Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Συνέδεσα μια κάρτα της πειραιώς με το paypal έκανα και την διαδικασία με τον 4ψηφιο κωδικό έγινε και το refund 1,5 ευρώ. Αλλά εκτός από αυτό, με χρέωσε άλλο 1 ευρώ το paypal στην αρχή μαζί με το 1,5 σύνολο 2,5Ε. Από οτι διάβασα σε φορουμ της paypal αυτό το 1Ε κάποια στιγμή επιστρέφεται στην κάρτα, ενώ δεν εμφανίζεται στο history του paypal. Σήμερα έκανα μια μικρή αλλαγή στη διεύθυνση μου στο paypal  και άλλαξα την επιλογή ώστε η μετατροπή συναλλάγματος να γίνεται μέσω τράπεζας. Αποτέλεσμα: μηνυμα από πειραιώς οτι χρεώθηκα 1Ε από το paypal. Και οι 2 αυτές χρεώσεις του 1 ευρώ εμφανίζονται ως  PAYPAL 35314369001  στην τράπεζα ενώ στο activity του paypal τίποτα.... σας έχει τύχει ? τι γίνεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λογικα θα σου επιστραφει το 1 ευρω καποια στιγμη.

Δε μου χει ξανατυχει, παροτι εχω προσθεσει επιπλεον διευθυνση και καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ισα ισα πως αυτο ειναι που πρεπει να φαινεται!

Του έστειλα το screenshot με το Transaction Detail αλλά αυτός τα δικά του, δεν μπορω να βγάλω άκρη.Πήγα να κάνω  dispute μέσω paypal αλλά μου έβγαλε αυτή την ένδειξη  {This transaction cannot be disputed at this time. This is usually because the transaction has not yet been completed. If this is a completed transaction, please double check that the Transaction ID you selected refers to a payment that you sent.} Τι σημαίνει αυτο? Πως θα μπορέσω να πάρω τα λεφτά μου πίσω?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα θελω να με βοηθησετε σε κατι.εχω παραγγειλει ενα κινητο απο minideal πριν 40 μερες και ακομα δε μου εχει ερθει.Εκανα dispute στη paypal οτι δε μου εχει ερθει και σημερα καταλαθος εκλεισα την υποθεση.Θελω να την ξανα ανοιξω αλλα δε μπορω.ξερεις κανεισ τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος γνωρίζει 100% ας μου πει, στο first legal name στο paypal όταν έχουμε 2 ονόματα, πως τα γράφουμε;

π.χ Ioannis Dimitrios ή Ioannis-Dimitrios. Kαι στην κάρτα το πλήρες ονοματεπώνυμο είναι π.χ Papadopoulos Ioannis Dimitr.
Τι να γράψω; Τα ονόματα που αναγράφει η κάρτα ή η ταυτότητα;

 

Edit: Όλα οκ τελικά.

Επεξ/σία από Dreyar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,την προηγουμενη Πεμπτη ξεκινησα την διαδικασια για να κανω verified την καρτα μου.Λογικα λογω Σκ η διαδικασια καθυστερησε.Πηγα λοιπον την Τεταρτη(εχτες) στο ΑΤΜ,πηρα το χαρτακι με την κινιση του λογαριασμου και οντως υπηρχε η χρεωση του 1,5 €.Το προβλημα ειναι ομως οτι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπαρχει ο 4ψηφιος κωδικος(ουτε στην περιγραφη της χρεωσης ουτε πουθενα).Μπορει καποιος να με βοηθησει?Εχει ξανασυμβει σε καποιον κατι παρομοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει αλλά ειναι κολλημμενος με γραμματα. Δες πιο προσεχτικα καπου μεσα στην αιτιολογια θα σου γραφει 4 νουμερα. Αυτα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει αλλά ειναι κολλημμενος με γραμματα. Δες πιο προσεχτικα καπου μεσα στην αιτιολογια θα σου γραφει 4 νουμερα. Αυτα ειναι.

Τιποτα,μου γραφει ΑΓΟΡΕΣ ΧΡ.ΚΑΡΤ....πουθενα αριθμοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα,μου γραφει ΑΓΟΡΕΣ ΧΡ.ΚΑΡΤ....πουθενα αριθμοι

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σου ζήτα 4 ψήφιο κωδικό paypal κάντε επιβεβαίωση στοιχείων και τον παίρνεις επιτόπου τηλεφωνικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σου ζήτα 4 ψήφιο κωδικό paypal κάντε επιβεβαίωση στοιχείων και τον παίρνεις επιτόπου τηλεφωνικώς.

Ευχαριστω πολυ,λυθηκε το προβλημα τηλεφωνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά αρχικά να σας καλησπερίσω κι εγώ με τη σειρά μου. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αν και τον τελευταίο καιρό σας διαβάζω συνέχεια γιατί ήθελα για πρώτη φορά να κάνω αγορά από το ίντερνετ(και πιο συγκεκριμένα κινητό από την κίνα).

Πήγα σήμερα λοιπόν στην τράπεζα, έκανα την κατάθεση των χρημάτων, ύστερα έκανα εγγραφή στην paypal και πέρασα την κάρτα μου σε αυτό. Έκανα την παραγγελία μου στο vickmall(πάτησα μέσω paypal) και όλα έγιναν κανονικά. Αργότερα, συνειδητοποίησα ότι δεν είχα βάλει το confirmation code που μου είχε στείλει σε μειλ η paypal και αφού το έκανα, τότε μου κράτησε το 1.5ευρώ και μου είπε να περιμένω τον 4ψήφιο κωδικό για την ολοκλήρωση(γνώριζα πως έπρεπε να το κάνω και αυτό αλλά η αλήθεια είναι πως κάπου χάθηκα με τα βήματα). Το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν προστατεύομαι από την paypal τώρα που έχει ήδη γίνει η παραγγελία. Και η αλήθεια είναι πως έχω αγχωθεί τώρα. Να τονίσω ότι η διαδικασία έγινε σαν να είμαι μέσα στην paypal, δηλαδή όταν πήγα να κάνω την παραγγελία μου ζήτησε κανονικά κωδικό paypal και μέσα από εκεί τα έκανα όλα. Και αφού την έστειλα και το vickmall και το paypal μου έστειλαν επιβεβαίωση ότι η παραγγελία έγινε..

 Ελπίζω να μην έχω κάνει κάποια χοντρή γκάφα γιατί είναι αρκετά τα λεφτά..  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ απλα το vickmall δεν εχει ακομα πληρωθει και θα επικοινωνησει μαζι σου. Εκει είτε ακυρωνεις, είτε περιμενεις μεχρι να επιβεβαιωθει η καρτα σου. Γκαφα δεν εκανες, μην ανησυχεις.

 

Ελπιζω να εβαλες το απλο ταχυδρομειο και να μη τη πατησεις με τελωνεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ απλα το vickmall δεν εχει ακομα πληρωθει και θα επικοινωνησει μαζι σου. Εκει είτε ακυρωνεις, είτε περιμενεις μεχρι να επιβεβαιωθει η καρτα σου. Γκαφα δεν εκανες, μην ανησυχεις.

 

Ελπιζω να εβαλες το απλο ταχυδρομειο και να μη τη πατησεις με τελωνεια

 

Αχ μου έφυγε ένα βάρος. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντησή σου.. Έβαλα singapure post καθώς από ότι διαβάζω και από τα άλλα παιδιά ήταν ο μόνος τρόπος για να έχεις ελάχιστες πιθανότητες να μη γλυτώσεις το τελωνείο..

Και τώρα δηλαδή θα πρέπει να ξανακάνω τη συνεννόηση με το vickmall ή θα μου στείλουν το κινητό αμέσως μόλις επιβεβαιωθεί η κάρτα μου(φαντάζομαι όταν θα καταγράψω τον 4ψήφιο κωδικό); 

Επεξ/σία από Vaggelis G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στο στειλουν οταν βεβαιωθουν οτι θα παρουν τα λεφτα. Δλδ θα αργησει λιγο παραπανω να γινει shipped, αρα και να το εχεις στα χερια σου.

 

Αυτο θα γινει οταν επιβεβαιωσεις τη καρτα σου. Δλδ οταν σου γινει η χρεωση για το 1,5 ευρω και φανει ο 4ψηφιος κωδικος και τον καταχωρησεις στο ειδικο πεδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...