Προς το περιεχόμενο

Περι υποθεσης Γρηγοροπουλου


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι συνέβη είναι κάτι σχετικό. Αν εσύ αποδέχεσαι ως μάρτυρα κατηγορίας τον Ρωμανό είναι δικό σου θέμα εγώ δεν τον αποδέχομαι.

 

Δεν ξέρω αν είπε ψέματα αλλά δεν θα με ξάφνιαζε και αν είπε καθώς αποδείχτηκε ικανός για όσα έκανε αργότερα. Επομένως η μαρτυρία του έχει δεν έχει αξία τουλάχιστον για εμένα.

 

Και ναι ως ατύχημα εννοώ κατά λάθος πυροβολισμό αλλά απλά δεν ξέρω τι συνέβη. Εσείς όμως προφανώς ήσασταν εκεί και ξέρετε...

 

Αυτά που παραθέτω είναι επίσημα στοιχεία της ίδιας της Αστυνομίας. Υπάρχει και φωνητικό απόσπασμα από τις οδηγίες που έλαβαν να απομακρυνθούν, τις οποίες δεν ακολούθησαν.

 

 Αυτό που έγραψα δεν έχουν σχέση με την κατάθεση του Ρωμανού, έχουν σχέση με τα γεγονότα όπως τα παρέθεσε η ίδια η αστυνομία.

 

Ξέρεις, αν θέλεις διαρκώς να υποστηρίζεις πως δεν έχεις ιδέα για το τι συνέβη, γιατί εκφέρεις συνέχεια γνώμη? Και για να μη με πεις και φασίστα, δεν λέω να μην γράψεις την άποψη σου, αλλά να επαναλαμβάνεις 100 φορές πως δεν γνωρίζεις τι συνέβη, δεν έχει νόημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 τινά μπορεί να συνέβησαν:

1) Ο Γρηγορόπουλος έβγαλε μια σφαίρα και αυτοπυροβολήθηκε (χωρίς όπλο).

2) Ο Κορκονέας πυροβόλησε στον αέρα και το χέρι του θεού απέκρουσε τη σφαίρα.

3) Ο Κορκονέας πυροβόλησε σε ευθεία βολή (έστω χωρίς να ξέρουμε με τι στόχο), με αποτέλεσμα ή να σκότωνε κάποιο από τα παιδιά, ή κάποιον περαστικό, ή το αδέσπωτο σκυλι στο πεζοδρόμιο. Σε κάθε περίπτωση, μιλάμε για φόνο από πρόθεση.

 

Προφανώς στηρίζεις τις υποθέσεις 1 και 2.

Ας παίξω λίγο ακόμα. Ξεκαθαριζω πως δεν ξέρω τι συνέβη.

 

Θα σου δώσω μερικές ακόμα επιλογές.

 

1. Ο αστυνομικός τρελάθηκε στα καλά καθούμενα. Ξεκίνησε την αντιπαράθεση ανευ λόγου και αιτίας και την τέλειωσε με στυγνή δολοφονία.

2. Οι νεαροί κινήθηκαν κατά των αστυνομικών, οι αστυνομικοί εγκλωβίστηκαν και δε μπόρεσαν να απεμπλακούν παρά τις οδηγίες και ο ένας επιχείρησε να πυροβολήσει στον αέρα για εκφοβισμό με την σφαίρα να εξωστρακίζεται και να σκοτώνει το παιδί.

3. Ο αστυνομικός ήταν κομματάκι ασταθής, τρόμαξε εύκολα και άνευ αιτίας κατά τη διάρκεια μιας απλής λεκτικής αντιπαράθεσης και πυροβόλησε κατά λάθος ή με διάθεση να εκφοβίσει. Η σφαίρα εξοστρακίζεται και σκοτώνει το παιδί.

 

Και τα τρία παραππάνω σαν πιθανά μου φαίνονται. Μπορεί φυσικά να είναι η κουρτίνα 1 δεν διαφωνώ. θα προτιμούσα πάντως έναν πιο αξιόπιστο μάρτυρα από τον Ρωμανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τα τρία παραππάνω σαν πιθανά μου φαίνονται. Μπορεί φυσικά να είναι η κουρτίνα 1 δεν διαφωνώ. θα προτιμούσα πάντως έναν πιο αξιόπιστο μάρτυρα από τον Ρωμανό.

 

Ο Ρωμανός δεν κατέθεσε ποτέ στο δικαστήριο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αρσεναλ τι λιβερπουλ, ολοι μια ομορφη λοβοτομη

 

Λίγα για τη Λίβερπουλ, ο περήφανος λαός της είναι από λιμάνι και έχει ταξική συνείδηση. Εσύ Zανκτ Πάουλι είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ρωμανός δεν κατέθεσε ποτέ στο δικαστήριο.

Είσαι τόσο σίγουρος? Διαβάζω πως ναι μεν είχε αρνηθεί να καταθέσει στο δικαστήριο αλλά τελικά είχε διαταχθεί ή βίαιη προσαγωγή του ενώ είχε σίγουρα δώσει κατάθεση πριν τη δίκη http://www.tovima.gr/society/article/?aid=496520

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ http://www.dete.gr/news.php?article_id=133898

 

Μην τον δεις και έξω τον αστυνομικό για κακοδικία

 

Εψαχνα πρακτικά της δίκης βασικά για να το δούμε με σιγουριά αλλά δεν τα βρίσκω.

 

Βρήκα αυτό όμως τώρα http://www.palmografos.com/permalink/17784.html Πως την γλίτωσε άραγε τελικά τη δίωξη εγώ ξέρω πως αν το κάνεις αυτό το πράγμα σε σκίζουνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα για τη Λίβερπουλ, ο περήφανος λαός της είναι από λιμάνι και έχει ταξική συνείδηση. Εσύ Zανκτ Πάουλι είσαι;

Ψυχολογικο ειναι το προβλημα οχι ταξικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...