Προς το περιεχόμενο

HP Pavilion G6-2204ev


Kostas360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις παράγγειλα τοLink.png Site: http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/HEWLETT-PACKARD-Pavilion-G6-2204ev-%28C8G88EA%29,99452,397551,548001.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price%2BSearch%2BEngine&etcc_med=Price%2BSearch%2BEngine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr">HP Pavilion G6-2204ev από τη media markt

που το είχε σε προσφορά στα 699 (από 799)...Κατά τη γνώμη μου η προσφορά είναι πολύ καλή (i7 ,7670M ,6GB RAM,) και μάλλον τσίμπησα ένα από τα τελευταία κομμάτια...Τέλος πάντων ,να μην τα πολυλογώ το laptop θα έρθει αύριο και θέλω να ρωτήσω για εντυπώσεις από όποιον το έχει ήδη στα χέρια του πριν από εμένα...

 

Ακόμα, η HP από service πως τα πάει?Το laptop έχει 1 χρόνο εγγύηση...Να κάνω επέκταση?

 

Προτίμησα αυτό αντί για Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/2524217/Dell-Inspiron-15R-5520-i5-3210M-4GB-500GB-W8.html?from=account_favorites">το γνωστό της DELL που είναι στα ίδια χρήματα αλλά με κατώτερα χαρακτηριστικά...Έκανα καλή επιλογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου ναι. Σίγουρα το Dell είναι λίγο πιο αξιόπιστο, αλλά και η HP είναι μια πολύ καλή εταιρία και με πολύ καλό service. Εγώ έχω το laptop της υπογραφής μου εδώ και ενάμισι χρόνο και δε μου έχει εμφανίσει ποτέ κανένα πρόβλημα, ούτε από θερμοκρασίες ούτε από οτιδήποτε άλλο. Θα σου συνιστούσα να κάνεις και μια επέκταση πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου ναι. Σίγουρα το Dell είναι λίγο πιο αξιόπιστο, αλλά και η HP είναι μια πολύ καλή εταιρία και με πολύ καλό service. Εγώ έχω το laptop της υπογραφής μου εδώ και ενάμισι χρόνο και δε μου έχει εμφανίσει ποτέ κανένα πρόβλημα, ούτε από θερμοκρασίες ούτε από οτιδήποτε άλλο. Θα σου συνιστούσα να κάνεις και μια επέκταση πάντως

Πόσο κοστίζει μία επέκταση για έναν χρόνο παραπάνω service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώωωω που να βρω τώρα άλλο ένα εξηντάρικο για εγγύηση...?

Εκπτώσεις κάνουν τα site στα care pack τις HP ???(μεταξύ σοβαρού και αστείου) :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ηδη σε προσφορα.

Την επεκταση εγγυησης μπορεις να την κανεις μεχρι το τελος της βασικης εγγυησης.

Στον 1 χρονο δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ηδη σε προσφορα.

Την επεκταση εγγυησης μπορεις να την κανεις μεχρι το τελος της βασικης εγγυησης.

Στον 1 χρονο δηλαδη.

Ααααα εντάξει...έχω χρόνο ακόμα :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε τους πάντως και στην hp για να εισαι 100% σίγουρος.

Μεχρι πριν ενα τρίμηνο που ειχα ρωτήσει, αυτό που σου λεω ίσχυε. Δε νομιζω να άλλαξε κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...


 

Καλησπέρα


Αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο laptop (HP Pavilion G6-2204ev), όλα καλά, το μόνο θέμα μου είναι
ότι από την κάτω πλευρά του υπολογιστή δεν υπάρχουν σειριακοί αριθμοί. Ούτε το μοντέλο,
ούτε το serial των windows 8 (τίποτα)…  είναι φυσιολογικό??? Θα πρέπει να με φοβίζει??? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων …



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostas360  μηπως ξερεις τι RAM ειναι η 4αρα που εχει μεσα ; Mhz κλπ.

Ενα φιλος μολις το παρελαβε και θελει να το ανεβασει στα 8 γιγα

 

Λογικα εχει 4+2 τωρα αρα χριαζομαστε αλλη μια 4αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kostas360  μηπως ξερεις τι RAM ειναι η 4αρα που εχει μεσα ; Mhz κλπ.

Ενα φιλος μολις το παρελαβε και θελει να το ανεβασει στα 8 γιγα

 

Λογικα εχει 4+2 τωρα αρα χριαζομαστε αλλη μια 4αρα

Λοιπόν η RAM είναι DDR3 στα 6GB (1.600 MHz) με δυνατότητα επέκτασης έως 8 GB...

Δεν ξέρω αν σε κάλυψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Laptop από πλευράς τεχνικών χαρακτηριστικών πραγματικά ΣΚΊΖΕΙ!!!

Ο i7 σε συνδυασμό με τα 6gb RAM κάνει απίστευτα πράγματα...

Για παράδειγμα μπορώ να έχω ανοιχτό το μΤorrent ,την εξερεύνηση αρχείων,3-4 παράθυρα στον Chrome,να ακούω μουσική και κάμποσες άλλες εφαρμογές ανοιχτές στο background...Όλα αυτά δουλεύουν ταυτόχρονα και τρέχουν ομαλά και ωραία!!!Γενικά το laptop δεν υπερθερμαίνεται εκτός από τις φορές που παίζω games!!!

Από άποψη κάρτας γραφικών μην φανταστείτε κάτι το φοβερό...Μπορεί και παίζει παιχνίδια όπως το AC Brotherhood ,Revelations σε High Settings (40 fps)...

Ακόμα από ότι βλέπω στο youtube ,μπορεί και παίζει παιχνίδια όπως το Battlefield 3 σε medium με high settings με ικανοποιητικότατο αριθμό fps (αρκεί να βρεις τη "χρυσή τομή" στις ρυθμίσεις)...

Ένα αρνητικό  (κατά τη γνώμη μου είναι σχετικά ασήμαντο) είναι οι κακές γωνίες θέασης της οθόνης ενώ θα προτιμούσα το laptop να μην είναι φτιαγμένο εξ' ολοκλήρου από πλαστικό...

Το πληκτρολόγιο είναι πολύ άνετο και τα ηχεία είναι ικανοποιητικά...

Σε γενικές γραμμές νομίζω πως είναι ένα ΥΠΈΡΟΧΟ laptop που για τα λεφτά του έχει τεράστιες επιδόσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...