Προς το περιεχόμενο

Τι έγινε τελικά με το "myplaisio";


Crazy Tony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δεν γνωρίζουν το myplaisio είναι ένα φόρουμ που αφορά κυρίως όσους ενδιαφέρονται με τους υπολογιστες και οχι μόνο, καθώς και νέους που ξεκινάνε τα πρώτα τους βήματα στον χώρο της τεχνολογίας. Τέλος πάντων το ερώτημά μου είναι το εξής, πριν λίγες μέρες προσπάθησα να ανοίξω την ιστοσελίδα αλλά αντί για το κλασικό myplaisio με έβγαλε στο Blog του Πλαισίου, και αναρωτιέμαι θα επανέλθει στο μέλλον το παλιό myplaisio ή θα παραμείνει απλώς το Blog του Πλαισίου, που συν τοις άλλοις δεν μου αρέσει και καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω πως το insomnia δεν είναι καλό το αντίθετο μάλιστα, απλώς το myplasio το ήξερα από παλιά και στεναχωριέμαι όσο να ναι όταν κλείνουν sites στα καλά καθούμενα άνευ λόγου και αιτίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κανόνες λειτουργίας και οι περιορισμοί τού τι μπορούσες να δημοσιεύσεις και τι όχι, το καθιστούσαν τραγικό. Έστω ότι - ακριβώς διότι ήταν «ιδιοκτησία» του Πλαισίου - ήταν ως ένα βαθμό δικαιολογημένο το να μην παραθέτεις links προϊόντων από άλλα ελληνικά καταστήματα.

 

Οι άνθρωποι όμως, έφταναν να διαγράφουν ολόκληρα post, αν ο χρήστης ανέφερε τη μάρκα μιας συσκευής που έχει στην κατοχή του, η οποία δε διατίθεται από το Πλαίσιο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα μπει ποτέ στο συγκεκριμένο blog. Απλά θεωρώ ότι στο Insomnia είναι αρκετά πιο προχωρημένο επίπεδο. Πχ αν ρωτήσει κάποιος κάτι απλό ("πως θα κάνω φορμάτ και θα εγκαταστήσω τα windows") μπορεί να φάει και κράξιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα μπει ποτέ στο συγκεκριμένο blog. Απλά θεωρώ ότι στο Insomnia είναι αρκετά πιο προχωρημένο επίπεδο. Πχ αν ρωτήσει κάποιος κάτι απλό ("πως θα κάνω φορμάτ και θα εγκαταστήσω τα windows") μπορεί να φάει και κράξιμο. 

 

ανάλογα πως θα το ρωτήσει. είναι κάποιοι ας πούμε που γράφουν "εχω δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ και δεν δουλεύει το internet" ... και τον ρωτας την ip την έχεις δηλώσει? και σου λέει τι ειναι η ip....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα μπει ποτέ στο συγκεκριμένο blog. Απλά θεωρώ ότι στο Insomnia είναι αρκετά πιο προχωρημένο επίπεδο. Πχ αν ρωτήσει κάποιος κάτι απλό ("πως θα κάνω φορμάτ και θα εγκαταστήσω τα windows") μπορεί να φάει και κράξιμο επειδή βαριέται να ψάξει λίγο μόνος του για κάτι που έχει απαντηθεί 1500 φορές (τουλάχιστον) ή βαριέται να πάει στο wiki να δει τους οδηγούς. Είναι βέβαια και κάποιοι άλλοι που ρωτάνε και για να καταλάβεις τι ακριβώς ρωτάνε, πρέπει να έχεις τελειώσει τη σχολή κρυπτογραφίας της NSA - CIA - κ.λπ. 

 

 

Fixed :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ ήμουν απο τους παλιούς στο Myplaisio,και στενοχωρήθηκα που έκλεισε,τέσπα ένα παιδί με ενημέρωσε πως θα ανοίξει άλλη ιστοσελίδα και θα βρεθούν τα παιδιά που ήταν στο forum εκεί,όταν και αν ανοίξει θα ποστάρω εδώ το link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...