Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα κάτσω να αναλύσω τώρα την υπόθεση Γρηγορόπουλου. Προκάλεσε τον μπάτσο, και έτυχε να πέσει σε ψυχάκια που του την μπουμπούνισε. Το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί στον οποιονδήποτε στην ίδια θέση. Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.

 

Απο πιο ψυχιατρειο την εσκασες φιλε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλιστα, την επόμενη φορά που θα κατέβεις κέντρο καλού κακού απέφυγε τα περιπολικά και τις ζαρντινιέρες, μπορεί να προκαλέσεις την τύχη σου ;)

Δεν συνηθίζω να τις παίζω με μπάτσους.

 

 

Απο πιο ψυχιατρειο την εσκασες φιλε?

 

 

Ναί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με την ληστεία είναι το εξής: Οι ίδιοι οι γονείς των παιδιών βγαίνουν ατάραχοι και ΤΟΝΙΖΟΥΝ οτι είναι υπερήφανοι για τα παιδιά τους. Μάλιστα ο πατέρας του ενός δηλώνει και υπερήφανος αναρχικός. Πίσω λοιπόν απο τα "μωρά" με τα Καλάσνικοφ, κρύβονται οι ιδεολογικοί "νονοί" και "πατεράδες".

 

Το οτι ειναι λεφτας καποιος δεν σημαινει οτι δεν μπορει να εντριφυσει σε αντισυμβατικες-αντιεξουσιαστικες ιδεες. Ισα ισα η ελλειψη βιοποριστικου προβληματος δινει μεγαλυτερη δυνατότητα για σκεψη , εστω και αν αυτη δεν οδηγει σε λογικα μονοπατια.

Και ο Πολ Ποτ απο πλουσια οικογενεια ηταν και καλοσπουδαγμενος, αλλα αυτο δεν τον εμποδισε να γυρισει την χωρα του στον μεσαιωνα οτα πηρε την εξουσια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συνηθίζω να τις παίζω με μπάτσους.

Με την ίδια λογική όμως αν τυχόν πέσεις πάνω σε ψυχάκια μπάτσο και φας ξύλο ξέρωγω θα φταίς εσυ που προκάλεσες την τύχη σου. Τις μαλακίες που κάνουν τα δεκαεξάχρονα μόλις δουν μπάτσο τις ξέρω, αλλά δεν νομίζω πως το φταίξιμο πέφτει σε αυτά. Τέλος πάντων.

 

 

Το θέμα με την ληστεία είναι το εξής: Οι ίδιοι οι γονείς των παιδιών βγαίνουν ατάραχοι και ΤΟΝΙΖΟΥΝ οτι είναι υπερήφανοι για τα παιδιά τους. Μάλιστα ο πατέρας του ενός δηλώνει και υπερήφανος αναρχικός. Πίσω λοιπόν απο τα "μωρά" με τα Καλάσνικοφ, κρύβονται οι ιδεολογικοί "νονοί" και "πατεράδες".

Αυτή δεν είναι η μόδα στην Ελλάδα; Αναρχικός (λέεεμε τώρα) με δεξιά τσέπη. Περίμενες τίποτε καλύτερο από τους σπόρους τους;

 

@lary7 σε μια πολιτισμένη χώρα ίσως, εδω για ποιά σκέψη ακριβώς μιλάμε; Αυτά ακριβώς τα μονοπάτια που αναφέρεις, μέχρι εκεί μας φτάνει. Μια ζωή των άκρων είμαστε, τώρα θα αλλάξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακπε παιδί μου αν βγώ εγώ και δείξω τα αρχίδια μου στον μπάτσο, και πέσω σε ψυχάκια κιόλας, θα με τρώει ο κώλος μου. Αν αντιμιλήσω επίσης σε μπάτσο και με πάει πίπα-κώλο πάνω στη ζαρτινιέρα, επίσης θα με τρώει ο κώλος μου. Δεν λέω το αντίθετο, αλλά δεν γίνονται όλα απο το πουθενά.

 

Η μπατσοβοφία στην Ελλάδα τείνει να γίνει χειρότερη και απο την ξενοφοβία. Πολύ απλά αν ξέρεις να προφυλλάσεσαι δεν σε ενοχλεί κανείς.

Η μόδα που λές είναι all-time classic πάντως, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε "αντιεξουσιαστική" δράση και "επανάσταση" εκ Αμαρουσίου. Δεν τους χάλασε πάντως το photoshop, η επανάσταση θέλει και "θυσίες" :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο η μπατσοφοβία. Είναι οτι πρέπει να κολλάμε στα άκρα. Ή "μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι" ή "αίμα-τιμή-κλπ". Ή "μπράβο στους συντρόφους" ή "να ψοφήσουν τα κωλόπαιδα". Παραδείγματα βλέπεις άπειρα και στο διαδίκτυο, έχουμε φτάσει σε σημείο να εκφέρουμε άποψη και να μας βαπτίζουν χουντικούς ή σταλινικούς. Έτσι απλά.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λούσι, η αντίθεση μου είναι στο ότι "έμαθαν" το σύστημα και σιχάθηκαν τα πάντα, απο την στιγμή που είδαν τον φίλο τους να δολοφονείται με αυτό τον τρόπο. Αυτό δεν τους δίνει το δικαίωμα να ληστεύουν και να καταπατούν τα πάντα. Είναι η κλασσική υπερασπιστική καραμέλα που ακούμε απ' όλους αυτούς, "εκδικήθηκε το σύστημα", "ήθελε να επαναστατήσει", κτλ.

Ακπε, αυτό λέω. Ότι δεν γίνεται να πηγαίνουμε σε ακραίες λύσεις κάθε φορά που κάτι μας στραβώνει. Η ζωή είναι σκληρή, και προφανώς με αυτό που έκαναν το μόνο που θα καταφέρουν θα είναι 15 χρονάκια στη φυλακή, την ίδια στιγμή που το αλώβητο σύστημα θα γελάει μαζί τους. Μπράβο, η επανάσταση τους πέτυχε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα αυτο το πραγμα με την στηριξη των αναρχοτρομοκρατων εχει καταντησει αηδια.

Οσο για τις μπατσες που εφαγαν οι συγκεκριμενοι τις αξιζαν με το παραπανω. Μιλαμε για εν δυναμει δολοφονους. Μονο που επρεπε να πανε δωσουν και 2-3 μπουκετα και στους αναρχικους γονεις τους.

Βολεμενοι επαναστατες του κωλου...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να ξεσηκωθει και η ακροδεξια να παν να αλληλοσκοτωθουν να τελειωνουμε με τα ζωα. Δε θα'ναι καπου στο 1εκ και οι δυο μαζι; Θα λυθει και το προβλημα με την ανεργια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου ειναι τοσο (μαγκες) να κανουν ληστειες με οπλοπολυβολα,ειναι αρκετα (μαγκες)να φανε ξυλο.

Οποτε ας αφησουν την κλαψα.

Οι γονεις τους εχουν ξεφυγει τελειως με τις δηλωσεις που κανουν.

Αλλα και απο την αλλη αφου απετυχαν να κανουν ανθρωπους τα παιδια τους,μια απο τα ιδια και αυτοι.
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...