Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ωραιος και αναλυτικος οδηγος αλλα μηπως ξερεις τι γινεται στην περιπτωση που μια χαζη σαν εμενα εβαλε λαθος τον 4ψηφιο κωδικο? μπλοκαρε η καρτα μου και τωρα δεν ξερω τι να κανω. προσπαθησα να τους στειλω mail αλλα μου ζηταει τα τελευταια 4 ψηφια της καρτας μου, τα βαζω και μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρα! ξερει κανεις να με βοηθησει? ειμαι απελπισμενη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχει κανείς χρεωστική της Πειραιώς? έβαλα σήμερα και πάτησα να την κάνω πιστοποίηση και δεν μπορώ να βρω πουθενά την κίνηση στο winbanking, θα εμφανιστεί αύριο μήπως?γ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κανείς χρεωστική της Πειραιώς? έβαλα σήμερα και πάτησα να την κάνω πιστοποίηση και δεν μπορώ να βρω πουθενά την κίνηση στο winbanking, θα εμφανιστεί αύριο μήπως?γ

Σε 2-3 εργάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει στο paypal τα στοιχεια μου (ονοματεπωνυμο διευθυνση) τα γραφουμε με ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες και στο κινητο πρεπει να βαλουμε το +30 για ελλαδα ή το paypal το βαζει μονο του εφοσων δηλωνεις σαν χωρα την ελλαδα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου πει στο paypal τα στοιχεια μου (ονοματεπωνυμο διευθυνση) τα γραφουμε με ελληνικους ή λατινικους χαρακτηρες και στο κινητο πρεπει να βαλουμε το +30 για ελλαδα ή το paypal το βαζει μονο του εφοσων δηλωνεις σαν χωρα την ελλαδα;

 

Οτι λογαριασμο φτιαχνεις σε site εκτος ελλαδος βαζεις μονο λατινικους χαρακτηρες. στο τηλ δες λογικα θα βγαλει μονο του το +30 αλλιως βαλτο εσυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λογαριασμο φτιαχνεις σε site εκτος ελλαδος βαζεις μονο λατινικους χαρακτηρες. στο τηλ δες λογικα θα βγαλει μονο του το +30 αλλιως βαλτο εσυ.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρει κανείς τι με συμφέρει περισσότερο να έχω τον μετατροπέα συναλλάγματος του paypal ενεργό η να αφήσω αυτόν της τράπεζας Πειραιώς?

Ο χρήστης l3ft3r1s μου είπε ότι η Πειραιώς κρατάει προμήθεια 2% από τα συναλλάγματα, το paypal πόσο κρατάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έβαλα τα στοιχεία της χρεωστικής μου στο Paypal, αλλα ενω μου γραφει οτι εχει αφαιρεθει το 1,5 ευρω από τον λογαριασμο μου , που θα βρω τον 4ψηφιο κωδικο; πηγα στις κινησεις λογαριασμου αλλα δεν μου το εμφανιζει


 


edit: λύθηκε


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

πολυ καλος οδηγος,μπραβο!

 

μια ερωτηση απο μερους μου.

 

Εβγαλα την χρεωστικη,την δηλωσα στο paypal και ολα καλα.

Τωρα για να δω την κινηση της καρτας (ειναι eurobank prepaid) και να βαλω τον τετραψηφιο κωδικο,πως το κανω;

Κατι ειδα για EuroPhone Banking.

Ισχυει;

Αν εχει καποιος την ιδια με μενα ας μου δωσει λιγο τα φωτα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από μένα

Επιχείρησα να ανοίξω μετά από 2 περίπου χρόνια τον paypal λογαριασμό μου, δεν μου δεχόταν τον κωδικό έστειλα αίτημα να μου στείλουν τον νέο κωδικό στο mail μου μη τυχόν έκανα λάθος αλλά μου έβγαλε το παρακάτω μήνυμα

 

This account has been permanently locked with a €0.00 EUR balance. All information associated with this account has been blocked from the PayPal system and cannot be registered with another account.
 
Ξέρει κανένας τι συμβαίνει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Γιατι μ το βγαζει αυτο!

Τι πρεπει να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους!

Νέος στο forum, αν και το διαβάζω καιρό.

Κατ'αρχάς να πω κι εγώ με τη σειρά μου συγχαρητήρια για τον πληρέστατο οδηγό.

Η απορία που έχω όμως και με κάει, γιατί παίζει να την έχω πατήσει, είναι η εξής.

Πόση ώρα χρειάζεται να περάσει για να φανεί στο paypal balance η μεταφορά που έκανε κάποιος

στον οποίο μόλις πούλησες κάτι?

Γιατί αν φαίνονται τα λεφτά αυτόματα, μάλλον την πάτησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...