Προς το περιεχόμενο

FAR CRY 3 (PS3) γιατι δεν παιζει 1080p???


giorgos_OPEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγα παιχνίδια και στις δύο κονσόλες τρέχουν σε πραγματικά 1080p.

Εδώ τα Halo τρέχουν σε sub-720p (πέρα απο το 4). Δές τη λίστα του Panos να δείς τι γίνεται.

Απλά το 360  πρέπει να κάνει upscaling aυτομάτως, γι' αυτό σου γράφει 1080p στην τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα παιχνίδια και στις δύο κονσόλες τρέχουν σε πραγματικά 1080p.

Εδώ τα Halo τρέχουν σε sub-720p (πέρα απο το 4). Δές τη λίστα του Panos να δείς τι γίνεται.

Απλά το 360  πρέπει να κάνει upscaling aυτομάτως, γι' αυτό σου γράφει 1080p στην τηλεόραση.

 

Ακριβως αυτο εννοουσα και εγω οτι κανει upscaling το 360 απλα δεν το διευκρίνισα για αυτο νομιζε ο Πάνος οτι μπερδευτηκα. Αλλα και παλυ καλυτερα να κανει Upscaling παρα να να τρεχει καθαρα στα 720p που μου ειπατε. Αυτο που ελεγα εγω ειναι οτι πολλα παιχνιδια στο PS3 δεν κανουν καν upscaling ενω στο XBOX γινετε αυτοματα σε ολα τα παιχνιδια μετα απο το 2009-2010 (αν θυμαμε καλα). Και σας το ξαναλεω μολις ρυθμισα τις αναλυσεις στο PS3 και εκανε Upscaling στο Far Cry ειδα αμεσως τη διαφορα και ηταν αρκετα ''αισθητη''. Οποτε ολα καλα... Αυτο που με εχει ξενερωσει ομως ειναι οτι πληρωσα την τηλεοραση 800 ευρω πριν 2 χρονια για να ειναι Full HD και δεν μπορω να την αξιοποιησω. Αμα ηξερα αυτα που μου ειπατε πιο πρωτα θα επερνα μια HD ready με τα μισα λεφτα.

 

Τελος παντων παιδια οπως και νε εχει σας ευχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας και σας ευχαριστω που μοιραστηκατε τις γνωσεις σας μαζι μου. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...