Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Για να παίζω online Counter strike ένας από τους τρόπους είναι να πάω εδώ http://store.steampowered.com/app/240/ και να αγοράσω έναν λογαριασμό? Ποιο από όλα χρειάζομαι? Με τα 15e είμαι οκ? Δεν περιέχει το παιχνίδι με τα 15e έτσι? Για πόσο καιρό θα μπορώ να παίζω?Ευχαριστώ..

Δεν έχει περιορισμό για το πόσο καιρό μπορείς να παίζεις. Υποθέτω... όσο θα υπάρχουν servers.

Το counter strike που δίνεις στο link είναι το Counter-Strike: Source (CSS). Υπάρχει και το παλιό Counter-Strike που μόνο σε πακέτο με το Counter-Strike: Condition Zero το βρίσκω στο steam. Αν και υποθέτω ότι πλέον η καλύτερη επιλογή είναι το CSS (στο οποίο τρέχει παράλληλα και μια beta όπου δοκιμάζουν κάποιες αλλαγές στο gameplay.

Έχοντας ένα λογαριασμό στο steam (δωρεάν, πρέπει να κατεβάσεις τον steam client) και αγοράζοντας το παιχνίδι μέσω του steam client θα μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις το CSS (οπότε ναι, περιέχει το παιχνίδι).

 

Αν δεν σε χαλάει να περιμένεις λίγο, είναι αρκετά πιθανό να το βρεις σε πολύ χαμηλότερη τιμή στις εορταστικές προσφορές που αναμένεται να κάνει το steam για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά. (ή και νωρίτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια καλησπερα σε ολους. Ενας φιλος μου στο steam του, αντιμετωπιζει το εξης προβλημα:

 

Δεν του εμφανιζει τα παιχνιδια του στο games --> view games library λεγοντας του το εξης:

 

''We've come up empty! Try clearing your search field or selecting another category from the dropdown above''

 

Οτι και αν καναμε, δεν μπορεσαμε να το φτιαξουμε.

 

Καναμε uninstall ολο το steam και σβησαμε καθε φακελο που μπορει να εμεινε, καναμε επαννεκινηση και υστερα ξαναεγκαταστησαμε το steam και βγαζει παλι το ιδιο error.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Προσπαθησαμε να κανουμε και activate παλι το cd key του απο το shogun 2 που εχει, μπας και ξεκολλησει και μας εβγαλε το εξης:

 

''Dublicate product code.

 

The product code you have entered has already been activated by an

existing steam account, and is therefore invalid. Yoyr activation of Total war: Shogun 2 retail has not been complited''

 

 

Και απο το δικο μου steam που μπηκα με το account του, παλι το ιδιο error λεει:

''We've come up empty! Try clearing your search field or selecting another category from the dropdown above''

 

Ευχαριστω, να ειστε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως βάζετε λάθος λογαριασμούς? ή πήρατε μάπα κλειδιά?

 

στο mail δείτε τπτ ή αλλιώς επικοινωνήστε με steam και με το κλειδί του παιχνιδιού κάτι θα γίνει

(να σας πουν Username etc..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως βάζετε λάθος λογαριασμούς? ή πήρατε μάπα κλειδιά?

 

στο mail δείτε τπτ ή αλλιώς επικοινωνήστε με steam και με το κλειδί του παιχνιδιού κάτι θα γίνει

(να σας πουν Username etc..)

 

 

Οχι οχι, δεν ειναι λαθος που λεει αυτο στο activation, λαθος ειναι που δεν βγαζει τα παιχνιδια στο library.....το εχουν και αλλοι τελικα και κοιταμε πως να το φτιαξουμε...

Το οτι ειναι ηδη activate καλα λεει, διοτι εχει γινει απο το φιλο μου activate...επαιζε κανονικα και απλα του βγηκε αυτο το error...εχθες που ανοιξε το steam....κατι λεγεται περι bug κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα παιδια....δεν καταλαβαμε τι εγινε...δεν εφτιαχνε με τιποτα....εστειλα screenshots με το error στο site με τα cd key απο που το πηρα και μου εστειλε αμεσως καινουριο cd key και τωρα ειναι κομπλε...

 

Πριν επαιζε κανονικα το παιδι και σημερα δεν υπηρχε στη λιστα του, λες και δεν το ειχε αγορασει ποτε και τον αφηνε αμα ηθελε να το ξανααγορασει (χαχαχ)

που κανονικα οταν εχεις ηδη ενα game, το steam δεν σε αφηνει να το ξανααγορασεις παρα μονο για δωρο σε καποιο αλλο account κλπ.

 

Του εκανα νεο account και εκει το βαλαμε το νεο shogun 2.

 

Παλι καλα γιατι ο φιλος ειχε τρελαθει...αχαχ!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπήρξε ένα θέμα με ένα update που κυκλοφόρησε την Τετάρτη, αλλά αυτό έχει λυθεί (εγώ το εγκατέστησα χθες και λειτουργεί άψογα).

 

Από εκεί και πέρα, θυμήσου τι σου είπα για τα sites με τα κλειδιά. Φιλικά πάντοτε και μακάρι να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο και ο τυπος αμεσως μου εστειλε καινουριο χωρις λεφτα και εχω παρει πανω απο 25 keys για μενα και για φιλους μου (black ops, fifa11,civilization5,dirt2,left4dead και αλλα)

 

Ευτυχως ολα πηγαν καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχουν και αλλοι τελικα αυτο το προβλημα..κατι συμβαινει με το steam. Τους εστειλα στο support τους 2 photos απο το steam που εχω μπει με το account του φιλου μου...πουθενα το παιχνιδι αλλα λεει οτι εχει παιξει αυτο το account 8 ωρες shogun 2 κλπ.....το αλλο cd key που μας εδωσε δουλευει μια χαρα και το δικο μου μια χαρα, αλλα και το αλλο που δεν δουλευει, δεν εχει να κανει με το οτι δεν ειναι καλο...2 μερες επαιξε κανονικα και μετα το παιχνιδι εξαφανιστηκε...αχχαα..παντως η steam λεει..αν σας χαθει παιχνιδι ενω το ειχατε και το παιξατε, μας στελνεται τα στοιχεια σας οπως εκανα εγω με εικονες κλπ...και το παιρνετε πισω το παιχνιδι...

 

Δεν μπορει να ειναι κατι αλλο περα απο bug του steam νομιζω.....

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, αυτο το steam ειναι για κλαματα.....εχω κανει ερωτηση στο support τους για το προβλημα εδω και 2 μερες και τιποτα....καμια απαντηση....απορω γιατι κατι τετοιες εταιριες να πλουτιζουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μέρες για απάντηση από το support του steam είναι... λίγος χρόνος. rolleyes.gif

 

Καλα, αυτο το steam ειναι για κλαματα.....εχω κανει ερωτηση στο support τους για το προβλημα εδω και 2 μερες και τιποτα....καμια απαντηση....απορω γιατι κατι τετοιες εταιριες να πλουτιζουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μέρες για απάντηση από το support του steam είναι... λίγος χρόνος. rolleyes.gif

 

 

Το καταλαβα....μολις γυρισα απο διημερο και ακομα να απαντησουν.....αχαχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μου απαντησε το steam σημερα λεγοντας μου πως το cd key ακυρωθηκε απο τον πωλητη και να μιλησω με εκεινον για περισσοτερες λεπτομερειες. Οποτε απο οτι φανταζομαι, μου εβγαλε το προβλημα, το εστειλα στον πωλητη, εκεινος μου εστειλε το cd key το καινουριο και εν συνεχεια, επικοινωνησε εκεινος με το steam για να μιλησει για το error του πρωτου cd key και βρηκαν την ακρη...οποτε ελειξε εδω το θεμα και δεν εχουμε τελικα ακομα ενα shogun 2...χαχ. Καλυτερα βεβαια γιατι δεν θα ηταν και πολυ σωστο προς τον πωλητη..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Έχω θέμα πάλι!!

Συνδέεται κανονικά στο account μου,αλλά μου βγάζει no connection και μου δείχνει 0 φίλους online .Και πήγα στα settings και μου βγάζει ότι δεν είναι verified το email μου :shock::shock:.Ακόμα το security status λέει unknown,offline..και απο κάτω μου λέει το κουτάκι να κάνω verify email address.

 

Πήγα στο email μου αλλά δεν έχει έρθει ότι έχω ζητήσει αλλαγή email ή κάτι από το steam.Να κάνω verify ;

Πώς έτσι ξαφνικά έγινε αυτό;Τα ξημερώματα ήταν οκ!

 

edit-

Μόλις έφτιαξε μόνο του χωρίς να πατήσω τίποτα..Και μου βγάζει μια χαρά το email μου..

Τί παίχτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit-

Μόλις έφτιαξε μόνο του χωρίς να πατήσω τίποτα..Και μου βγάζει μια χαρά το email μου..

Τί παίχτηκε;

 

Δυστυχως το steam τρωει κατι τετοια κολληματα οποτε του ερθει. Μπορει να μην παιχτηκε τιποτα.

 

Εμενα την αλλη φορα, δεν με αφηνε να συνδεθω. Εκανα login και τιποτα. Την επομενη μερα ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η VALVe έχει ανακοινώσει εδώ και μέρες ότι από 22/08 έως 08/09 όλοι οι official servers της ευρώπης δε θα λειτουργούν λόγω αναβάθμισης (link1 - link2). Τέτοιου είδους μικροδιακοπές είναι φυσικολογικές - τις έχω δει κι εγώ. Το κακό είναι ότι αναγκάζομαι να παίζω online L4D2 σε servers με 200ms ping...cry.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...