Προς το περιεχόμενο

crossfire


Donacgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχω βάλει από σήμερα την δεύτερη asus 7950 crossfire.

Το κουτί που έχω είναι το Turbo x Atlas 3.

Το θέμα που έχω είναι ότι δεν χωρούσε να μπει γιατί είναι έβρισκε στο τροφοδοτικό και αναγκαστικά έβγαλα την λαμαρίνα που κουμπονει στο κουτί. Έτσι χώρεσε και έκατσε η καρτουλα.

Απλά μετά από κάνα δυο ωρίτσες παιχνίδια στο battlefield 3 όλα στο full όταν το έκλεισα είχα warning ότι είχε θερμοκρασία 67 βαθμούς. Υποθέτω ότι είναι η δεύτερη λόγο το ότι δεν έχει πολύ χορό ανάμεσα στην κάρτα και τροφοδοτικό.

Η θερμοκρασία είναι φυσιολογική;

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακόμα, για να γίνει σωστά η σύνδεση πρέπει να τις συνδέσω και με τις δύο ταινίες που έχει για crossfire?

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λεγόμενο και ως TriFire:

Tri%20Fire%205850.jpg

 

Εμένα όμως με ανησυχεί το bold:

 

Το θέμα που έχω είναι ότι δεν χωρούσε να μπει γιατί είναι έβρισκε στο τροφοδοτικό και αναγκαστικά έβγαλα την λαμαρίνα που κουμπονει στο κουτί. Έτσι χώρεσε και έκατσε η καρτουλα.

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για ποια λαμαρίνα εννοείς? Φαντάζομαι όχι αυτήν της VGA που την βιδώνεις πάνω στο κουτί για να είναι στέρεη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λεγόμενο και ως TriFire:

Tri%20Fire%205850.jpg

 

Εμένα όμως με ανησυχεί το bold:

 

 

Το θέμα που έχω είναι ότι δεν χωρούσε να μπει γιατί είναι έβρισκε στο τροφοδοτικό και αναγκαστικά έβγαλα την λαμαρίνα που κουμπονει στο κουτί. Έτσι χώρεσε και έκατσε η καρτουλα.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για ποια λαμαρίνα εννοείς? Φαντάζομαι όχι αυτήν της VGA που την βιδώνεις πάνω στο κουτί για να είναι στέρεη...
Αυτή ακριβώς που βιδώνει πάνω στο κουτί σωστά. Θα προσπαθήσω αυτές τις μέρες στην δουλειά να την κόψω λίγο η να την τροχεισω λίγο. Είναι ελάχιστα ποιο πλατιά από ότι θα χορουσε...Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΛΔ έχεις την VGA να στηρίζεται μόνο από την PCIE θύρα? :fear:  Εκτός αν έχεις κάνει κάποια πατέντα για να την στηρίξεις αλλιώς. Κι αν δεν έχεις κάνει, να κάνεις ΑΜΕΣΑ.

 

Εκτός αν σε έχει βολέψει έτσι που το Bridge τεντώνει εντελώς, άρα κρατάει και την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχ κατάλαβα. Οπότε την βγάζω εντελώς την κάρτα μέχρι να κόψω λίγο την λαμαρίνουλα και να κκυμποσει λίγο.

Μην κάνω καμιά ζημιά έτσι...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λεγόμενο και ως TriFire:

Tri%20Fire%205850.jpg

 

Εμένα όμως με ανησυχεί το bold:

 

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος για ποια λαμαρίνα εννοείς? Φαντάζομαι όχι αυτήν της VGA που την βιδώνεις πάνω στο κουτί για να είναι στέρεη...

 This is insane.WTF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...