Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η VALVe έχει ανακοινώσει εδώ και μέρες ότι από 22/08 έως 08/09 όλοι οι official servers της ευρώπης δε θα λειτουργούν λόγω αναβάθμισης (link1 - link2). Τέτοιου είδους μικροδιακοπές είναι φυσικολογικές - τις έχω δει κι εγώ. Το κακό είναι ότι αναγκάζομαι να παίζω online L4D2 σε servers με 200ms ping...cry.png

 

Ευχαριστώ για τα links!!

Πες nickname για l4d2.. Ναι και μεις μεγάλο ping.

 

Δυστυχως το steam τρωει κατι τετοια κολληματα οποτε του ερθει. Μπορει να μην παιχτηκε τιποτα.

 

Εμενα την αλλη φορα, δεν με αφηνε να συνδεθω. Εκανα login και τιποτα. Την επομενη μερα ολα οκ.

 

ναι μου έχει τύχει και μένα..Αφού διορθώνεται γρήγορα it's ok!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για τα links!!

Πες nickname για l4d2.. Ναι και μεις μεγάλο ping.

 

 

 

ναι μου έχει τύχει και μένα..Αφού διορθώνεται γρήγορα it's ok!

 

Έχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσοτερο παιζω cod mw2 και λιγοτερο τα αλλα. το l4d το εχω αλλα δεν με τραβαει να παιξω

δεν εχω πολλα παιχνιδια παντως αν και θα ηθελα να τα εχω αυθεντικα

multi δεν παιζω κατι αλλο εκτος απο mw2 παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση.Πως μπορω να κατεβασω ενα παιχνιδι και να το αποθηκευσω στον δισκο που θλε[που παω γαι να το κανω αυτο]?Δεν θελω να παει στον ssd γαιτι δεν εχω χωρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση.Πως μπορω να κατεβασω ενα παιχνιδι και να το αποθηκευσω στον δισκο που θλε[που παω γαι να το κανω αυτο]?Δεν θελω να παει στον ssd γαιτι δεν εχω χωρο..

 

Αν μιλάς για παιχνίδι μέσω steam, δε μπορείς να το εγκαταστήσεις όπου θέλεις. Όλα τα παιχνίδια του steam εγκαθίστανται σε υποφάκελο του (steamapps).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε ρε; το στεαμ ειναι προγραμα. και πρεπει αν ειναι εκει που ειναι τα προγραματα και τα windows

 

Εγω παντως το εχω κανει απο την αρχη install στον 2ο σκληρο και οχι στον ssd μου που ειναι ο κυριος και εχει τα windows και μια χαρα, ολα πανε εκει. Αλλα απο τη αρχη πρεπει να το εχεις εγκαταστησει στον δευτερευοντα σκληρο αν εχεις.

 

Και ολα τα παιχνιδια μου περαν του steam και εκεινα στον δευτερο σκληρο τα κανω install. Δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο και λες: ''Τι λετε ρε?''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

multi δεν παιζω κατι αλλο εκτος απο mw2 παντως

 

άρα δεν θα παίζουμε μαζί:mrgreen: ..Αν και το έχω,το έχω εκτός pc.

 

--

Τέσπα,παίδες,εδώ είναι θέμα για προβλήματα με το steam..Μην το χαλάμε,για να γίνει και sticky κάποια μέρα να το βρίσκουμε στο μπαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το εχω κανει απο την αρχη install στον 2ο σκληρο και οχι στον ssd μου που ειναι ο κυριος και εχει τα windows και μια χαρα, ολα πανε εκει. Αλλα απο τη αρχη πρεπει να το εχεις εγκαταστησει στον δευτερευοντα σκληρο αν εχεις.

 

Και ολα τα παιχνιδια μου περαν του steam και εκεινα στον δευτερο σκληρο τα κανω install. Δεν καταλαβαινω που ειναι το περιεργο και λες: ''Τι λετε ρε?''

 

 

 

Αυτό ακριβώς έχω κάνει κι εγώ - έχω την εγκατάσταση στον 2ο δίσκο για να μην ταλαιπωρώ και γεμίζω τον ssd. Μόνο ένα μικρό τμήμα του steam περνάνει στον ssd και αφορά ένα service που τρέχει στο παρασκήνιο και είναι πολύ μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Steam. Έχω λογαριασμό Steam και πάω να εγκαταστήσω διάφορα παιχνίδια όπως το Call of Duty: Black Ops, το Call of Duty Morden Warfer 2 και το Empire Total War τα οποία τα έχω ξαναεγκαταστήσει  αλλά τα απεγκατέστησα. Μου ζητάει να βάλω το κωδικό και αφού τον βάλω μου λέει πως αυτό τα προϊόν έχει χρησιμοποιηθεί από άλλον χρήστη Steam και πως δεν γίνεται να τα εγκαταστήσω.

 

Ξέρετε τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...