Προς το περιεχόμενο

Ηp Μini 110-1165ev


Dropsreef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το εν λόγω netbook είναι το εξής:
 
Μετά από φυσιολογικό τερματισμό των windows κανένα δεκαήμερο πριν,έκτοτε δεν άνοιξε ποτέ το γ@μημένο.
 
Μαύρη οθόνη μετά το πάτημα του on/off.(Να αναφέρω πως τα μόνο Led που λειτουργούν είναι το on/off και το Bluetooth.Caps Lock & Num lock τσούκου)
 
Το έχω συνδέσει και με τηλεόραση και με δεύτερο laptop μέσω DVI αλλά η ένδειξη είναι "No Signal".
 
Πέρα λοιπόν από το προφανές ότι gpu άρα και motherborad,μιας και πάνε πακετάκι, μας άφησαν χρόνους υπάρχει κάποια λύση που δεν έχω σκεφτεί;Όπως για παράδειγμα αλλαγή την μπαταρία της μητρικής ή χάσιμο χρόνου και αυτό;

Y.Γ 1:Σκληρός Δίσκος και μνήμη Ram δοκιμασμένα σε άλλο netbook και λειτουργούν κανονικά
Υ.Γ 2: Είναι εκτός εγγύησης εδώ και ένα χρόνο τουλάχιστον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάηκε η κάρτα γραφικών που είναι ενσωματωμένη στην μητρική, συνήθης φαινόμενο στην ουσία δεν κάηκε απλά θέλει επισκευή με μια διαδικασία που λέγεται reballing που αφαιρείται το τσιπ από την μητρική και ανανεώνονται οι κολλήσεις..

Εγώ το είχα πάθει πριν μερικά χρόνια σε ένα hp mini αλλά δεν σύμφερε να το φτιάξω και πήρα μητρική από ebay και από τότε δεν έχει ξαναπάθει τίποτα από ότι ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...