Προς το περιεχόμενο

Έγγραφα που διέρρευσαν τοποθετούν την άφιξη του Android Key Lime Pie την Άνοιξη


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως ποτε δε θα ξεχασω οσο καιρο δουλευα με ios (μεχρι και το 5) το χαρακτηριστικο μηνυμα error με το διαφανο μπλε φοντο. Πηγαινα να κατεβασω αρχεια error, πηγαινα να ανοιξω αρχεια error, πηγαινα να μπω σε site με flash παλι error, πηγαινα να μπω σε αλλα site '' this site is iphone negative". 1.5 χρονο android χρησης δεν εχω δει ουτε μια φορα error στο κινητο ενω εχω κατεβασει, εχω επεξεργαστει και εχω δει τα παντα. Σε γενικες γραμμες εχω εξ ολοκληρου αντικαταστησει το pc. Για μενα αυτo ειναι και το μεγαλυτερο πλεονεκτημα, η εκτεταμενη συμβατοτητα. Επισης, σχετικα με το μυθο jailbrake με τον οποιο πραγματικα πρεπει να ασχοληθουν οι myth busters του γνωστου τηλεοπτικου σταθμου. Απλως καποιες εφαρμογες τις παιρνετε δωρεαν μεσα απο μια τραγελαφικη διαδικασια απανωτων κωδικων, διαφημισεων και downloading. Το jailbrake δεν επιδιορθωνει τις εγγενεις αδυναμιες και περιορισμους του λογισμικου. Ακομα και να ηθελε δε θα μπορουσε λογω του αδυναμου hardware. Τελος αναζητηστε το google και αναρωτηθειτε ειναι το ios true multitasking λογισμικο? Για να μη γινομαι κουραστικος με αναλυσεις αναζητηστε το απο μονοι σας. Εγω απο οτι καταλαβα απ το τροπο που δουλευε και απο οτι συμπεραινω δε πρεπει να ειναι..

Επεξ/σία από voltes5george
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μισό. Τα επιχειρήματα υπέρ της άποψης ότι το android είναι πιο γρήγορο σε απόδοση από οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό, πού ακριβώς βρίσκονται εδώ μέσα; Όταν τα βρείτε τα ξαναλέμε. Αν δεν τα βρείτε, περάστε από ένα κατάστημα, δείτε την απόδοση ενός διπύρηνου iphone 5 και ενός σύγχρονου Windows 8 smartphone και κλάψτε! Γιατί άλλο πλήθος λειτουργιών και δυνατοτήτων και άλλο ταχύτητα και απόδοση, σε αυτό το σύμπαν, τουλάχιστον.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει mkv με τον στοκ, αλλά δεν έχει ήχο

 

Και αν έχεις πάνω από έναν player δε χρειάζεται να περνάς πολλές φορές το αρχείο για τον κάθε player όπως στο ios

Στο desire s μου απλά δεν παίζει mkv. 

Οσο για το ότι κάθε αρχείο στο ios είναι για μια εφαρμογή αυτό είναι μειονέκτημα.

 

 

 

Δεν μιλαω για εσενα.... μιλησα για μηνυματα χωρις επιχειρηματα, αρα ναι την παλευω... (εσυ με το συνδρομο καταδιωξης πως τα πας ;)

 

Επισης ναι ειχα ios συσκευη και ναι εχω χρησιμοποιησει αρκετα και τις πιο καινουριες, με απογοητευτηκη  για εμενα εμπειρια . Τελος  εκτιθεσαι... Μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα απο android γιατι θα ηξερες οτι ο stock player οχι μονο παιζει mkv αρχεια αλλα μπορει και σε float μορφη πανω απο αλλες εφαρμογες.........

 

Τελος, το jailbreak ειναι ταυτοχρονα και καποιου ειδους παραδοχη οτι το ios θα επρεπε να ειναι καλυτερο και πιο ελευθερο; Οταν ακουω χρηστες να λενε τι κανει το  iphone μετα απο jailbreak, αληθεια πιστευω οτι για android πηγαιναν, με iphone κατεληξαν....

2 άτομα είπαμε κάτι θετικό για ios πιο πάνω οπότε λογικό να υποθέσω ότι με παίρνει η μπάλα.

Είπα και στον πιο πάνω φίλο το κινητό μου απλά δεν παίζει mkv με stock player. Δεν περιμένω να παίξει το desire s high profile hd video αλλά περιμένω να παίξει ένα απλό mkv αρχείο και δεν το κάνει.

Από την άλλη στο ipad μου παίζει χωρίς jailbreak με τον vlc streamer ( τώρα πια είναι διαθέσιμος μέσω appstore )

Ναι το Ios θα ήταν πιο καλά να ήταν λίγο πιο ελεύθερο αλλά και το android να γίνει λίγο πιο σοβαρό εννοώ να συμαζέψει το playstore γιατί είναι ένα χάος και επιτέλους να φιλτράρει λίγο πιο αποτελεσματικα όλα τα άχρηστα apps. 

Δεν έχω κανένα κόλλημα με το ios και δεν έχω Iphone γιατί είναι απλά πανάκριβο αλλά στα tablets η apple παίζει χωρίς αντίπαλο.

Το επόμενο μου κινητό με βλέπω να είναι το optimus 4x hd καθαρά λόγω του ότι το έχω βρεί σε τρελή τιμή ( 280 ευρώ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για hd mkv θες τουλάχιστον ένα διπύρηνο για να κάνεις σωστή δουλειά και όχι οποιονδήποτε διπύρηνο

πχ ένας tegra 2 πολύ συχνά δε τη παλεύει ( άχρηστη nvdia)

 

ο στοκ player από τη 4.0.x παίζει ματρόσκες , αλλά όπως είπα χωρίς ήχο, πιο πριν δε νομίζω

θες έναν άλλο player για να παίξει σωστά, άλλωστε ο στοκ δεν έχει και υπότιτλους. Εγώ έχω βολευτεί με τον bs που στη συσκευή μου παίζει τα πάντα και έχω και mx που είναι καλύτερος στα avi

 

Και φυσικά το αποτέλεσμα μπορεί να διαφέρει ανάλογα το hardware της κάθε συσκευής

Αυτό που έχει σημασία πάντως είναι ότι δεν έχεις περιορισμό όπως έισαι out of the box

 

Μισό. Τα επιχειρήματα υπέρ της άποψης ότι το android είναι πιο γρήγορο σε απόδοση από οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό, πού ακριβώς βρίσκονται εδώ μέσα; Όταν τα βρείτε τα ξαναλέμε. Αν δεν τα βρείτε, περάστε από ένα κατάστημα, δείτε την απόδοση ενός διπύρηνου iphone 5 και ενός σύγχρονου Windows 8 smartphone και κλάψτε! Γιατί άλλο πλήθος λειτουργιών και δυνατοτήτων και άλλο ταχύτητα και απόδοση, σε αυτό το σύμπαν, τουλάχιστον.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

εσύ δηλαδή τι είδες στα καταστήματα αν σκρολλαρει πιο ωραία το ένα που έχει σκέτα εικονίδια και άσχημα το άλλο που έχει προβληματικούς launcher και ένα κάρο άχρηστα widget ?

ή μήπως είδες τα benchmark

 

Εγώ αυτό που είδα πάντως σε σχέση με ένα 4s είναι τεστ στους browser σε ένα σωρό σελίδες και πίστεψέ με διασκέδασα απίστευτα, παρά το κατώτερο hw του gnex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω διασκεδάζω αφάνταστα όταν βλέπω τόσο benchmarks όσο και τη συμπεριφορα-ταχύτητα οποιασδήποτε κοινής εφαρμογής στις 3 κυρίαρχες πλατφόρμες. Μάλιστα, σε προκαλώ να μας δείξεις ενα συγκριτικό βίντεο όποιας εφαρμογής εσύ επιλέξεις για να διαπιστωσουμε την... "υπεροχή" του Android σε ταχύτητα (όπως διαβάσαμε εδώ), αφού θεωρείς ότι η σύγκριση των launchers είναι άδικη. Σου δίνω και μπόνους +0.6 GHz και δυο πυρήνες δώρο.<br><br>

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδια,βρισκω τη κόντρα μεταξυ απλ και γκουγκλ,λιγο άκυρη..Ολα τα τηλ,πάνω κάτω,τα ιδια κανουν..
αυτο που με χαλάει με το apple,ειναι οτι δεν εχω επιλογές σε σχέδια,θελω ρε παιδι μου,κατι που να ειναι των προτιμήσεων μου και οχι μια επιλογη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω διασκεδάζω αφάνταστα όταν βλέπω τόσο benchmarks όσο και τη συμπεριφορα-ταχύτητα οποιασδήποτε κοινής εφαρμογής στις 3 κυρίαρχες πλατφόρμες. Μάλιστα, σε προκαλώ να μας δείξεις ενα συγκριτικό βίντεο όποιας εφαρμογής εσύ επιλέξεις για να διαπιστωσουμε την... "υπεροχή" του Android σε ταχύτητα (όπως διαβάσαμε εδώ), αφού θεωρείς ότι η σύγκριση των launchers είναι άδικη. Σου δίνω και μπόνους +0.6 GHz και δυο πυρήνες δώρο.<br><br>

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

αν με στοκ browser σε note 2 δε βλέπεις καλύτερο browsing στο 4s ( ελπίζω να μην εννοείς και κάνα σκέτο 4 .. ), απλά εθελοτυφλείς οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι για να σε πείσω, ούτε και με νοιάζει στη τελική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό. Τα επιχειρήματα υπέρ της άποψης ότι το android είναι πιο γρήγορο σε απόδοση από οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό, πού ακριβώς βρίσκονται εδώ μέσα; Όταν τα βρείτε τα ξαναλέμε. Αν δεν τα βρείτε, περάστε από ένα κατάστημα, δείτε την απόδοση ενός διπύρηνου iphone 5 και ενός σύγχρονου Windows 8 smartphone και κλάψτε! Γιατί άλλο πλήθος λειτουργιών και δυνατοτήτων και άλλο ταχύτητα και απόδοση, σε αυτό το σύμπαν, τουλάχιστον.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Προφανως περνας μονο μπροστα απο iphones και windows phones γιατι εαν ειχες δοκιμασει το sg3 με jb θα διαπιστωνες οτι παρα το bloatware παρα τα widgets και τις αμετρητες υπηρεσιες στο παρασηνιο, οχι μονο δεν κολλαει αλλα ειναι ταχυτατο. Εαν δηλαδη το φερεις στα επιπεδα του iphone, δηλαδη απενεργοποιησεις ολα τα παραπανω, και παλι το ιδιο θα συμπεριφερεται γιατι εχουν λυθει τα προβληματα ανταποκρισης.

 

Οποτε αναγκαζομαι να ξαναρωτησω, χωρις να σε υποχρεωνω βεβαιως να απαντησεις... Εχεις δοκιμασει- πιασει στα χερια σου συγχρονο android τηλεφωνο? Η google ακουσε τους χρηστες της και στην ουσια το jellybean ειναι συνωνυμο του project butter. Η apple σας ακουσε ποτε?

 

Οσο για τον stock video player.. Εμενα στο sg2 (ναι το παλιο ουτε καν το καινουριο) ο stock player παιζει 1080p mkv (high profile) απροβληματιστα και με ηχο. Οι προδιαγραφες του Exynos ειναι μεχρι και για 3d τετοιας αναλυσης, δηλαδη διπλασιο bitrate. Αλλα ακομα και να μην τα επαιζε ο stock, εκει ξεκιναει η "μαγεια" του android, στο γεγονος οτι κατεβαζεις μια εφαρμογη που μπορει να κανει ανετα οτι δεν κανει οι stock...............

 

Και ημαρτον.. Το streaming δεν το λες "παιζει mkv" γιατι με αυτην την εννοια και το Ν73 που ειχα παιζει Crysis....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αναγκαζομαι να ξαναρωτησω, χωρις να σε υποχρεωνω βεβαιως να απαντησεις... Εχεις δοκιμασει- πιασει στα χερια σου συγχρονο android τηλεφωνο? Η google ακουσε τους χρηστες της και στην ουσια το jellybean ειναι συνωνυμο του project butter. Η apple σας ακουσε ποτε?

Τις υπογραφές των μελών του φόρουμ τις βλέπεις; Όπως επίσης του insomnia.app;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις υπογραφές των μελών του φόρουμ τις βλέπεις; Όπως επίσης του insomnia.app;

 

Η αληθεια ειναι πως δεν φαινονται οποτε μπορεις να μου πεις σε τι αναφερεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οσο για τον stock video player.. Εμενα στο sg2 (ναι το παλιο ουτε καν το καινουριο) ο stock player παιζει 1080p mkv (high profile) απροβληματιστα και με ηχο. Οι προδιαγραφες του Exynos ειναι μεχρι και για 3d τετοιας αναλυσης, δηλαδη διπλασιο bitrate. Αλλα ακομα και να μην τα επαιζε ο stock, εκει ξεκιναει η "μαγεια" του android, στο γεγονος οτι κατεβαζεις μια εφαρμογη που μπορει να κανει ανετα οτι δεν κανει οι stock...............

 

Και ημαρτον.. Το streaming δεν το λες "παιζει mkv" γιατι με αυτην την εννοια και το Ν73 που ειχα παιζει Crysis....

να πω εδώ μόνο ότι ο στοκ της Samsung δεν είναι ίδιος με αυτόν που έχει η Google

 

οι διαφορές εταιρείες με κυριες τις Samsung και LG κτλ έχουν codecs στις συσκευές τους από εργοστάσιο και παίζουν πολλά αρχεία άψογα χωρίς να κάνεις τίποτα

 

Σε τελείως σκέτο android ότι συσκευή και να έχεις θα χρειαστεί να βάλεις επιπλέον player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το γλυκάκι αλλά είναι μόνο για να σου τρέχουν τα σάλια, αφού οι εταιρίες δεν μπαίνουν σε κόπο να υποστηρίξου τις συσκευές τους, καλή ώρα η HTC.

Να σκάσω φράγκα για καινούρια συσκευή (τυχαίο…) χωρίς υποστήριξη ..?!?!? ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ όσο νόστιμο και ν’ακούγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ημαρτον.. Το streaming δεν το λες "παιζει mkv" γιατι με αυτην την εννοια και το Ν73 που ειχα παιζει Crysis....

Μάλιστα δηλαδή το αρχείο ( mkv ) που υπάρχει μέσα στο ipad που παίζει στο ίδιο το ipad ή το κάνεις streaming στην apple tv τί είναι; Και ολα αυτά χωρίς jailbreak.

Επίσης όπως είπε και ένας άλλος φίλος μιλάμε για stock android player γιατί αν το πάμε έτσι η archos φτιάχνει τα καλύτερα tablets στον κόσμο.

Να συγκρίνουμε τα ίδια πραγματά παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε κάποια στιγμή και κάποια λίστα με τις συσκευές που θα είναι διαθέσιμο το νέο λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε κάποια στιγμή και κάποια λίστα με τις συσκευές που θα είναι διαθέσιμο το νέο λογισμικό.

Μην βγαινεις ontopic ρε..... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...