Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι ρυθμίσεις στο firewall είναι εντάξει μήπως εμποδίζει Steam από την

ενημέρωση η και τα παιχνίδια είναι στη λίστα στο firewall. μπαίνεις στο λογαριασμό καλά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
οι ρυθμίσεις στο firewall είναι εντάξει μήπως εμποδίζει Steam από την

ενημέρωση η και τα παιχνίδια είναι στη λίστα στο firewall. μπαίνεις στο λογαριασμό καλά ε?

 

Μα ναι, αφού έκανε και ένα update το Steam, στο Store όλα ΟΚ, και στον λογαριασμό μπαίνω μια χαρά. Αφού παίζει το Metro 2033 κανονικότατα.

Firewall έχω το Eset Smart Internet Security και ποτέ δεν προέκυψε πρόβλημα. Το Bad Company παίζει multiplyer κανονικά.

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το just Cause 2 απαιτεί windows s-vista ή 7αρια. Να υποθέσω έχεις XP?//sic

 

Αστιεύεσαι ? :-( 64bit Windows 7 Premium.

Δοκιμή με το firewall απενεργοποιημένο-τίποτα

Δοκιμή σε offline mode-τίποτα:cry:

 

---------- Προσθήκη στις 20:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:37 ----------

 

Τι να πώ , έκανα τα πάντα. Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα 3 φορές. Τίποτα, δεν λέει να ξεκινήσει. Και να πείς ότι κάτι του έκανα. Πριν 4-5 ημέρες έπαιζε κανονικά. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. πρώτη φορά σε τόσα χρόνια συναντώ τέτοιο πρόβλημα. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει hi jack ο λογαριασμός μου ? Σ' αυτή την περίπτωση όμως γιατί συνδέομαι κανονικά και ένα τουλάχιστον παιχνίδι παίζει κανονικά? (Metro) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα μπορείς με το ίδιο account σε lan..Θα σου βγάζει σφάλμα σε ένα από τα δύο..

Το είχα κάνει καταλάθος με το laptop και το pc μου,και το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα μπορείς με το ίδιο account σε lan..Θα σου βγάζει σφάλμα σε ένα από τα δύο..

Το είχα κάνει καταλάθος με το laptop και το pc μου,και το ξέρω.

 

Οκ Ευχαριστώ. Αυτό που με καίει τώρα είναι το άλλο πρόβλημα με το Just Cause 2 που περιγράφω παραπάνω. Έστειλα και mail στο support του Steam , αλλά απάντηση δεν πήρα , ακόμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ Ευχαριστώ. Αυτό που με καίει τώρα είναι το άλλο πρόβλημα με το Just Cause 2 που περιγράφω παραπάνω. Έστειλα και mail στο support του Steam , αλλά απάντηση δεν πήρα , ακόμη ?

 

καλά έκανες για όσα παιχνίδια έχεις πρόβλημα να το αναφέρεις άπλα μην κάνεις τίποτα αλλαγές στο ticket αφού τους γράψεις άστο και σε 1 μέρα θα σε ενημερώσουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ιστορία και για άλλους που πιθανώς να αντιμετωπίσουν ίδιο πρόβλημα. Ο φταίχτης ακούει στο όνομα " PcTools Spyware Doctor ". Πολύ καλό εργαλείο για προστασία, αλλά μου διέλυσε τα παιχνίδια στο Steam. Μόλις το απενεργοποίησα , όλα λειτουργούν ρολόι. Άρα , όταν θέλετε να παίξετε, απλά απενεργοποιήστε το.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Ιστορία και για άλλους που πιθανώς να αντιμετωπίσουν ίδιο πρόβλημα. Ο φταίχτης ακούει στο όνομα " PcTools Spyware Doctor ". Πολύ καλό εργαλείο για προστασία, αλλά μου διέλυσε τα παιχνίδια στο Steam. Μόλις το απενεργοποίησα , όλα λειτουργούν ρολόι. Άρα , όταν θέλετε να παίξετε, απλά απενεργοποιήστε το.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δεν ήξερα που να το γράψω.Αλλά έχει πρόβλημα το steam αυτή την ώρα; Δεν μπαίνει ούτε στο site του ούτε συνδέεται !

Το μήνυμα που βγάζει είναι, ότι αντιμετοπίζει προβλήματα στο να συνδεθεί στους σέρβρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site πάντως κάνω login κανονικά.

 

Εγω δεν μπορώ να μπω καν στο site :cry: . Έκλεισα και την γραμμή μου για κανά 15λεπτο τίποτα.

Έτσι ξαφνικά σήμερα..χτες απόγευμα είχα μπει για λίγο.

 

The connection has timed out

 

 

The server at store.steampowered.com is taking too long to respond.

 

 

* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few

moments.

 

* If you are unable to load any pages, check your computer's network

connection.

 

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure

that Firefox is permitted to access the Web.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για να παίζω online Counter strike ένας από τους τρόπους είναι να πάω εδώ http://store.steampowered.com/app/240/ και να αγοράσω έναν λογαριασμό? Ποιο από όλα χρειάζομαι? Με τα 15e είμαι οκ? Δεν περιέχει το παιχνίδι με τα 15e έτσι? Για πόσο καιρό θα μπορώ να παίζω?Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...