Προς το περιεχόμενο

FAR CRY 3 (PS3) γιατι δεν παιζει 1080p???


giorgos_OPEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα σας.... Σημερα αγορασα το FAR CRY 3 στο Playstation 3. Εχω ομως ενα θεματακι.... το παιχνιδι δεν παιζει στα 1080p. Το κουτι του παιχνιδιου γραφει πισω οτι δουλευει και σε αυτη την αναλυση αλλα οσο και να το εψαξα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη. Η τηλεοραση μου ειναι Full HD οποτε δεν δικαιολογειτε. Επισης να σας πω οτι το Gran Turismo 5 που παιζω δουλευει μια χαρα στα 1080P.

Παιδια θελω τη βοηθεια σας διοτι ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι και περιμενα πολυ καιρο για να το παρω και εχω απογοητευτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει γιατι πολυ απλα κανενα δεν παιζει 1080p, ασχετα με τα τι διαβαζεις (εκτος απο κανα δυο εξαιρεσεις αν θυμαμαι καλα)

Ακομη και οι καλυτεροι σε γραφικα τιτλοι σε 720p παιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το ελυσα το προβλημα. Πηγα στις ρυθμισεις οθονης του PS3 και αποεπελεξα τις αναλυσεις 720p και 480p και αφησα μονο επιλεγμενη την αναλυση 1080p. Τωρα πλεον απολαμβανω πολυ καλυτερα γραφικα απο πριν. Πραγματικα στα 720p ειχα ξενερωσει τη ζωη μου....Ευτυχως ολα καλα τωρα... Αλλα μεγαλη μ@λακια αυτο που εχουνε κανει στο PS3 και τα πιο πολλα παιχνιδια δουλευουν στα 720p διοτι εγω πληρωσα 800 ευρω την τηλεοραση για να ειναι full HD ενω θα μπορουσα με τα μισα λεφτα να παρω μια HD ready.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να κάνει η τηλεόρασή σου ένα είδος upscaling, το παιχνίδι συνεχίζει να τρέχει στα 720p.

Πάντως η πλειοψηφία των ΑΑΑ παιχνίδια τρέχουν στα 720p, απλά γιατί δεν τραβάει η κονσόλα 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να κάνει η τηλεόρασή σου ένα είδος upscaling, το παιχνίδι συνεχίζει να τρέχει στα 720p.

Πάντως η πλειοψηφία των ΑΑΑ παιχνίδια τρέχουν στα 720p, απλά γιατί δεν τραβάει η κονσόλα 1080p.

 Παιζει και αυτο που λες... Η τηλεοραση ειναι η SAMSUNG C650. Παντως οπως και να εχει ειδα διαφορα οποτε ολα καλα τωρα. Το παραξενο ειναι οτι οταν ανοιγω το PS3 παντα το μενου ειναι σε αναλυση 1080p (αυτο το καταλαβαινω διοτι το γραφει στην επιλεγμενη θυρα που περνει σημα η Τv). Οταν λοιπον εμπαινε στο μενου του παιχνιδιου κατευθειαν κατεβαζε την αναλυση. Στο Gran Turismo 5 παντως δεν το κανει αυτο. 1080p δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το ελυσα το προβλημα. Πηγα στις ρυθμισεις οθονης του PS3 και αποεπελεξα τις αναλυσεις 720p και 480p και αφησα μονο επιλεγμενη την αναλυση 1080p. Τωρα πλεον απολαμβανω πολυ καλυτερα γραφικα απο πριν. Πραγματικα στα 720p ειχα ξενερωσει τη ζωη μου....Ευτυχως ολα καλα τωρα... Αλλα μεγαλη μ@λακια αυτο που εχουνε κανει στο PS3 και τα πιο πολλα παιχνιδια δουλευουν στα 720p διοτι εγω πληρωσα 800 ευρω την τηλεοραση για να ειναι full HD ενω θα μπορουσα με τα μισα λεφτα να παρω μια HD ready.

να θυμασαι μονο σε παιχνιδια που δεν υποστηριζουν 1080 θα εχεις μαυρη οθονη!

το 480p αστο ενεργο!

 

επισης απορω πως θα ειναι ειδικα το FC3 σε 1080p,εδω στα 720p εχει τρομερα framedrops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενού, το GT5, Crysis2 και κάποια άλλα τρέχουν σε πραγματικά 1080p.

Αλλά τα περισσότερα τρέχουν σε 720p.

 

Μια παλιά λίστα με τις αναλύσεις μερικών παιχνιδιών (αρκετά δεν είναι κάν πραγματικά 720p).

http://forums.n4g.com/tm.aspx?high=&m=697345

 

Και μια πιο ενημερωμένη.

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να θυμασαι μονο σε παιχνιδια που δεν υποστηριζουν 1080 θα εχεις μαυρη οθονη!

το 480p αστο ενεργο!

 

επισης απορω πως θα ειναι ειδικα το FC3 σε 1080p,εδω στα 720p εχει τρομερα framedrops.

Ναι το εχω στα υποψιν μου αυτο που λες απλα τωρα θα παιζω μονο το FAR CRY για αυτο τα εβγαλα ολα) Να σου πω την αληθεια στα 720p ειχα απογοητευτει. Μου φαινονταν πολυ μετρια τα γραφικα και ειδικα στο ''βαθος'' ολα φαινονταν πολυ ''ακινητα''. Πραγματικα ειχε διαφορα

 

Το μενού, το GT5, Crysis2 και κάποια άλλα τρέχουν σε πραγματικά 1080p.

Αλλά τα περισσότερα τρέχουν σε 720p.

 

Μια παλιά λίστα με τις αναλύσεις μερικών παιχνιδιών (αρκετά δεν είναι κάν πραγματικά 720p).

http://forums.n4g.com/tm.aspx?high=&m=697345

 

Και μια πιο ενημερωμένη.

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου. Ξερεις εαν ετσι ''δουλευουν'' και τα παιχνιδια του Xbox 360??? Το εχω και αυτο και ολα δουλευουν στα 1080....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως έτσι δουλεύουν κι εκεί.

To θετικό είναι πως το Xbox κάνει αυτομάτως upscaling αν δεν κάνω λάθος.

 

Ναι ετσι κανει. Τα παιχνιδια του 360 απο το 2009-2010 και μετα ειναι ολα 1080p.

Εγω εχω και τις 2 κονσολες. Το xbox το πηρα απο οταν πρωτοβγηκε και το PS3 το πηρα περισυ μεταχειρησμενο τρελη ευκαιρεια απο φιλο (70 ευρω). Επειδη εχω και τις 2 κονσολες μπορω να σου πω οτι θεωρω το xbox ανωτερο διοτι εχει καλυτερο online τα παιχνιδια του ειναι ολα 1080p επισης εχει πιο ανθεκτικους και πιο βολικους μοχλους (ειδικα στα FPS) και επισης δεν κανει 10 ωρες να κανει update οπως κανει το PS3. Οσων αφορα τις ζημιες και οι 2 κονσολες ειχαν προβληματα οποτε δεν θεωρω τα xbox πιο ''ζημιαρικο''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ετσι κανει. Τα παιχνιδια του 360 απο το 2009-2010 και μετα ειναι ολα 1080p.

Εγω εχω και τις 2 κονσολες. Το xbox το πηρα απο οταν πρωτοβγηκε και το PS3 το πηρα περισυ μεταχειρησμενο τρελη ευκαιρεια απο φιλο (70 ευρω). Επειδη εχω και τις 2 κονσολες μπορω να σου πω οτι θεωρω το xbox ανωτερο διοτι εχει καλυτερο online τα παιχνιδια του ειναι ολα 1080p επισης εχει πιο ανθεκτικους και πιο βολικους μοχλους (ειδικα στα FPS) και επισης δεν κανει 10 ωρες να κανει update οπως κανει το PS3. Οσων αφορα τις ζημιες και οι 2 κονσολες ειχαν προβληματα οποτε δεν θεωρω τα xbox πιο ''ζημιαρικο''.

Φιλε μου δες την παρακατω λιστα..το 99% των παιχνιδιων δεν ειναι full hd..ουτε καν καθαρο 720p δεν ειναι..τα εχεις μπερδεψει λιγο..

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...