Προς το περιεχόμενο

επιλογη καρτας.!


G.Nat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού διαθέτεις τόσα λεφτά γοτθικό δεν περνάς; δύο 7950 σε crossfire που θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα και από τις δύο περιπτώσεις;

 

Γνώμη μου...

Αν και από ότι βλέπω πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε αυτές τις δύο για κάποιο λόγο...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καμία. Δεν υπάρχουν διλήμματα όπως τα θέτεις. Όλα έχουν τις προϋποθέσεις τους που εφόσον δεν θέλεις να συζητήσεις, δεν μπορώ δυστυχώς να βοηθήσω, λυπάμαι.

φιλε ares επειδη εχω καταναλωσει πολλες  ωρες στο ψαξιμο και δεν θελω αλλα διληματα ειναι ο λογος που ζηταω καθαρα κ μονο την αποψη μεταξη αυτων των δυο.Ξερω οτι η 680 lighting ειναι καλυτερη αλλα ειναι πολλα τα λεφτα.ξερω οτι 7950 χ 2  εχουν καλυτερη αποδοση αλλα δεν θελω να μπεξω με crossfire.καλαληφω σε αυτες τις δυο γιατι ειναι στα χρηματα που μπορω να διαθεσω.ειχα 7970 reference βεβαια και την εδωσα.θελω μια που να εχει καλο συστημα ψυξης και να περνει oc.νομιζω οτι η καλυτερη επιλογη βαζοντας και τα χρηματα αλλα βγαζοντας και απο εξω καρτες οπως asus dcuii 7970 λογο του οτι δεν εχει γινει καλη δουλεια αυτη την φορα η τις sapphire επειδη δεν μ αρεσουν προσωπικα καταληγω σε lighting η σε μια 680 στα ιδια χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος στην 680asus top που εχω εγω, εχουν κανει φοβερη δουλεια, και αν κρινω απο την καλυτερη υλοποιηση στην 680 lithining vs 7970 lithining τοτε και η 680 τοπ ειναι καλυτερη απο την αντοιστηχη 7970

 

βασικα η 7000 ειναι λιγο φασαριοζηκη(οχι ολες)

 

εγω θα κοιταζα αυτες

 

680 asus top

680 lithining

7970 matrix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7970 matrix με 7970 lighting δεν εχουν καμια διαφορα.ισως λιγο καλυτερη αποδοση η lighting απο οτι εχω δει.ναι οι 680 που μ λες παραπανω ειναι παρα πολυ καλες αλλα κ πολυ ακριβες επισης...



ποιες καρτες ειναι voltage unlock ρε παιδια?απο 7970 κ 680.αντε κ 7950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και αυτην:   http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=f9744d22-a428-47f9-a23e-25155d7f827e

 

Κορυφαια συμφωνα με πολλα reviews. Ισως τελικα την βγαλεις φθηνοτερα χωρις συμβιβασμους στο OC.

post-247983-0-35372000-1360199185_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν μπορεις να βγαλεις ακρη με τιποτα.η 680 λεει οτι ειναι καλυτερη της 7970 γενικα αλλα μην την παρεις γιατι σαν αγορα ειναι καλυτερη η 670 η  οποια ειναι αν παρεις μια καληη υλοποιηση π.χ. Asus dcuii top ειναι στα ιδια επιπεδα με την 680 οποτε και καλυτερη της 7970 ghz edition.για πες μ τωρα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω οτι η σειρα 7000 ειναι θορυβωδες και συνχιζομαι,ναι οι ΟΕΜ μπορει.... -.- Θες καρτα,με την καλυτερη ψυξη,τον λιγοτερο θορυβο και τις καλυτερες επιδοσεις στο 80% των παιχνιδιων σε συγκριση με την 680 των 500€???? Θα παρεις μια VaporX 7970Ghz Edition και μαλιστα απο Ελλαδα σε super τιμη απο εδω http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32366&cat=5 . Γενικα εχω δει ο ιδιος και εχω προτεινει γυρω στις 5 7950 και 1 7970 ολες τις sapphire. Ολοι μου ειπαν οτι η καρτα ΔΕΝ ακουγεται,ολες ηταν ξεκλειδωτες και max temps (αν και ειναι χειμωνας) βγαζουν απο οι VaporX κατω 60 και οι νορμαλ 62-64. Θες να δωσεις 70€ παραπανω για να εχεις λιιιγο κατωτερες επιδοσεις και να μην εχει το μεγαλο ατου της ατι που ειναι το overclocking?? καντο ! (Δεν λεω οτι οι 680 δεν ειναι καλες ή οτι δεν overclockαρονται καλα,απλα μερικες τις 7970ghz υλοποιησεις+ψυξη+θορυβος+Τιμη+Οverclock στο θεο την καθυστουν απλα καλυτερη και πιο συμφερουσα καρτα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...