ενισχυτη γραμμης που πηρα στον καινουργιο τωρα αποκωδικοποιητη. το θεμα ειναι οτι ο προβληματικος αποκωδικοποιητης ειχε και θυληκη και αρσενικη υποδοχη. ενω τωρα αυτος εχει μονο θυληκη. και στον ενισχυτη ειναι θυληκη. αρα τωρα πρεπει να βρω καλωδιο κεραιας που ναναι αρσενικο και στις δυο πλευρες,σωστα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πηρα και τον ανταπτορα... εβαλα καινουργια καλωδια, τον ενισχυτη γραμμης και το καινουργιο αποκωδικοποιητη (crystal audio hd prime). Προς το παρον ολα καλα, μεσα σε 2 μερες εχει κανει μονο ενα σπασιμο εικονας διαρκειας 1 δευτερολεπτου. 

οποτε ολα καλα.

Ο ενισχυτης γραμμης εχω την εντυπωση οτι αυξησε την ισχυ του σηματος γυρω στο 20-30%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...