Προς το περιεχόμενο

Το Facebook κλείνει 9 χρόνια λειτουργίας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μην ακούσω την γνωστή καραμέλα βρίσκεις φίλους που έχεις χάσεις γιατί αυτούς που αγαπάς και νοιάζεσαι πραγματικά δεν του χάνεις !!

Έτσι είναι ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θες να μας εξηγήσεις εσύ τη ζημία απ το κλείσιμο του? 

Πέρα απ αυτό φίλε pournaras επειδή απάντησα κάπως επιθετικά μη νομίζεις ότι έχω κάτι μαζί σου, αλλά και ο Bieber ξέρω γω εύχομαι να πνιγεί με το φαί του τώρα που μιλάμε χωρίς να έχω κάποιο κέρδος απ τον πνιγμό αυτό.

Σωστά, γιατί πριν τον Bieber και τον Παντελίδη όλοι στο YouTube έμπαιναν να ακούσουν κλασική μουσική, άντε κανα Pink Floyd το πολύ... Το Facebook είναι ένα μέσο, οι άνθρωποι είναι άνθρωποι και έχουν(; ) κριτική ικανότητα να επιλέγουν...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να καταλαβεις; Το οτι ολοι μπαινουν στο fb τουλαχιστον μια φορα τη μερα, και το οτι εγω γλυτωνω απο το να εχω αλλο προγραμμα επικοινωνιας για σενα, αλλο για τον διπλα, αλλο για τον επομενο κλπ;

 Δε βρίσκω κάποια διαφορά συγγνώμη.

Στο smartphone μου έχω και το skype και τα mail μου και viber και ότι άλλο μου χρειάζεται.

Ποια η διαφορά το να γράψεις ένα μήνυμα στο fb με το να το γράψεις σε mail ή στο viber ή στο skype?

 

Σωστά, γιατί πριν τον Bieber και τον Παντελίδη όλοι στο YouTube έμπαιναν να ακούσουν κλασική μουσική, άντε κανα Pink Floyd το πολύ...

 Σωστά γιατί πριν τον Bieber δεν ευχόμουν να πεθάνει ο Mr Μπούτια και ο Εθνικός Σταρ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δε βρίσκω κάποια διαφορά συγγνώμη.

Στο smartphone μου έχω και το skype και τα mail μου και viber και ότι άλλο μου χρειάζεται.

Ποια η διαφορά το να γράψεις ένα μήνυμα στο fb με το να το γράψεις σε mail ή στο viber ή στο skype?

 

 Σωστά γιατί πριν τον Bieber δεν ευχόμουν να πεθάνει ο Mr Μπούτια και ο Εθνικός Σταρ..

 

Αντε παλι, να στο ξαναπω. Στο σμαρτφον εχεις εσυ το viber, καποιος αλλος δεν το εχει, γιατι εχει το whatsap, αλλος εχει μονο το skype, αλλος δεν εχει καν σμαρτφον, και παει λεγοντας. Αρα εγω για να επικοινωνησω με ολους, θα πρεπει να εχω ολα τα προγραμματα αυτα εγκατεστημενα, και να ξερω τι χρησιμοποιει ο καθενας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι που άτομο θα πρέπει να μην επηρεάζεται από αυτά, να ακολουθεί αυτό που κατά την γνώμη του είναι καλό και πρέπων και να μην μαζοποιείται. Εκεί δείχνεις την μαγκια σου φίλε, οταν ξεχωρίζεις και μπορεις, έχεις την δύναμη παραλληλα να αντιμετωπισεις την κριτικη της διαφορετικοτητας.

Δεν επηρεαζομαι,αλλωστε εαν επηρεαζομουνα θα ειχα κανει ηδη λογαριασμο,αλλα το πρηξιμο παραμενει πρηξιμο.Επισης ειναι σπαστικο εκει που αραζεις με την παρεα,να αρχιζουν να λενε για τα like που κανουν μπας και σπρωξουν την γκομενα και φοβουνται να της τα ριξουν στα ισια.Παραδειγμα φιλου μου που γουσταρει μια κοπελα και το παιζει ιστορια οτι εχουνε πει πολλα απο το facebook,μου δειχνει φωτογραφιες στο ταδε club που βγηκανε κτλ.Εχεις παει ποτε ρε καραμητρο να την πιασεις στα ισια και να της πεις οτι την γουσταρεις;Αν οχι,μεινε στα σαπιο likes και ηλπιζε μπας και ερθει η γκομενα να σου κατσει πανω στο πουλι.

 

Μια φορα ειχαμε βγει οι τρεις μας,και η αλλη εκανε update το status της(κατι τετοιο καταλαβα τουλαχιστον) οτι ειμαστε στην ταδε καφετερια και μου λεει:"πως σε λενε να σε γραψω στο facebook;".Της λεω:"δεν εχω",και κοιταγε σαν προβατινα στην εισοδο του σφαγειου.Εκει τι να της κανω;Να την σαπισω στα μπουνιδια αυτην και τον αλλον τον μαλακα που γουσταρει τετοιου τυπου γκομενα;Ε κανα τουμπεκι.Ασφαλως πεταξε και την θεικη ατακα που πετανε οι περισσοτεροι:"ΑΑΑ,καλα κανεις και δεν εχεις".Ναι μωρη σαπια το επαιξες ανωτεροτητα τωρα,αλλα δεν βλεπω να το σβηνεις.

 

Για αυτο αν το καταργησουν θα ησυχασουμε απο πολλους τετοιους.Συμφωνω,οτι πολλα παιδια μπορει να το χρησημοποιουν σαν εργαλειο επικοινωνιας,αλλα δυστηχως το μεγαλυτερο κομματι του ειναι τα σαπια που αναφερω παραπανω.Αν και εγω για επικοινωνια θα προτιμησω το τηλεφωνακι που μιλας αμεσα στον αλλον,χωρις τα περιεργα του γραπτου λογου.Αντε και κανα skype για κανα χαζοτσατακι.Τα βλακο-like στις φωτο για να σπρωξω και αλλα τετοια γλυκαναλατα,τα θεωρω περα για περα ηλιθια.

 

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευχαριστη ειδηση θα ηταν..

 

Το Facebook κλεινει!

 

Ευχαριστουμε που εισασταν μαζι μας τοσα χρονια αλλα η ζωη ειναι εκει εξω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επηρεαζομαι,αλλωστε εαν επηρεαζομουνα θα ειχα κανει ηδη λογαριασμο,αλλα το πρηξιμο παραμενει πρηξιμο.Επισης ειναι σπαστικο εκει που αραζεις με την παρεα,να αρχιζουν να λενε για τα like που κανουν μπας και σπρωξουν την γκομενα και φοβουνται να τις τα ριξουν στα ισια.Παραδειγμα φιλου μου που γουσταρει μια κοπελα και το παιζει ιστορια οτι εχουνε πει πολλα απο το facebook,μου δειχνει φωτογραφιες στο ταδε club που βγηκανε κτλ.Εχεις παει ποτε ρε καραμητρο να την πιασεις στα ισια και να της πεις οτι την γουσταρεις;Αν οχι,μεινε στα σαπιο likes και ηλπιζε μπας και ερθει η γκομενα να σου κατσει πανω στο πουλι.

 

Μια φορα ειχαμε βγει οι τρεις μας,και η αλλη εκανε update το status της(κατι τετοιο καταλαβα τουλαχιστον) οτι ειμαστε στην ταδε καφετερια και μου λεει:"πως σε λενε να σε γραψω στο facebook;".Της λεω:"δεν εχω",και κοιταγε σαν προβατινα στην εισοδο του σφαγειου.Εκει τι να της κανω;Να την σαπισω στα μπουνιδια αυτην και τον αλλον τον μαλακα που γουσταρει τετοιου τυπου γκομενα;Ε κανα τουμπεκι.Ασφαλως πεταξε και την θεικη ατακα που πετανε οι περισσοτεροι:"ΑΑΑ,καλα κανεις και δεν εχεις".Ναι μωρη σαπια το επαιξες ανωτεροτητα τωρα,αλλα δεν βλεπω να το σβηνεις.

 

Για αυτο αν το καταργησουν θα ησυχασουμε απο πολλους τετοιους.Συμφωνω,οτι πολλα παιδια μπορει να το χρησημοποιουν σαν εργαλειο επικοινωνιας,αλλα δυστηχως το μεγαλυτερο κομματι του ειναι τα σαπια που αναφερω παραπανω.Αν και εγω για επικοινωνια θα προτιμησω το τηλεφωνακι που μιλας αμεσα στον αλλον,χωρις τα περιεργα του γραπτου λογου.Αντε και κανα skype για κανα χαζοτσατακι.Τα βλακο-like στις φωτο για να σπρωξω και αλλα τετοια γλυκαναλατα,τα θεωρω περα για περα ηλιθια.

 

Φιλικα.

 

Το προβλημα λοιπον δεν ειναι στο fb αλλα στην παρεα του καθενος. Οταν λοιπον εσυ συνεχιζεις να κανεις παρεα με τα ατομα τα οποια απο την αλλη πιστευεις οτι ειναι ηλιθια διοτι αποχαυνωνονται στο fb, μηπως θα επρεπε να επανεξετασεις εξ' αρχης τη θεση σε αυτη την παρεα;

Μετα το κλεισιμο ας πουμε του fb, απλα θα μεταβουν σε ενα αλλο προγραμμα-ιστοσελιδα οπου παλι θα περνανε την ωρα τους; 

Εκλεισε λοιπον το fb, στραφηκαν ολοι στο twitter, Ουυυυυυ κακος δαιμονας το twitter, Καρκινο στο δημιουργο του, να καουν οι server και δωστου.

Κλεινει και το twitter, και παμε στο skype (η στο παλιο καλο msn). Μια απ' τα ιδια, καρκινιασματα, καταρες και λιβανια.

Κλεινει κι αυτο και μεταβαινουμε στο viber... δεν εχει νοημανα τα ξαναγραψω.

 

Οπως βλεπεις λοιπον δεν ειναι το καθε προγραμμα κακο η καλο. Η δυνατοτητα της τεχνολογιας, που εδωσε στον καθενα μας απο ενα φτηνο πισι η ενα σμαρτφον, μας εκανε να επικοινωνουμε με περισσοτερο κοσμο. Τωρα καλο η κακο... θα δειξει.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι πρέπει να κλεισει το facebook για να βρούν ορισμένοι την χαμένη ζωή τους να ξεφύγουν απο αυτην την εξάρτηση η αλλα τετοια αστεία.

 

Αν εισαι λίγο νοήμων , σκεπτόμενος και αντιλαμβάνεσαι τι γίνεται γύρω σου και που ζείς και να εχεις facebook  και το κάθε facebook προφανώς και δεν επηρεάζεσαι απο τετοια.

 

Αν και πιστεύω οτι ενα μεγάλο ποσοστό παει στις μικρές ηλικίες που το κακο facebook τους έχει αποξενώσει η δεν μπορούν αν δεν κάνουν like και αλλα τέτοια.

 

Εν συντομία ειναι αυτο που λέμε ειναι της ηλικίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fb ειναι ωραιο να βλεπεις τα 16 χρον να ποσταρουν τραγουδια και να λενε "ενοικιαζομαι για την ημερα του Αγιου βαλεντινου"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι, να στο ξαναπω. Στο σμαρτφον εχεις εσυ το viber, καποιος αλλος δεν το εχει, γιατι εχει το whatsap, αλλος εχει μονο το skype, αλλος δεν εχει καν σμαρτφον, και παει λεγοντας. Αρα εγω για να επικοινωνησω με ολους, θα πρεπει να εχω ολα τα προγραμματα αυτα εγκατεστημενα, και να ξερω τι χρησιμοποιει ο καθενας.

Ρε pournaras έχεις έλλειψη αποθηκευτικού χώρου στο smartphone σου?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου δηλαδή να χεις εγκατεστημένο και το viber και το whatsapp και το skype?

Όπου σου μιλήσουνε απαντάς.

Και ξέρεις και τι χρησιμοποιεί ο καθένας από ένα διάστημα και μετά ήμαρτον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα λοιπον δεν ειναι στο fb αλλα στην παρεα του καθενος. Οταν λοιπον εσυ συνεχιζεις να κανεις παρεα με τα ατομα τα οποια απο την αλλη πιστευεις οτι ειναι ηλιθια διοτι αποχαυνωνονται στο fb, μηπως θα επρεπε να επανεξετασεις εξ' αρχης τη θεση σε αυτη την παρεα;

Μετα το κλεισιμο ας πουμε του fb, απλα θα μεταβουν σε ενα αλλο προγραμμα-ιστοσελιδα οπου παλι θα περνανε την ωρα τους; 

Εκλεισε λοιπον το fb, στραφηκαν ολοι στο twitter, Ουυυυυυ κακος δαιμονας το twitter, Καρκινο στο δημιουργο του, να καουν οι server και δωστου.

Κλεινει και το twitter, και παμε στο skype (η στο παλιο καλο msn). Μια απ' τα ιδια, καρκινιασματα, καταρες και λιβανια.

Κλεινει κι αυτο και μεταβαινουμε στο viber... δεν εχει νοημανα τα ξαναγραψω.

 

Οπως βλεπεις λοιπον δεν ειναι το καθε προγραμμα κακο η καλο. Η δυνατοτητα της τεχνολογιας, που εδωσε στον καθενα μας απο ενα φτηνο πισι η ενα σμαρτφον, μας εκανε να επικοινωνουμε με περισσοτερο κοσμο. Τωρα καλο η κακο... θα δειξει.

Συμφωνω μαζι σου,εν μερει.Το συγκεκριμενο ατομο που αναφερω ειναι ενας απο τους κολλητους μου.Το παιδι το ξερω χρονια,εχουμε δεθει,απλα εχει το σκαλωμα με το facebook.Τι να του πω;Οταν βγαινουμε και βρισκει καποιον facebookακια και αρχιζουν τα περι like,να τους βρισω;Οταν ειναι σωστος(τις περισσοτερες φορες που τον βλεπω) περναμε μια χαρα.Οποτε να τον κανω περα δεν παιζει,γιατι μαζι δενουμε και εχουμε περασει πολλα,χρονια απο το δημοτικο.

 

Ενταξει στις νεες παρεες διαλεγω με ποιους θα συνεχιζω να κανω παρεα.Αν δω οτι ειναι του τυπου-facebook που αντιπαθω,τον κανω περα.Αλλα ξαναλεω οτι το πρηξιμο παραμενει πρηξιμο.Με τους συγγενεις τι κανεις;Λενε κανε facebook,θα βρεις παλιους συμμαθητες κτλ.Ναι θα γινουμε εικονικοι φιλοι και κατι τρεχει στα γυφτικα.Θα μου κανει like κατω απο μια φωτο και εγω θα πεταξω απο την χαρα μου.

 

Τα παραδειγματα ειναι απειρα.Συγγενεις,φιλοι και πολλοι αλλοι.Θεωρω οτι αυτα τα "κοινωνικα" site μας απομακρυναν οσο δεν παει απο την πραγματικη εννοια της κοινωνιας.Οταν πας καπου και εχεις την αναγκη να βγαλεις φωτο,οχι για να εχεις την αναμνηση,αλλα για να το ανεβασεις στο facebook,οταν ο ταδε δεν σου κανει like και εσυ νευριαζεις,οταν εχεις 5000 φιλους και πραγματικα γνωριζεις 10 απο αυτους,οταν χαιρεσαι επειδη η γκομενα που γουσταρεις σου εκανε like και νομιζεις οτι σε γουσταρει,οταν,οταν,οταν......τοτε εισαι για τα πανυγηρια.Δυστηχως αυτο ειναι το μεγαλυτερο κομματι της πιτας του facebook.

 

Πιστευω οτι μεχρι τα skype,msn κτλ ειναι καλα.Μιλας με καποιον,κανεις κανα χαβαλε,κανονιζεις να βγεις εξω.Και το facebook μπορει να χρησημοποιηθει για αυτον τον λογο βεβαια,με την δυνατοτητα να σχολιασεις και καμια φωτογραφιουλα,αλλα δυστηχως μονο αυτο δεν γινεται.

 

Ενα μελος εδω μεσα εχει την υπογραφη:"Έχουμε φτάσει στο σημείο που τα μεγαλύτερα χαμόγελα μας τα χαίρεται η οθόνη του κινητού μας".Ε για το facebook αλλαξε την λεξη "κινητου" με την λεξη υπολογιστη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πολύ πλάκα οι αντικομφορμιστες του καναπέ. Αφού έφαγαν στην μάπα κινητά, SMS, email, υπολογιστές, Internet, Skype και ότι άλλο προσφέρει η τεχνολογία σήμερα, στο Facebook βγαίνει όλος ο κομπλεξισμος.

 

Πάντα το είχα απορία, αυτά που λέτε τα πιστεύετε; Δηλαδή στο τέλος της ημέρας θα στείλετε email στον φίλο σας, θα κάνετε video κλήση στο αίσθημα μέσα από το ταρατατζουμ κινητό, λέγοντας πόσο κακό κάνουν που χρησημοποιουν το facebook;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πολύ πλάκα οι αντικομφορμιστες του καναπέ. Αφού έφαγαν στην μάπα κινητά, SMS, email, υπολογιστές, Internet, Skype και ότι άλλο προσφέρει η τεχνολογία σήμερα, στο Facebook βγαίνει όλος ο κομπλεξισμος.

 

Πάντα το είχα απορία, αυτά που λέτε τα πιστεύετε; Δηλαδή στο τέλος της ημέρας θα στείλετε email στον φίλο σας, θα κάνετε video κλήση στο αίσθημα μέσα από το ταρατατζουμ κινητό, λέγοντας πόσο κακό κάνουν που χρησημοποιουν το facebook;

Όχι δεν θα του στείλουμε mail, θα του μιλήσουμε στο fb να κανονίσουμε να πάμε στο Σύνταγμα να φάμε σουβλάκια και να το παίξουμε αγανακτισμένοι..

Τη γκόμενα μου την παίρνω τηλέφωνο στο τέλος της μέρας, εσύ της μιλάς παίζοντας mafia wars στο fb? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε pournaras έχεις έλλειψη αποθηκευτικού χώρου στο smartphone σου?

Ποιο είναι το πρόβλημα σου δηλαδή να χεις εγκατεστημένο και το viber και το whatsapp και το skype?

Όπου σου μιλήσουνε απαντάς.

Και ξέρεις και τι χρησιμοποιεί ο καθένας από ένα διάστημα και μετά ήμαρτον. 

Παναγια μου :fear: ! Με αυτα τα 3 ανοικτα στο smartphone σου, θα θελεις μετα την μπαταρια που χε ο Schwarzenegger στο terminator 3! Πυρηνική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγια μου :fear: ! Με αυτα τα 3 ανοικτα στο smartphone σου, θα θελεις μετα την μπαταρια που χε ο Schwarzenegger στο terminator 3! Πυρηνική!

Δεν έχω τέτοια προβλήματα με το Note :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...