Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με λάπτοπ HP Compaq Presario!


insomniacc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά Καλησπέρα! 

 

Το λάπτοπ μου είναι  HP Compaq Presario CQ56-111SA και το έχω εδώ και 1 χρόνο και λίγους μήνες..

Τους τελευταίους λοιπόν μήνες άρχισε να κολλάει όποτε έβλεπα ένα βίντεο, είτε αυτό ήταν από το Ίντερνετ είτε ήταν από τα Windows Media Player είτε από το VLC. Κάθε μέρα συμβαίνει το ίδιο: Ανοίγω το youtube, βλέπω κάποιο βίντεο και (ενώ την πρώτη μισή ώρα περίπου παίζει κανονικά) μετά - σαν να κουράζεται και - κολλάει η εικόνα και ο ήχος ακούγεται σαν - πως να το πω- "ρομποτικός". Έτσι, αναγκάζομαι να πατάω pause για κανένα τέταρτο μέχρι να ξεκολλήσει, αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, αλλά μόλις ανοίγει και πάω να παίξω το βίντεο συνεχίζει να κολλάει. Θέλω να πω ότι το λάπτοπ δεν είναι φορτωμένο με προγράμματα, ταινίες, αρχεία κ.τ.λ., αλλά έχει μόνο τα απαραίτητα! Υπάρχει λύση στο πρόβλημα μου ή θα χρειαστεί κάποιο - δε ξέρω και 'γω- format;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για τη θερμοκρασία το κατέβασα και μου βγάζει αυτό.. 

 

Και με μπαταρία παίζω και με ρεύμα.. Και στις 2 περιπτώσεις όμως κολλάει..

post-258020-0-62630400-1359915065_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Portable-Hard-Disk-Sentinel-Professional.shtml">hdd sentinel

 

κατεβασε και δωσε ενα screnshot



απο ιούς ειναι καθαρό;κανε ενα σκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εικόνα φαίνεται ότι ο επεξεργαστής σου δουλεύει στο 100% και μάλλον αυτό φταίει λιγάκι. Τι κάρτα γραφικών έχεις; Κατέβασε το HW Monitor και βάλε ένα screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Portable-Hard-Disk-Sentinel-Professional.shtml">hdd sentinel

 

κατεβασε και δωσε ενα screnshot

απο ιούς ειναι καθαρό;κανε ενα σκαν

 

 

Από ιούς το Avira που έχω μου λέει ότι είναι καθαρό..!

Σε αυτό που μου έδωσες να κατεβάσω λέει επίδοση και υγεία Άριστη.. Τι screenshot να ανεβάσω, από ποια καρτέλα; Από: Θερμοκρασία, S.M.A.R.T. ή κάτι άλλο; Και σε αδρανή κατάσταση ή πάλι όταν κολλάει να βγάλω screenshot;

 

Στην εικόνα φαίνεται ότι ο επεξεργαστής σου δουλεύει στο 100% και μάλλον αυτό φταίει λιγάκι. Τι κάρτα γραφικών έχεις; Κατέβασε το HW Monitor και βάλε ένα screenshot

 

 

Η κάρτα γραφικών μου είναι: mobile intel® 4 series express chipset family. Κατέβασα το HW Monitor να και τα screenshots πριν και αφού κολλήσει αντίστοιχα:

post-258020-0-91898700-1360094584_thumb.png

post-258020-0-28209000-1360094611_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δοκιμασεις με linux live cd για να δεις αν φταiει κατι στο λειτουργικο σου.Αν δουλευει καλα με αυτο τοτε μαλλον κατι φταιει μεσα στο λειτουργικο.Αυτα τα λεω γιατι ανεφερες και το φορματ καπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...