Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι γι'αυτό τους ποιάσανε με την κατηγορία ότι είναι τρομοκράτες και όχι λήστες. Δεν κλέψαν λεφτά για να αγοράσουν playstation.

 

αλλά να αγοράσουν παράνομα όπλα, από μαφιόζους/εμπόρους θανάτου. Ωραία χτυπάς το σύστημα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και πως θα αφοπλίσεις ρε φίλε τυπάδες με καλάζνικοφ που κρατάνε όμηρο ένα περαστικό; όχι πες μου, θα τους προσφέρεις σουβλάκια;

 

Το ξύλο οι μισοί λένε ότι το φάγαν πάνω στην σύλληψη και οι άλλοι μισόι ότι το φάγαν στα κρατητήρια. Αρά, ο καθένας σύμφωνα με την ιδελογική παρωπίδα που φοράει, το βλέπει αναλόγως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξύλο οι μισοί λένε ότι το φάγαν πάνω στην σύλληψη και οι άλλοι μισόι ότι το φάγαν στα κρατητήρια. Αρά, ο καθένας σύμφωνα με την ιδελογική παρωπίδα που φοράει, το βλέπει αναλόγως.  

Ιδεολογική παρωπίδα το αυτονόητο; Δηλαδή αν εσύ ήσουν στην θέση των αστυνομικών, πως θα τους αφόπλιζες; Πραγματικά το έχω απορία. Α και μην ξεχνάμε ότι τα καλάζνικοφ διαπερνάν τα αλεξίσφαιρα που φοράνε οι αστυνομικοί έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά να αγοράσουν παράνομα όπλα, από μαφιόζους/εμπόρους θανάτου. Ωραία χτυπάς το σύστημα έτσι.

 

Στα αρχίδια μου όμως; Ti μου το λες εμένα τώρα αυτό; Που κόλαει αυτό που είπα εγώ ως απάντηση στον Hamurabi με αυτό που λες εσύ; Άσχετο τελείως.

 

 

Ιδεολογική παρωπίδα το αυτονόητο; Δηλαδή αν εσύ ήσουν στην θέση των αστυνομικών, πως θα τους αφόπλιζες; Πραγματικά το έχω απορία. Α και μην ξεχνάμε ότι τα καλάζνικοφ διαπερνάν τα αλεξίσφαιρα που φοράνε οι αστυνομικοί έτσι;

 

 

Το ξύλο οι μισοί λένε ότι το φάγαν πάνω στην σύλληψη και οι άλλοι μισόι ότι το φάγαν στα κρατητήρια. Αρά, ο καθένας σύμφωνα με την ιδελογική παρωπίδα που φοράει, το βλέπει αναλόγως.  

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γι'αυτό τους ποιάσανε με την κατηγορία ότι είναι τρομοκράτες και όχι λήστες. Δεν κλέψαν λεφτά για να αγοράσουν playstation.

 

Δεν ειπα οτι Θα Αγοραζανε πλειστεισον. Οτι Κ Να Θελανε ναγορασουν...οπλα ή οτιδηποτε....ηταν αρκετο Ενα τηλεφωνημα στη μαμα,αυτο Λεω. Δε Χρειαζοταν Να μπουν στο κοπο Να κλεψουν τραπεζα και να καταληξουν να γινονται διασημοι Ως Η Συμορια Με τις Παραμορφωμενες μαπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα αρχίδια μου όμως; Ti μου το λες εμένα τώρα αυτό; Που κόλαει αυτό που είπα εγώ ως απάντηση στον Hamurabi με αυτό που λες εσύ; Άσχετο τελείως.

 

 

 

 

Το ξύλο οι μισοί λένε ότι το φάγαν πάνω στην σύλληψη και οι άλλοι μισόι ότι το φάγαν στα κρατητήρια. Αρά, ο καθένας σύμφωνα με την ιδελογική παρωπίδα που φοράει, το βλέπει αναλόγως.  

 

 

Αυτό που είπες εσύ αφήνει υπονοούμενα στα οποία απάντησα, αν δε θέλεις να απαντήσεις δικαίωμά σου, αλλά η έκφραση είναι τραγική.

 

Όσο για το δεύτερο που "απαντάς" λέγοντας πάλι το ίδιο στο οποίο απευθύνθηκα, αν δε θες να γίνεται διάλογος δεκτό, αλλά, αν δεν έχεις κάτι να πεις μην ξαναλές το ίδιο, δεν έχει νόημα. 

 

Υ.Γ. hamurabi γράφε σαν άνθρωπος μην πετάς κεφαλαία από δω και απο κει, κάνεις τα ποστ σου δύσκολα να διαβαστούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως θα αφοπλίσεις ρε φίλε τυπάδες με καλάζνικοφ που κρατάνε όμηρο ένα περαστικό; όχι πες μου, θα τους προσφέρεις σουβλάκια;

 

Ε προφανώς δε μιλάω για την αφόπλιση, αλλα για το μετά... γιατί αν όλοι οι μώλωπες είναι από μάχη που έγινε κατά τη διάρκεια της σύλληψης, η αστυνομία δε θα χε λόγο να φωτοσοπάρει τα πρόσωπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανώς δε μιλάω για την αφόπλιση, αλλα για το μετά... γιατί αν όλοι οι μώλωπες είναι από μάχη που έγινε κατά τη διάρκεια της σύλληψης, η αστυνομία δε θα χε λόγο να φωτοσοπάρει τα πρόσωπα.

 

Μπορεί γιατί ήξεραν ότι θα ακολουθήσει αυτό που ακολούθησε, αλλά καλά φιντάνια είναι και αυτοί, πιο το νόημα να δώσουν τις φωτογραφίες στην δημοσιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγελαφικό πάντως το πως έχει εξελιχθεί ο μέσος Έλληνας πολίτης, τουλάχιστον η εικόνα που δίνει μέσα από forum ή social media. Σε μία Ελληνική κοινωνία που βουλιάζει οικονομικά χρόνο με το χρόνο, ο μέσος Έλληνας διψάει να δει αίμα σε αυτούς που θεωρεί ιδεολογικούς αντιπάλους. Οι μεν συντηρητικοί (από αυγά μέχρι δεξιούς) επικροτούν την περιττή αστυνομική βία με εκφράσεις "καλά τους έκαναν, έτσι πρέπει τα κωλόπαιδα, τον Γρηγορόπουλο τον έτρωγε ο κώλος του...", οι δε προοδευτικοί (από άκρα μέχρι ντεμέκ αριστερούς) επικροτούν τη βία που θα δεχθεί ένα αστυνομικό όργανο, ή κάποιο πολιτικό στέλεχος ή ανάλογο παράδειγμα με εκφράσεις "να ψοφήσουν τα γουρούνια, κρεμάλες τους αξίζουν..."

Έχουμε 2013 και έχουμε ξεχάσει πως η ανθρωπότητα προσπαθεί να ξεπεράσει την κατάσταση του Homo Erectus, αλλά αυτό μάλλον ισχύει όσο το πορτοφόλι μας είναι γεμάτο. Πλέον έχει αδειάσει, προοπτική και όρεξη δεν υπάρχει να ξαναγεμίσει, οπότε το μόνο που μπορεί να τους δώσει κάποια χαρά είναι η μαυρισμένη φάτσα του φοιτητή της ζαρντινιέρας ή το πόσο θα καταπατηθούν τα ανθρώπινα δικαιώματα ενός συλληφθέντα κακοποιού (παραμένουν άνθρωποι ξέρετε...), και να μπουν σε forum και social media να ικανοποιηθούν με τον δικτυακό λεκτικό αυνανισμό τους.

Για να μείνω on topic, οι "αναρχοτρομοκράτες των 20" καλώς και συνελήφθησαν. Οι χειροκροτητές του νόμου, που συζητούν εδώ μέσα, θα έπρεπε να ζητούν και την εξέταση (και ενδεχόμενη σύλληψη) των αστυνομικών οργάνων που ενδεχομένως έκαναν χρήση περιττής βίας. Η ουγκ αντίληψη που θέλει τον σωστό αστυνομικό  "ζώο" (γιατί αλλιώς είναι φλώρος και άχρηστος) κι όχι επαγγελματία, είναι για ανθρωπάκια με υψηλό σύνδρομο ραγιαδισμού, όπου μια ζωή θα παραμείνουν τα πουτανάκια (των 400 ευρώ) του Μπόμπολα, του Λάτση, του κάθε Πρετεντέρη, της κάθε ατιμώρητης πολιτικής μαριονέτας που θα τους ξεζουμίζει τη ζωή  με παράνομα χαράτσια/φόρους, ενώ τα πολιτικά σκάνδαλα καλά κρατούν.

 

Όσοι διαφωνούν, ας την βγάλουν να την παίξουν: http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/rwmanos_thewrw_ton_eayto_moy_aixmalwto_polemoy.2114830.html

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με κουκουλα και οπλα κλεβεις λιγα ,για τα πολλα πρεπει να φορας κουστουμι ;)

 

Αν δεν κανω λαθος δεν επεσε σφαιρα στις ληστειες

 

 

------------------------

μια ερωτηση για οποιον τους ξερει.τα παιδια ειχαν οντως οικογενειακα φραγκα π.χ. μεγαλη ακινητη περιουσια,offshore,μαγαζια με εσοδα κτλ?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος με τα άκρα. Δεν πιστεύω πως μπορεί να έρθει κάτι καλό από εκεί παρά μόνο πόνος και αίμα. Απλά παραθέτω δυο ενδιαφέρουσες απόψεις που με βρίσκουν σύμφωνο. Σχετικά με το θέμα του ξυλοδαρμού, ΑΝ αυτίός έλαβε χώρα μετά τη σύλληψη, ο Στράτος Σεφτελής της ΕΡΤ/ΕΘΝΟΣ έγραψε.

 

...υπαρχουν μερικοί- απλοί- τρόποι, για να διαπιστωθεί εύκολα ο δείκτης πολιτισμού ενός λαού. Ενας από αυτούς, είναι η εξέταση του τρόπου με τον οποίο συμπεριφερεται (άμεσα ή έμμεσα με την απλή έκφραση γνώμης) σε συνανθρώπους που απλά μειονεκτούν σε σχέση με το μοντέλο του καθιερωμενου "νορμάλ πολίτη". Ας πούμε για παραδειγμα αυτούς που έχουν συλληφθεί και κατηγορούνται για βαρειές πράξεις, όπως ληστεία, παρανομη οπλοκατοχη και οπλοχρησία, συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση. Αλλο να στηρίζεις, με όλη την δύναμή σου, την αποφασιστικότητα της αστυνομίας για να εξουδετερώσει τους παράνομους και άλλο να στηρίζεις τον ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ ΣΥΛΛΗΦΘΕΝΤΩΝ!!!!! Και από την άλλη: Αλλο πράγμα η ενεργός αντίσταση κατά του κατεστημένου που κλέβει ωμα πλέον τις ζωές μας και άλλο να μετετρέπεσαι σε κλεφτρόνι με καλάσνικοφ! Δυστυχώς, αυτή η εντελώς απολιτίκ πραγματικότητα, μετετρέπει πλέον νέους σε υπόκοσμο και μετά τους σαπίζει στο ξύλο....

 

Πέραν αυτού από ANTINEWS.GR http://www.antinews.gr/2013/02/04/202663/

 

Η αγάπη της μάνας για το παιδί της είναι από τα ιερότερα πράγματα στον κόσμο. Ο δεσμός αυτός δύσκολα σπάει, ακόμη και στις δύσκολες στιγμές. Πόσες φορές έχουμε δει μανάδες να υπερασπίζονται τα παιδιά τους, ακόμη κι αν έχουν κάνει τα πιο ειδεχθή εγκλήματα.

Υπό αυτό το πρίσμα, οι δηλώσεις της Παυλίνας Νάσιουτζικ, κόρης του συγγραφέα Θ. Νάσιουτζικ και μητέρα του συλληφθέντα για τρομοκρατία, Ν. Ρωμανού, δε θα πρέπει να μας ξενίζουν. Δηλώνει ξεκάθαρα ότι θα υπερασπιστεί μέχρι το τέλος το γιο της, και καλά κάνει. Στο κάτω – κάτω δεν έκανε και το χειρότερο έγκλημα, ένα παιδάκι 20 ετών είναι.

Όμως, πώς θα μπορούσε να χαρακτηρίσει κανείς την αιτιολόγηση των πράξεων του γιου της; Είπε η κ. Νάσιουτζικ ότι είναι υπερήφανη για το γιο της «που αγωνίζεται ενάντια σε μία παράνομη και σάπια κοινωνία και άνομη και θα τον υπερασπιστώ μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός μου».

Θα μπορούσαμε να μην το σχολιάσουμε, καθώς είναι μια πικραμένη μάνα που είδε το παιδί της δαρμένο και φυλακισμένο. Ωστόσο, που είδε η κ. Νάσιουτζικ και ο γιος της την κοινωνία που είναι σάπια; Στα Βόρεια Προάστια; Στη Φιλοθέη; Στο γνωστό ιδιωτικό σχολείο που φοιτούσε ο γιος της και που απαιτούνται πάνω από 10 χιλιάρικα το χρόνο;

Τι έλειψε στην οικογένεια αυτή όπως και στις οικογένειες των άλλων παιδιών; Δεν είχαν δουλειά; Αγωνίζονταν ενάντια στο σύστημα και στη σάπια κοινωνία για το μεροκάματο;

Μεταξύ φιλέτου, σαμπάνιας και πάρτι στα βόρεια προάστια έλεγαν στα παιδιά τους να αγωνιστούν ενάντια στην άδικη κοινωνία που είναι και άνομη; Αν δηλαδή ζούσαν στο Κερατσίνι, την Τρούμπα, τα δυτικά προάστια και δεν είχαν ούτε να φάνε τι θα έπρεπε να κάνουν; Να κάψουν όλη την Ελλάδα; Παράλογα πράγματα που δεν μπορούν να εξηγηθούν με απλό τρόπο.

Αξιοσημείωτη, όμως, και η παρατήρησή της στην ερώτηση αν και πόσο επηρεάστηκε από την υπόθεση του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου, καθώς ήταν μαζί του όταν δολοφονήθηκε στα Εξάρχεια από τον αστυνομικό Επαμεινώνδα Κορκονέα. «Όλα από εκεί ξεκίνησαν», είπε η κ. Νάσιουτζικ.

Επεξ/σία από balander10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με προβληματίζει βασικά περισσότερο δεν είναι αν φάγανε ξύλο πριν ή μετά την σύλληψη, αλλά αυτό που άκουσα σε ράδιο και διάβασα σε κανά 2 site ότι κατά κάποιο τρόπο "παραδόθηκαν" για να δώσουν περισσότερο χρόνο στους άλλους 4 που διέφυγαν και σύμφωνα με αυτά που ακούστηκαν είναι οι μεγαλύτεροι σε ηλικία "εγκέφαλοι" πίσω από την όλη οργάνωση.

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο, χώρια ότι είναι εντελώς στοκαδερά που έκαναν κάτι τέτοιο, δείχνει ότι τα καθίκια που τους καθοδηγούν απλά τους βλέπουν σαν αναλώσιμα κρέατα. Ναι οκ είναι ΒΠ, με φράγκα και ηλίθιους γονείς, αλλά παραμένουν κουτσούβελα που μια ζωή το μόνο που ήξεραν είναι ότι ανεξάρτητα ποια βλακεία θα έκαναν πάντα θα καθάριζαν οι γονείς τους, χωρίς να σκέφτονται ότι σε αυτή τη περίπτωση όσο και να θέλουν να βοηθήσουν δε μπορούν.

 

Και για να μην νομίζει ο καθένας διάφορα, δεν είμαι υπέρ του ξυλοδαρμού "για πλάκα" ούτε για να βγάλουν το άχτι τους οι Σούρδοι αστυνομικοί. Λιτζάρισμα μόνο σε βιαστές & παιδόφιλους και μετά στην Old Sparky.

 

Πάντως μπράβο, κατάφεραν να γίνουν και θύματα από θύτες, ταλέντο αυτό της ΕΛ.ΑΣ να γίνεται ρεζίλι κάθε φορά, εύγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες έμαθα ότι είναι "πολιτική θέση" να αρπάζεις τα καλάσνικοφ και να μπαίνεις σε μια τράπεζα. 

 

Τώρα φαντάζομαι ότι αν πάρει καμιά σφαίρα σβάρνα και καμιά ταμία ή κανένα ταξιτζή χεστήκαμε γιατί "σε αυτόν πέρασε μονάχα η κοροϊδία" και "ένας υποταγμένος λιγότερος" κλπ κλπ

 

Στη τελική θα μπορούμε να αφιερώνουμε το "Ληστέψανε την τράπεζα" στον Atlantis με περισσότερο στόμφο.

 

Ξύλο και των γονέων (περίφανων και μη) που έλεγε και η γιαγιά μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...