Προς το περιεχόμενο

Έγγραφα που διέρρευσαν τοποθετούν την άφιξη του Android Key Lime Pie την Άνοιξη


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τη μια δεν είναι αρκετά καλό το android, από την άλλη η Google προσπαθεί να το βελτιώνει πιο συχνά, αλλά ούτε κι αυτό είναι αρκετά καλό.. μάλιστα...

 

Όσο για το αν το χάνει ή όχι , τα ποσοστά στην αγορά λένε άλλα

To ποσοστό της αγοράς λέει άλλα, γιατί με κάθε γύρο πίτα, παίρνεις και το Android.

Δεν υπήρχε σοβαρός ανταγωνισμός. Τώρα που είναι και τα Windows Phone 8 (άντε και το Ubuntu) στην αγορά, θα δούμε που θα καταλήξει πραγματικά το Android. (Και δεν μιλάω για το IPhone, γιατί είναι άλλη περίπτωση)!

 

Ποτέ δεν μου άρεσε το Android στο σύνολο, είχε κάποια θετικά κομμάτια, αλλά δεν με κέρδισε ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η αληθεια ειναι πως δεν φαινονται οποτε μπορεις να μου πεις σε τι αναφερεσαι...

Η δική μου ανάμεσα στα άλλα αναφέρει και το Note 2, από το οποίο γράφω τις περισσότερες φορές και η οποία θεωρώ ότι είναι μια υπέροχη πολυ-συσκευή. Από το Android, όμως, και την Google που και καλά "ακούει τους πελάτες της", είμαι σε μεγάλο βαθμό απογοητευμένος. Ικανοποιημένος για το πλήθος των επιλογών που προσφέρει, απογοητευμένος για την απόδοση και τη συνολική ποιότητα των προσφερόμενων υπηρεσιών στις "συσκευές της".

 

Συνεπώς, δεν περιμένω από την επόμενη έκδοση του Android να φτάσει σε απόδοση ή να αγγίξει το "joy" -την απόλαυση- που προσφέρουν οι άλλες δυο πλατφόρμες και σίγουρα δε με εντυπωσιάζουν τα project buter, project no lag, project stability, project ό,τι να' ναι.

 

Όπως γράφτηκε και παραπάνω, (φυσικά και) έχει κάποια θετικά στοιχεία με σημαντικότερο το πλήθος των επιλογών σε συσκευές και βέβαια, το κόστος αυτών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τo Galaxy S3 LTE με 4.1.2 δεν θα το άλλαζα με κανένα Iphone. Να τονίσω ότι δουλεύω και τα 2 λειτουργικά γιατί έχω  

το Ipad 3. To Jelly Bean στις High End ακόμα και στις Mid Range συσκευές τα πάει περίφημα και αποδίδει τόσο καλά που δέν έχει να ζηλέψει τίποτα από IOS συσκευή και σε ταχύτητα και σε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε και έχει να ζηλέψει τόσο από iOS όσο και από τα Windows Phone. Το όνομα και μόνο του "project butter" αποτελεί ΠΑΡΑΔΟΧΗ του προβλήματος που τα ίδια άτομα εδώ πριν από μήνες μας έλεγαν ότι δεν υφίσταται. Να λοιπόν που υπάρχει! 

http://forums.appleinsider.com/t/150952/project-butter-to-improve-responsiveness-in-android-4-1-jelly-bean

http://androidandme.com/2011/12/news/android-may-never-be-as-smooth-as-ios-says-ex-googler/

 

Ούτε το responsiveness ούτε το smoothness έχουν τελειοποιηθεί, κάθε άλλο.

 

Ειλικρινά, αν ξαναδιαβάσω μια φορά ακόμα ότι το 4.1 έχει φτάσει -τουλάχιστον στα δυο αυτά χαρακτηριστικά- το iOS, θα χάσω 10 λεπτά από τη ζωή μου να τραβήξω ένα συγκριτικό βιντεάκι μεταξύ του Note 2 και του iPhone 5 σε μερικές εφαρμογές όπως το facebook.app, browser, photos, fruit ninja, dropbox κλπ. Απλά βαριέμαι αφάνταστα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τραβάω!

 

Έλα, εδώ είσαι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G49H69TvNIQ

Σόρυ για την ποιότητα. Στην πραγματικότητα ή σε ένα high framerate video, τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα!

 

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kirileman αυτο το video συγκρινει 2 λειτουργικά ; η για να καταλαβω δειχνει ποσο καλογραμμενες ειναι οι εφαρμογες στο Ios σε σχεση με το android;; Τα εχεις μπερδεψει τα πραματα φιλε μου επειδη εχω εμπειρια και απο τα 2 λειτουργικα θα το πω για αλλη μια φορα και ας γινομαι κουραστικος.

 

1)Η εκδοση jelly bean δεν εχει να ζηλεψει ΤΙΠΟΤΑ απο το IOS.

 

2)Ναι θα συμφωνισω οι εφαρμογες του android δεν ειναι καλογραμμενες σε σχεση με το IOS αλλα πολλες ειναι σε καλο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και μια επεξήγηση τι είναι ακριβώς αυτό που πρέπει να καταλάβουμε από αυτό το βίντεο

 

Επίσης λίγο browsing δεν είχαμε, μόνο βίντεο στο YouTube που είδαμε τκ έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι ο μονος που απορει πως μπορεις και δουλευεις στην οθονη του iphone μετα την οθονη(-αρα) του note2; :P

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kirileman αυτο το video συγκρινει 2 λειτουργικά ; η για να καταλαβω δειχνει ποσο καλογραμμενες ειναι οι εφαρμογες στο Ios σε σχεση με το android;; Τα εχεις μπερδεψει τα πραματα φιλε μου επειδη εχω εμπειρια και απο τα 2 λειτουργικα θα το πω για αλλη μια φορα και ας γινομαι κουραστικος.

 

1)Η εκδοση jelly bean δεν εχει να ζηλεψει ΤΙΠΟΤΑ απο το IOS.

 

2)Ναι θα συμφωνισω οι εφαρμογες του android δεν ειναι καλογραμμενες σε σχεση με το IOS αλλα πολλες ειναι σε καλο επιπεδο.

Πες μου τι σύγκριση θες να σου κάνω, όποια γουστάρεις. Θες launcher, θες native εφαρμογές, browsers, maps, phone app, επαφές, παιχνίδια, twitter? Για όποια μου πεις θα το ξανακάνω. Και μετά, αφού τα εξαντλήσουμε ΟΛΑ, έλα ξαναπές μου ότι οι εφαρμογές είναι πιο καλογραμμένες στο iOS αλλά το android φυσάει.

 

Είναι αυτό που λέμε, "είναι μ@λάκας, αλλά κατά βάθος καλό παιδί." Τόσο βαθιά που δε φαίνεται...

 

Έλεος, δηλαδή.

 

Θέλω και μια επεξήγηση τι είναι ακριβώς αυτό που πρέπει να καταλάβουμε από αυτό το βίντεο

 

Επίσης λίγο browsing δεν είχαμε, μόνο βίντεο στο YouTube που είδαμε τκ έγινε

 

 

Σου έδειξα 3 εφαρμογές που το android σέρνεται ενώ υποτίθεται ότι "δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iOS". Επίσης, η ίδια η Google έχει παραδεχτεί ότι το Maps τρέχει καλύτερα σε iOS, πόσο πιο FAIL δηλαδή;;;

https://www.google.gr/search?q=google+admits+ios+maps+better&aq=0&oq=google+admits+maps+b&aqs=chrome.1.57j0j64.5691&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Κατά τα άλλα, το android δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iOS, αλλά κατά ένα διαβολικό τρόπο, ό,τι εφαρμογή και να γράψεις, τρέχει καλύτερα στο iOS! WTF?

 

Συνήθως τα βίντεο στο youtube τα ανοίγει γρηγορότερα το Note 2. Επίσης, το download speed του iPhone 5 είναι πολύ μεγαλύτερο από του Note 2. Περιέργως, το upload του Note 2 είναι μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου τι σύγκριση θες να σου κάνω, όποια γουστάρεις. Θες launcher, θες native εφαρμογές, browsers, maps, phone app, επαφές, παιχνίδια, twitter? Για όποια μου πεις θα το ξανακάνω. Και μετά, αφού τα εξαντλήσουμε ΟΛΑ, έλα ξαναπές μου ότι οι εφαρμογές είναι πιο καλογραμμένες στο iOS αλλά το android φυσάει.

 

Είναι αυτό που λέμε, "είναι μ@λάκας, αλλά κατά βάθος καλό παιδί." Τόσο βαθιά που δε φαίνεται...

 

Έλεος, δηλαδή.

 

 

 

Σου έδειξα 3 εφαρμογές που το android σέρνεται ενώ υποτίθεται ότι "δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iOS". Επίσης, η ίδια η Google έχει παραδεχτεί ότι το Maps τρέχει καλύτερα σε iOS, πόσο πιο FAIL δηλαδή;;;

https://www.google.gr/search?q=google+admits+ios+maps+better&aq=0&oq=google+admits+maps+b&aqs=chrome.1.57j0j64.5691&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Κατά τα άλλα, το android δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το iOS, αλλά κατά ένα διαβολικό τρόπο, ό,τι εφαρμογή και να γράψεις, τρέχει καλύτερα στο iOS! WTF?

 

Συνήθως τα βίντεο στο youtube τα ανοίγει γρηγορότερα το Note 2. Επίσης, το download speed του iPhone 5 είναι πολύ μεγαλύτερο από του Note 2. Περιέργως, το upload του Note 2 είναι μεγαλύτερο.

 

Μια παρατήρηση που έχω κάνει, για το Youtube Τουλάχιστον, στο Iphone μου, φορτώνει πάντα όλοι την σελίδα + σχόλια + προτάσεις για άλλα Βίντεο. Στο Android κινητό μου, πάντα φορτώνει μόνο αυτό που δείχνει η οθόνη, μόλις κάνεις scroll down ξανά φορτώνει - μπορείς να το επιβεβαιώσεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...