Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αναβάθμιση;


IMPACTX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξίζει να πάω από AMD Phenom II x6 1055t σε AMD FX 8350 + Gigabyte 970A-DS3 σε stock ταχύτητα. Και, αν στο μέλλον χρειαστεί, θα μπορώ να κάνω overclock με αυτήν την μητρική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου ελεγα αν θελεις να κανεις καποια αναβαθμηση να πας σε ssd η καποια καλυτερη gpu αν δεν σε καλυπτει αυτη που εχεις και με σχεση σε τι αναλησυ παιζεις.αν και οπως βλεπω η μνημες σου δεν παιζουν σε dual channel καλο θα ηταν να βαλεις αλλο ενα dimm τον 4ρον οστε να εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει και με 3dimm το dual channel αρκεί στα δύο κανάλια να υπάρχει η ίδια ποσότητα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει, οπότε αν τις έχει βάλει σωστά, τότε θα έχει και dual channel.

 

Σε καθε περίπτωση, δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ single και dual.

 

@impactx: Γιατί τόσα θέματα? Πάρε την κάρτα που θες, κλόκαρε και τον επεξεργαστή σου και βλέπεις μετά αν θα αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επηδη και εγω ειμαι με τον 1090Τ και δεν βλεπω να εχω καθολου θεμα στα παιχνιδια.οπως σου ειπα και πριν αν ημουν στην θεση σου εγω θα επερνα μια gpu και μνημη να ειμαι οκ.και αν δεν εχεις ψυχτρα και μια ψυχτρα.ανεβενη αρκετα το 1055Τ και θα εχεις ενα ποιο σωστο συτημα κατ εμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, ψιλοφοβάμε το overclock... Δεν ξέρω πρώτον να κάνω και το motherboard που έχω αξίζει;

εχει δυνατοτητες για oc.μπορει να μην ειναι απο τα καλύτερα αλλα θα εχεις τα 3,5 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά 6core είναι... Κάτι άκυρο. Τα gigabyte motherboards έχουν και τα 6 cores ξεκλειδωμένα έτσι; Δεν είναι σαν τα ASUS που έχουν το CORE UNLOCKER



Έχεις να μου προτείνεις καμία;



Το Core Voltage είναι φυσιολογικό να ανεβοκατεβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέει κάτι το 6-core από μόνο του. Και οι 6 πυρήνες σου ξεκλειδωμένοι είναι και έτσι θα ήταν όποια mobo και να είχες. Δεν έχει άλλους για να ξεκλειδώσει.

 

Ανάλογα με το ποσό που δίνεις.

 

Ναι, φυσικολογικό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...