Προς το περιεχόμενο

Έγγραφα που διέρρευσαν τοποθετούν την άφιξη του Android Key Lime Pie την Άνοιξη


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Android φορτώνει 3 σχετικά βίντεο και 3 σχόλια μόνο. Για να σου φορτώσει και τα υπόλοιπα, πρέπει να πατήσεις στο "περισσότερα" που φυσικά απαιτεί παραπάνω χρόνο. Θα σου επιβεβαιώσω αργότερα τι παίζει στο iPhone. Καλή παρατήρηση. Πάντως, τέτοια "κλεψίματα" κάνει και τα iOS.

 

Μια ακόμα παρατήρηση για το "υπέροχο" Android. Εδώ όντως δε φταίει το λειτουργικό αλλά η Samsung. Όλες οι μαμά εφαρμογές είναι για κλάματα. Phone app, επαφές, μηνύματα, μόνο ο launcher πάει πολύ καλά, εννοείται ότι υπάρχει το κλασσικό lag μεταξύ εντολής από το δάχτυλο του χρήστη και εκτέλεσης.

 

Θα έρθει το Key Lime Pie και θα τα διορθώσει όλα αυτά; Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τραβάω!

 

Έλα, εδώ είσαι.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G49H69TvNIQ

Σόρυ για την ποιότητα. Στην πραγματικότητα ή σε ένα high framerate video, τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα!

 

Γ@μ@ει και σπέρνει το note2!

Καλοδουλευτο και να το χαίρεσαι!;)

Το άλλο με τη μικροσκοπική οθόνη που καθυστερούσε να ανοίξει τις σελίδες,ποιο είναι?

 

 

Μια παρατήρηση που έχω κάνει, για το Youtube Τουλάχιστον, στο Iphone μου, φορτώνει πάντα όλοι την σελίδα + σχόλια + προτάσεις για άλλα Βίντεο. Στο Android κινητό μου, πάντα φορτώνει μόνο αυτό που δείχνει η οθόνη, μόλις κάνεις scroll down ξανά φορτώνει - μπορείς να το επιβεβαιώσεις αυτό;

Το θέμα είναι ότι το ios φορτώνει κείμενο,ενώ το android&WP φορτώνουν βιντεος,γι'αυτο ξαναφωρτωνουν οταν σκρολαρεις προς τα κατω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μ@ει και σπέρνει το note2!

Καλοδουλευτο και να το χαίρεσαι! ;)

Το άλλο με τη μικροσκοπική οθόνη που καθυστερούσε να ανοίξει τις σελίδες,ποιο είναι?

 

 

Το θέμα είναι ότι το ios φορτώνει κείμενο,ενώ το android&WP φορτώνουν βιντεος,γι'αυτο ξαναφωρτωνουν οταν σκρολαρεις προς τα κατω!

 

 Σε μένα μου εμφανίζει αμέσως και τα προτεινόμενα videos μόλις πάω στο μενού χωρίς φόρτιση στοιχείον. 

 

Δεν θέλω να πιστεύετε πως απλά υποστηρίζω το IOS. Απλά η αλήθεια είναι, ότι το Android είναι το Windows τον κινητών. Τρέχει σε εκατομμύρια συσκευές με διαφορετικά χαρακτηριστικά και έτσι έχει πάντα άλλο αποτέλεσμα ποιότητας και εμπειρίας. Και σε αυτό - είναι η Apple ακόμα πολύ μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μ@ει και σπέρνει το note2!

Καλοδουλευτο και να το χαίρεσαι! ;)

Το άλλο με τη μικροσκοπική οθόνη που καθυστερούσε να ανοίξει τις σελίδες,ποιο είναι?

 

 

Το θέμα είναι ότι το ios φορτώνει κείμενο,ενώ το android&WP φορτώνουν βιντεος,γι'αυτο ξαναφωρτωνουν οταν σκρολαρεις προς τα κατω!

Χαχα, έχεις πλάκα όταν το γυρίζεις στην παλαβή.  :-D  Δεν άνοιξα καμιά σελίδα, ο Safari, για να ξέρεις ανοίγει στον ίδιο χρόνο τις σελίδες με τον android browser και με τον 1ο να φορτώνει και τις διαφημίσεις που έχω κόψει στο Note.

 

Δε συζητάω για επιδόσεις, το iPhone 5 είναι πολύ πιο γρήγορο τόσο συνολικά όσο και σε 3d από το Note 2 λόγω κάρτας και φυσικά, λόγω iOS.  :devil:

 

 

Σε ότι αφορά στο iPhone Youtube.app. Φορτώνει ταυτόχρονα, γι'αυτό και αργεί λιγάκι, σε 3 διαφορετικές καρτέλες 1) Πληροφορίες, 2)προτεινόμενα βίντεο και 3)Σχόλια. Ταυτόχρονα, όχι όταν αργότερα πατήσεις την καρτέλα. Μέτρησα περίπου 11 σχόλια και πάνω από 10 προτεινόμενα βίντεο με το πρώτο άνοιγμα. Όταν σκρολάρεις προς τα κάτω, τότε θα φορτώσει περισσότερα.

 

Να θυμίσω ότι το Android φορτώνει μόνο 3 βίντεο και μόνο 3 σχόλια:X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι;

 

Για τη χρηματική διαφορά των δύο (200€+), δε θα έπρεπε η διαφορά να είναι πολύ μεγαλύτερη; Αν δεχτούμε ότι υπάρχει όντως σαφής διαφορά υπέρ του iPhone.

 

Και βέβαια αν βάλουμε στο παιχνίδι το Nexus 4 που κοστίζει λιγότερο από τα μισά, εκεί να δεις γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι;

 

Για τη χρηματική διαφορά των δύο (200€+), δε θα έπρεπε η διαφορά να είναι πολύ μεγαλύτερη; Αν δεχτούμε ότι υπάρχει όντως σαφής διαφορά υπέρ του iPhone.

 

Και βέβαια αν βάλουμε στο παιχνίδι το Nexus 4 που κοστίζει λιγότερο από τα μισά, εκεί να δεις γέλιο.

Το θέμα της τιμής είναι μια εντελώς άλλη ιστορία για την οποία μπορεί να συζητάμε για ώρες. Ο ένας θα μιλήσει για παραπάνω δυνατότητες και επιμέρους χαρακτηριστικά (spen, οθόνη κλπ), ο άλλος θα μιλήσει για κατασκευή,  3d επιδόσεις, υποστήριξη, ποιοτικές εφαρμογές κλπ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Το θέμα της τιμής είναι μια εντελώς άλλη ιστορία για την οποία μπορεί να συζητάμε για ώρες. Ο ένας θα μιλήσει για παραπάνω δυνατότητες και επιμέρους χαρακτηριστικά (spen, οθόνη κλπ), ο άλλος θα μιλήσει για κατασκευή,  3d επιδόσεις, υποστήριξη, ποιοτικές εφαρμογές κλπ

 

 

 

Μα ένας απ' τους λόγους που υπάρχει αντιπαράθεση μεταξύ apple fans και haters, είναι η τιμολογιακή πολιτική. Ο άλλος είναι το ποιόν των apple fans κ.λπ. αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό τώρα.

 

Αν λοιπόν τα πιάσουμε ένα ένα, ίσως προκύψει μια εποικοδομητική συζήτηση.

 

Κάνεις λόγο για κατασκευή ας πούμε. Νομίζω τα προβλήματα με το εξωτερικό του iPhone 5 είναι κάτι παραπάνω από γνωστά. Ξεφλουδίσματα και τέτοια.

 

3D επιδόσεις. Παίζει να έχεις δίκιο σε αυτό, απ' τα ελάχιστα που έχω διαβάσει.

 

Υποστήριξη. Και σε αυτό δε θα διαφωνήσω. Με το ένα έτος εγγύησης όμως γελάει ο κόσμος. Και με τις απόψεις μερικών που λένε ότι και καθόλου εγγύηση να μην είχε θα το έπαιρναν, ξεκαρδίζεται. Ειδικά όταν βλέπει τόσα θέματα με προβλήματα στο αντίστοιχο section.

 

Ποιοτικές εφαρμογές. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Αλλά και πάλι, αν δεχτούμε ότι όντως υπάρχει διαφορά σε όλα όσα αναφέρεις, εξακολουθεί να αξίζει περισσότερα από τα διπλάσια το iPhone 5 από το Nexus 4;

Γιατί όταν βλέπεις το iPhone 5 των 740€ να ξεφλουδίζει, περιμένεις το Nexus 4 των 360€ να είναι φουλ κινεζιά λες και το πήρες απ' τη λαϊκή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν παθει κατι τα μάτια μου? Εγω γιατι στο βίντεο του kirileman δε βλέπω κανέναν προτινομενο βίντεο,οταν ανοίγει το YouTube στο iphone???Μονο σχολια έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ένας απ' τους λόγους που υπάρχει αντιπαράθεση μεταξύ apple fans και haters, είναι η τιμολογιακή πολιτική. Ο άλλος είναι το ποιόν των apple fans κ.λπ. αλλά δεν αναφέρομαι σε αυτό τώρα.

 

Αν λοιπόν τα πιάσουμε ένα ένα, ίσως προκύψει μια εποικοδομητική συζήτηση.

 

Κάνεις λόγο για κατασκευή ας πούμε. Νομίζω τα προβλήματα με το εξωτερικό του iPhone 5 είναι κάτι παραπάνω από γνωστά. Ξεφλουδίσματα και τέτοια.

 

3D επιδόσεις. Παίζει να έχεις δίκιο σε αυτό, απ' τα ελάχιστα που έχω διαβάσει.

 

Υποστήριξη. Και σε αυτό δε θα διαφωνήσω. Με το ένα έτος εγγύησης όμως γελάει ο κόσμος. Και με τις απόψεις μερικών που λένε ότι και καθόλου εγγύηση να μην είχε θα το έπαιρναν, ξεκαρδίζεται. Ειδικά όταν βλέπει τόσα θέματα με προβλήματα στο αντίστοιχο section.

 

Ποιοτικές εφαρμογές. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Αλλά και πάλι, αν δεχτούμε ότι όντως υπάρχει διαφορά σε όλα όσα αναφέρεις, εξακολουθεί να αξίζει περισσότερα από τα διπλάσια το iPhone 5 από το Nexus 4;

Γιατί όταν βλέπεις το iPhone 5 των 740€ να ξεφλουδίζει, περιμένεις το Nexus 4 των 360€ να είναι φουλ κινεζιά λες και το πήρες απ' τη λαϊκή.

 

Είναι σαν να ρωτάω γιατί κοστίζει η Ferrari 250.000 € και το Mercedes Benz S-Klasse Μόνο 85.000 €. 

Image is everything.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να ρωτάω γιατί κοστίζει η Ferrari 250.000 € και το Mercedes Benz S-Klasse Μόνο 85.000 €.

Image is everything.

Η περίπτωση της Ferrari, κολλάει γάντι μ'αυτη του iphone!!!

Το iphone κυκλοφορεί σε πολυ μικρό αριθμό στην αγορα(μονο 50-70εκατομυρια το καθε μοντέλο), ολα χειροποίητα εννοείται και ετσι η αξια του αυξάνεται σαν κατι μοναδικο που δε μπορει να το αποκτήσει ευκολα καποιος και κυρίως η κουτσι Μαρία!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που η Ferrari και η κάθε Ferrari έχει κάποια μοναδικά χαρακτηριστικά που τη κάνουν να ξεχωρίζει από τη μάζα και έχει επιδόσεις "εξωπραγματικές"

 

Μπορεί να ειπωθεί το ίδιο και για το iphone, ειδικά πλέον;

 

@ektor

χειροποίητα είναι τα iPhone, αφού δεν αγοράζει μηχανήματα ή foxconn , πιο φθηνοι είναι οι εργάτες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν παθει κατι τα μάτια μου? Εγω γιατι στο βίντεο του kirileman δε βλέπω κανέναν προτινομενο βίντεο,οταν ανοίγει το YouTube στο iphone???Μονο σχολια έχει!

Είναι στη 2η και 3η καρτέλα.

 

 

%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%

%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που η Ferrari και η κάθε Ferrari έχει κάποια μοναδικά χαρακτηριστικά που τη κάνουν να ξεχωρίζει από τη μάζα και έχει επιδόσεις "εξωπραγματικές"

 

Μπορεί να ειπωθεί το ίδιο και για το iphone, ειδικά πλέον;

 

@ektor

χειροποίητα είναι τα iPhone, αφού δεν αγοράζει μηχανήματα ή foxconn , πιο φθηνοι είναι οι εργάτες :P

 

Ναι και η Ferrari θα έριχνε την τιμή της εάν πουλούσε 100000 αυτοκίνητα το χρόνο και θα κρατούσε την ποιότητα της - έχετε δίκιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποια πράγματα δε γίνεται να πέσει η τιμή , ούτε προορίζονται να κάνουν τεράστιες πωλήσεις

 

Ένα τηλέφωνο όμως δεν ανήκει σε αυτή τη κατηγορία

είναι ένα προϊόν μαζικής παραγωγής που ανάλογα τη ζήτηση ο καθένας ανεβάζει τη τιμή όσο τον παίρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...