Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα..Πάω να συνδεθώ στο steam μου...και με βγάζει ότι δεν είναι σωστός ο λογαριασμός.....!!!!Πάω να κάνω επαναφορά, και λέει ότι δεν υπάρχει καν με αυτό το email ...Τί γίνεται;; Κοντεύω να τρελαθώ...

Έχω πάει εδώ https://support.steampowered.com/kb_article.php?p_faqid=197

Μια βοήθεια βρε παιδιά..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από σχεδόν μισή μέρα από τ συμβάν,κ αφού έκανα ότι έπρεπε σύμφωνα με τ support team τους(να στείλω το ticket κτλ) . Βλέπω ότι σήμερα μόνο υπάρχουν μέσα στο φόρουμ τους,γύρω στα 7-8 άτομα που λένε ότι τους έκλεψαν των λογαριασμό τους....ΑΝ είναι ποτέ δυνατόν!!!Διλαδι έχω απογοητευτεί πάρα πολύ από τιν valve ή steam ή δεν ξέρω κε γω ποιά είναι η εταιρία...Μας παρέχει υπηρεσίες και είμαστε στο έλεος τον κακόβουλων χρηστών και τν εξυπνάκιδων..
Αυτή τιν στιγμή βρίσκομαι ξεκρέμαστος,από μια εταιρία,που τις έχω(έχουμε) σκάσει χρήματα, βοηθήσαμε εν μέρη να ελαττώσουμε τν πειρατεία και να είμαστε σωστοί.Και αυτή η εταιρία,μας έχει γραμμένους μιν πω και γω που,κε δεν μας προστατεύει. Δεν έχω πάρει ούτε μια ένδειξη πλην του αυτόματου μηνύματος,που με ευχαριστούν που επικοινώνησα μαζί τους..

Το ότι έστειλα αποδεικτικά,για 2 από τα 3 παιχνίδια που έχω αγοράσει στο steam ,δεν μου λέει κάτι κ πόσο γρήγορα θα καταφέρω να είμαι με των λογαριασμό μου online πάλι.

Μια υπηρεσία όπως το steam,που μας παροτρύνει να κάνουμε κε αγορές μέσα από αυτό για μένα είναι τελείως λάθος. Θα μπορούσα να είχα δηλωμένες πιστωτικές κ να έτρεχα να τις ακύρωνα,επειδή αυτοί είναι @@ς και δεν ασχολούνται με τους πελάτες τους.

Θα ήθελα τέλος να ρωτήσω,αν υπάρχει κάποιο site διεθνές(ίσως) κ όχι μόνο, για τους καταναλωτές,ώστε να απευθυνθώ εκεί.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δυστηχος λογο EULA η μονη σου ελπιδα ειναι η Valve να ξανανοιξει το λογαριασμο σου. Απ'οσο ξερω ομως πολιτικη της εςταιριας ειναι να μην επαναφερει κλειδωμενους λογαριασμους. Προσωπικα τους εχω γυρισει τη πλατη και ειτε αγοραζω απο το Play ειτε απο το Impulse( που ειναι πολυ πιο φιλικο προς το χρηστη) http://www.impulsedriven.com . Να ξερεις οτι το Steam μπορει οποιαδηποτε στιγμη να κλειδωσει το λογοριασμο οποιουδηποτε χωρις να δινει εξηγησεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φιλε μου δυστηχος λογο EULA η μονη σου ελπιδα ειναι η Valve να ξανανοιξει το λογαριασμο σου. Απ'οσο ξερω ομως πολιτικη της εςταιριας ειναι να μην επαναφερει κλειδωμενους λογαριασμους. Προσωπικα τους εχω γυρισει τη πλατη και ειτε αγοραζω απο το Play ειτε απο το Impulse( που ειναι πολυ πιο φιλικο προς το χρηστη) www.impulsedriven.com . Να ξερεις οτι το Steam μπορει οποιαδηποτε στιγμη να κλειδωσει το λογοριασμο οποιουδηποτε χωρις να δινει εξηγησεις .


Ναι,δεν ήταν κλειδωμένος..κλεμμένος ήταν..Δν ήταν κάποιο ban ή παρόμοιο θέμα!Καθαρά παίζω,κ ούτε μπαίνω σ ότι να ναι σερβερους..πώς τιν έπαθα δν ξέρω,emails άσκοπα δν ανοίγω,τ pc καθαρό ήταν..τεσπα,αφού έχω πάλι των λογαριασμό μ όλα καλά.
Πάντως μου τιν επανέφεραν ! Απαντώντας μου,2 φορές ότι είχα πέσει θύμα κλοπής..

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:23 ----------

 

Φιλε μου δυστηχος λογο EULA η μονη σου ελπιδα ειναι η Valve να ξανανοιξει το λογαριασμο σου. Απ'οσο ξερω ομως πολιτικη της εςταιριας ειναι να μην επαναφερει κλειδωμενους λογαριασμους. Προσωπικα τους εχω γυρισει τη πλατη και ειτε αγοραζω απο το Play ειτε απο το Impulse( που ειναι πολυ πιο φιλικο προς το χρηστη) www.impulsedriven.com . Να ξερεις οτι το Steam μπορει οποιαδηποτε στιγμη να κλειδωσει το λογοριασμο οποιουδηποτε χωρις να δινει εξηγησεις .


Ναι,δεν ήταν κλειδωμένος..κλεμμένος ήταν..Δν ήταν κάποιο ban ή παρόμοιο θέμα!Καθαρά παίζω,κ ούτε μπαίνω σ ότι να ναι σερβερους..πώς τιν έπαθα δεν ξέρω,emails άσκοπα δν ανοίγω,τ pc καθαρό ήταν..τεσπα,αφού έχω πάλι των λογαριασμό  όλα καλά.
Δεν ξέρω,για αγορές από άλλα sites ,έχει πάντως συμβουλή μέσα στο φόρουμ,να μν αγοράζουμε από sites όπως τ ebay.
Πάντως μου των επανέφεραν ! Απαντώντας μου,2 φορές ότι είχα πέσει θύμα κλοπής..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την valve και το steam η γνώμη μου είναι η καλύτερη δυνατή. Όσες φορές έχω επικοινωνήσει μαζί τους - με email - για διάφορους λόγους, έχω λάβει απάντηση μέσα σε 1 - 2 ώρες το πολύ και οποιοδήποτε πρόβλημα και αν αντιμετώπιζα λύθηκε γρήγορα. Shit happens αλλά αφού το πήρες πίσω όλα καλά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει ήταν σχετικά άμεση απάντηση τους!
Τω μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν μας προστατεύουν τόσο καλά..
Τεσπα,τω θέμα είναι λήξαν πλέον,πάμε να σκοτώσουμε τιποτα  :) !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Μια απόρία που πάντα είχα είναι η εξής:

Πρόκειται κάποια στιγμή να στήσω ένα μικρό οικιακό δίκτυο και ρωτάω αν γίνεται να είναι συνδεδεμένα ταυτόχρονα δύο άτομα στο Steam με το ίδιο account , αλλά να παίζουν διαφορετικά παιχνίδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ. δεν γίνεται ο ένας να παίζει πχ. BC2 και ο άλλος WF2

Μόνο onlιne ο ένας και offline ο άλλος. Αν δημιουργηθεί νέος λογαριασμός τα υπάρχοντα παιχνίδια μάλλον δεν γίνεται να εγκατασταθούν ξανά ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα δειχνει εγκατεστημενα αν μπεις με αλλο account αλλα αντι για play θα σου λεει purchase.

 

Όχι, άλλο ρωτάω. Σε νέο λογαριασμό, τα παιχνίδια που είναι αγορασμένα σε DVD (από play.com πχ.) , όχι κατεβασμένα από Steam και υπάρχουν ήδη στην λίστα του πρώτου λογαριασμού, μπορεί να γίνουν εγκατάσταση και να παίζει το ένα Pc , είτε online, είτε offline ? Ή μήπως εφόσον έχει χρησιμοποιηθεί ο κωδικός τους κατά την εγκατάσταση στον πρώτο λογαριασμό ,τέρμα " δέθηκαν " με τον λογαριασμό και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Όχι, άλλο ρωτάω. Σε νέο λογαριασμό, τα παιχνίδια που είναι αγορασμένα σε DVD (από play.com πχ.) , όχι κατεβασμένα από Steam και υπάρχουν ήδη στην λίστα του πρώτου λογαριασμού, μπορεί να γίνουν εγκατάσταση και να παίζει το ένα Pc , είτε online, είτε offline ? Ή μήπως εφόσον έχει χρησιμοποιηθεί ο κωδικός τους κατά την εγκατάσταση στον πρώτο λογαριασμό ,τέρμα " δέθηκαν " με τον λογαριασμό και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε άλλο ?

 

ακριβώς αυτό.το κάθε παιχνίδι που αγοράζεις γίνεται activate σε 1 λογαριασμό μετά δεν μπορείς να το παίξεις σε άλλο λογαριασμό θα σου λέει πως έχει ενεργοποιηθεί ήδη σε άλλο account που έδωσες το cd key αρχικά.μόνο στο offline μπορείς πχ ο ένας παίζει online και ο άλλος είναι offline και παίζει singleplayer.

Επεξ/σία από jasper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω εδώ για να μην ανοίγω άλλο thread.

Από χθές συμβαίνει ένα τρελό πρόβλημα. Πήγα να ξεκινήσω το Just Cause 2 από το Steam, το οποίο είχα αφήσει για μερικές μέρες και δεν ξεκίναγε με τίποτα. Έκανα ένα reinstall από το DVD, όλα Οκ , το παιχνίδι εμφανίζεται ως " ready to play", στο κατάλογο των παιχνιδιών, όλα φαίνονται εντάξει, πατάω play.....τίποτα-νέκρα.

Αποφασίζω να κάνω απεγκατάσταση, το σβήνω, και το ξανακάνω εγκατάσταση. Όλα ολοκληρώνονται όπως πρέπει , " ready to play", έχει κρατήσει τα saves, πατάω play, πάπαλα-νέκρα, δεν ξεκινάει τίποτα.

Δοκιμάζω με άλλα παιχνίδια. Allien vs Pedeator (Μήνυμα, το στοιχείο Allien vs Pedeator σταμάτησε να λειτουργεί), δεν παίζει το παιχνίδι, άλλο CODWF2 single player + multiplayer, τίποτα , δεν ξεκινάνε.

Μόνο το Metro 2033 , που παίζω αυτό τον καιρό ξεκινά κανονικά και παίζει χωρίς πρόβλημα.

 

Όλα αυτά στα καλά καθούμενα, χωρίς να έχει γίνει κάτι στο Pc που να μου προξενούσε υποψίες. Και εν τέλει γιατί το Metro παίζει κανονικά, ενώ τα άλλα δεν ξεκινάνε ?

Υπάρχει καμμιά ιδέα για τι τι συμβαίνει γιατί μιλάμε για σκέτη τρέλλα. Δεν ξεκινά κανένα παιχνίδι, εκτός από ένα:shock:

Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι όλα τα παιχνίδια είναι αυθεντικά , με όλα τα patches κατεβασμένα κανονικά, το Steam λέει ότι είναι ενημερωμένο και όλα πάνε στραβά.:shock:

 

Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια, ή συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...