Προς το περιεχόμενο

Lg m2755d-pz


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για οθονη για το pc μου και σαν τηλεοραση. Στο πλαισιο ειδα αυτη http://www.skroutz.gr/s/2221442/LG-M2755D-PZ.html?keyphrase=lg+m2755d και ειναι πολυ καλη. Μηπως ομως υπαρχει κατι καλυτερο η παρομιο με λιγοτερα λεφτα; Αναλυση μονο FHD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε 27αρα Monitor-TV δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη τιμη. Θα γινω ο δικηγορος του διαβολου και θα πω οτι για 27 ιντσες η αναλυση ειναι μικρη. Γιατι δεν παιρνεις 24ρι Monitor-Tv με την ιδια αναλυση. Θα τα διχνει πολυ καλυτερα στα παιχνιδια στο PC.

 

 Εγω εχω την 27αρα που λες. Προσεξε την στις γωνιες σε μαυρο χρωμα κανει βγαζει μια κιντριναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε 27αρα Monitor-TV δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη τιμη. Θα γινω ο δικηγορος του διαβολου και θα πω οτι για 27 ιντσες η αναλυση ειναι μικρη. Γιατι δεν παιρνεις 24ρι Monitor-Tv με την ιδια αναλυση. Θα τα διχνει πολυ καλυτερα στα παιχνιδια στο PC.

 

 Εγω εχω την 27αρα που λες. Προσεξε την στις γωνιες σε μαυρο χρωμα κανει βγαζει μια κιντριναδα.

 

Αυτό είναι κατασκευαστικό πρόβλημα ή όλες το κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι να σου πω ρε φιλε, εμενα το κανει. Του φιλου μου του εκανε πολυ περισσοτερο, εμενα λιγοτερο. Η απαντηση απο την LG οταν τους ρωτησα μου ειπαν '' ετσι φενεται σε ολα τα IPS Panel'' βεβαια μου ειπανε αν θελω να την αλαξω αλλα δεν δεχτηκα για τον λογο οτι  παιζει η καινουρια να εχει περισσοτερο.

 

 Εγω απο οτι καταλαβα ειναι αν εισαι τυχερος η οχι. Μερικα μοντελα το κανουν μερικα οχι. Τωρα τι να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι να πω.. πήρα και γω την 2752 και κάτι δεν μου πάει καλά. Ωραία απάντηση η LG, δηλ όλα τα ips έχουν θέμα.

 

 Να σου πω και το ποιο τρελο? Τελικα αγορασε την Dell U2412M. Εχει και αυτη Backlight Bleed. Επικοινωνησε με Dell και θα του κανουν αντικατασταση με καινουρια. Επισεις του ειπανε οτι σε ολα τα IPS υπαρχει Bleeding (οπως ειπε και η LG) και οτι και το επομενο που θα ερθει θα εχει και αυτο αλλα σε λιγοτερο βαθμο.

 

 Εγω πιστευω οτι για να δεις καλο IPS πρεπει να τα σκασεις. Και εννοω για 1000€+. Το Bleeding που βλεπουμε ειναι μια αποπειρα απο τις εταιριες να βγαλουν φτηνα IPS. Τωρα λενε στον κοσμο οτι ετσι ειναι τα IPS. Σε πληροφορω ομως οτι δεν ειναι ετσι.... Τεσπα, φταιμε που τα αγοραζουμε. 

 

 Στην δικη σου οταν λες κατι δεν σου παει καλα τι εννοεις δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα φαίνεται να υπάρχει μια μικρή διαφορά φωτεινοτητας της δεξιάς πλευράς. Δηλ αν εχω ένα μικρό παράθυρο με λευκό φόντο και το μετακινησω στην κάτω αριστερη γωνια, φαίνεται να σκουρενει το λευκό. Βέβαια η διαφορά είναι πολύ μικρή αλλά εμένα με ενοχλεί. Έστειλα φωτογραφίες στην LG αλλά δεν βλέπουν κάτι. Τελικά ήρθαν και την πήραν για έλεγχο. Το αστείο είναι ότι θέλουν να πληρώσω τον τεχνικό έλεγχο σε περίπτωση που δεν υπάρχει κατασκευαστικό λάθος. Οθόνη 5 ημερών. Για γέλια!

Αν είναι έτσι που τα λες τότε θα πουν ότι δεν έχει τίποτα αφού όλες έχουν και από κάτι. Σε μένα δεν είναι τόσο έντονο αλλά ποιος μου λέει ότι δεν θα γίνει εντονότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επρεπε να τους ζητησεις καινουρια. Εννοειται οτι αν στην φτιαξουν δεν πρεπει να πληρωσεις φραγκο. Παντως εγω με την LG ειχα παντα πολυ καλη εξυπηρετηση. Τωρα τι να πω, ισως ειναι σε τι υπαλληλο θα πεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...