Προς το περιεχόμενο

προβλημα boot σε hp


konsmaip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας...αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:ενω μεσω του BIOS και επειτα της επιλογης boot order βαζω πρωτο τo ATARI CD-DVD ROM (ετσι το λεει σε εμενα),δεν μ εμφανιζει τν επιλογη boot from cd αλλα ξεκιναει κανονικα...τι παιζει να φταιει?καμια ιδεα?επειδη εχω σκαλωσει!ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας...αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:ενω μεσω του BIOS και επειτα της επιλογης boot order βαζω πρωτο τo ATARI CD-DVD ROM (ετσι το λεει σε εμενα),δεν μ εμφανιζει τν επιλογη boot from cd αλλα ξεκιναει κανονικα...τι παιζει να φταιει?καμια ιδεα?επειδη εχω σκαλωσει!ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, πρώτα πρώτα τί ακριβώς σκοπεύεις να κάνεις; Να εγκαταστήσεις άλλο λειτουργικό; Άμα όντως είναι έτσι, τότε στο ξεκίνημα, τα ΒΙΟΣ θα ψάχνουν μόνα τους για να δούν άμα μπορούν να μπουτάρουν από κάποιο δισκάκι που είναι μέσα, εσύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Άμα όμως για κάποιο λόγο έχεις το δισκάκι μέσα και δεν μπουτάρει τότε έχει πρόβλημα ή το δισκάκι ή ο Η/Υ. Δοκίμασε να μπουτάρεις το δισκάκι σε άλλο Η/Υ. Άμα ούτε κει μπουτάρει τότε το δισκάκι έχει πρόβλημα. Αν όχι τότε το λάπτοπ σου αρνιέται να μπουτάρει και θα πρέπει να δοκιμάσεις να μπουτάρεις από USB. Οπότε πάρε ένα στικάκι και φόρτωσε το λειτουργικό επάνω του με αυτό το εργαλείο (http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/) (προυποθέτει ότι έχεις ένα .iso του λειτουργικού ή ότι ακριβώς θέλεις να μπουτάρεις.).  Άμα δεν έχω λύσει το πρόβλημα σου στείλε μου μύνημα. Σου εύχομαι μια καλή ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να περάσεις windows 7/8 κατέβασε αυτό http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool

και προτίμησε καλύτερα κάποιο usb stick, το πρόγραμμα αναλαμβάνει να περάσει το iso και να το κάνει bootable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δν εκανα το DVD Bootable,αυτο παιζει να φταιει?

ultraiso-bootable και καψιμο στην πιο χαμηλη ταχυτητα με nero η οτι αλλο εχεις

post-241639-0-00724500-1359995262_thumb.png

post-241639-0-90995900-1359995266_thumb.png

post-241639-0-47809200-1359995270_thumb.png

post-241639-0-76894800-1359995274_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...