Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα και ερωτήσεις για λογαριασμό στο Steam


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά 4-5 μέρες μετά μου απάντησαν
ζήτησαν να γραψω το ticket number στο cd key , να το βγάλω φωτογραφία και να τους το στείλω
μετά απο μερικές ώρες μου άλλαξαν το email και όλα καλά , πήρα πίσω το account μου έχοντας πλέον email με αληθινά στοιχεία που δεν πρόκειται να το ξαναχάσω.
B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έγραφα και κράταγα και screenshot σε φάκελο απο όλα τα account και τον είχα ανεβάσει και σε rar με password στο rapidshare

πως τα έχασα αυτά μην το ψάχνεις :cry:

ευτυχώς εδω και λίγο καιρό άρχισα να βάζω αληθινά στοιχεία ..

 

Πληροφοριακά και offtopic, σε "ευαίσθητα" αρχεία να χρησιμοποιείς το TrueCrypt για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αυτη η εφαρμογη του Σατανα μου εχει σπασει τα νευρα!!Ειπα να κανω setup to Modern Warfare 3 μετα απο καιρο να παιξω λιγο.Το παιχνιδι ειναι γνησιο.Δε θυμαμαι τα στοιχεια μου γιατι εχω 2 χρονια να συνδεθω.Του βαζω να μου στειλει reset κωδικου και το mail δεν ερχεται ποτε.Δοκιμασα και με ενα παλιο account name και mail που ειχα και ουτε εκει φτανει το mail.Ουτε σε junk ουτε πουθενα.

 

Του βαζω το σειριακο του παιχνιδιου για να στειλει mail στο account που ειναι ο σειριακος και παλι τιποτα!

 

Εχει τυχει σε κανεναν ξανα κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θυμάσαι ούτε account name ούτε κωδικό ούτε e-mail; 

 

Στο e-mail account που είχες δηλώσει είναι πολύ πιθανό (αν και όχι βέβαιο) να έχεις διάφορα e-mails από το λογαριασμό [email protected] είτε για αγορές, είτε για promos, είτε για θέματα  υποστήριξης. Οπότε ίσως μπορείς έτσι να εντοπίσεις ποιο λογαριασμό είχες δηλώσει.

 

Το account name σου μάλλον μπορείς να το βρεις από το αρχείο (το ανοίγεις με notepad - μην το αλλάξεις και το αποθηκεύσεις):

Χ:\Program Files (x86)\Steam\config\loginusers.vdf

 

Αν δεν τα βγάζεις πέρα, στέλνεις ένα e-mail στο support τους και τους εξηγείς τι έχει συμβεί. 

Εδώ έχει κάποιες παραπάνω οδηγίες για διάφορες περιπτώσεις:

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4988-DHXV-7272

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα θα θελουν και photo to κλειδακι του MW3- η καποιου αλλου παιχνιδιου για να αποδειξεις οτι εισαι ο κατοχος-αν εχεις βαλε και αποδειξη αγορας

 

 

απο κει και περα αν κανεις ενα search στα email για steampowered  πιθανον να βρεις το mail

welcome to steam blah blah blah

 

αλλιως βαλε στο ticket oti email εχεις και δεν εχεις ,διευκρινιζοντας οτι ειναι καποιο απο αυτα αλλα δεν θυμασαι ποιο

 

 

οι κωδικοι δεν ειναι για να τους ξεχναμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι παιδια οτι 2 mail εχω ολα κι ολα κι εστειλα και απο τα δυο να μου στειλουν link για reset κωδικου και δεν εχει ερθει τιποτα.

 

Το mail του support ποιο ειναι?

 

Μπαινω στο παρακατω και βαζω μεχρι και το mail που εκανα προχθες το account και παλι λεει οτι δεν υπαρχει χρηστης.

 

https://support.steampowered.com/login.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν διαβάσεις τη σελίδα που κάνω link παραπάνω έχει links προς το σύστημα support του Steam.

Το απευθείας link για να κάνεις νέο ticket για να περιγράψεις το πρόβλημά σου (θα χρειαστεί να φτιάξεις και ένα Support account) ειναι αυτό:

https://support.steampowered.com/newticket.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές κολάει αυτό που στέλνει τα email και είτε δεν θα τα στέλνει ποτέ η θα κάνει πολύ ώρα να έρθουν και όταν θα πας να βάλεις το κλειδί θα έχουν ακυρωθεί ο κωδικός που έχουν στείλει. Μου είχε σπάσει τα νεύρα μια μέρα ολόκληρη και δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου με τπτ. 

Η καλύτερη λύση είναι να το αφήσεις και να ξαναδοκιμάσεις μετά από κάποια ώρα η κάνε και ένα reset στον router να αλλάξεις ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδια, δεν γνωριζα σε πιο θεμα να αναρτησω την απορια μου οποτε ειπα να ανοιξω ενα νεο τοπικ μηπως με βοηθησετε.

Λοιπον θελω με κατι φιλαρακια να αγορασουμε το football manager 2014, οπως οι περισσοτεροι γνωριζουμε το παιχνιδι ενεργοποιειτε μεσω steam,αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να μπορουμε να παιξουμε το παιχνιδι (3-4 ατομα θαμαστε) ο καθενας απτο pc του..υπαρχει καποιος κινδυνος δλδ για ban?

Εγω εχω ειδη εναν λογαριασμο δικο μου (κοντα στα 23 παιχνιδια εχω), αν φτιαξουμε αλλον εναν που να μπορουμε να μπαινουμε ολοι μας υπαρχει κινδυνος να φαω εγω ban επειδη απτο ιδιο pc θα χρησιμοποιουντε δυο λογαριασμοι steam?

Επεισης με τον νεο λογαριασμο θα πρεπει να ειμαστε offline ή δεν υπαρχει θεμα.

Και κατι τελευταιο, υπαρχει περιπτωση καποιες φορες να τυχει να παιζουμε και τα 2-3 ατομα το παιχνιδι απτον ιδιο λογαριασμο, με αυτο τον τροπο υπαρχει ban?

 

Παρακαλαω οποιος θελει να απαντησει να το γνωριζει το θεμα μην παθω καμια "ζημια" και φαω μπαν στο λογαριασμο που εχω ειδη ή στον λογαριασμο (αν γινει) που θα εχουμε ολοι μας το fm14 και παει τζαμπα το 30Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τελευταίο που ρωτάς, όχι δεν μπορείς να loggareis ταυτόχρονα με τον ίδιο λογαριασμό σε πάνω από ένα pc. Επίσης το παιχνίδι θα αγοραστεί μια φορά από έναν λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά παιχνιδιού με ένα μόνο κλειδί θα ενεργοποιηθεί σε έναν μόνο λογαριασμό στο Steam. Δεν είναι δυνατό να ενεργοποιήσεις ένα κλειδί σε πολλούς λογαριασμούς. Οπότε εσύ και οι φίλοι σου αν αγοράσετε ένα μόνο κλειδί, θα μπορείτε να παίζεται σε ένα PC κάθε φορά, μέσα από τον λογαριασμό Steam που θα ενεργοποιηθεί το παιχνίδι. Αν θέλετε να παίζεται συγχρόνως online μεταξύ σας θα πρέπει να το αγοράσουν όλοι το παιχνίδι και να το βάλουν στο δικό του λογαριασμό Steam ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεταξύ σας δεν θα το επιτρέψει το Steam. Επίσης, από όσο γνωρίζω, αν είσαι συνδεδεμένος στο λογαριασμό σου στο Steam σε κάποιο PC και επιχειρήσεις να συνδεθείς με τον ίδιο λογαριασμό σε δεύτερο PC, τότε θα σου βγάλει κάποια σχετική ειδοποίηση, και αν επιμείνεις, θα σε αποσυνδέσει (αυτόματα) από το άλλο PC. (Edit: δεν ξέρω για το offline, λογικά ισχύει αυτό που λέει ο alexzzz)

 

Πρόσφατα, ξεκίνησε η beta για το Family Sharing, που επιτρέπει να μοιράζεσαι παιχνίδια του λογαριασμό σου με κάποιο αριθμό φίλων, αλλά και πάλι όχι να παίζετε ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...