Προς το περιεχόμενο

Το laptop δεν ανοίγει


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα..!

Έχω ένα θεματάκι με το hp dv5.
Μετά από άνοιγμα και αλλαγή πάστας, Το κλείνω "πρόχειρα" για να τσεκάρω αν δουλεύει.
Το βλέπω, ανοίγει κανονικά και πατάω το κουμπί για να κλείσει, χωρίς να περιμένω να μπει στα win.

Αυτό ήταν. Το laptop από τότε δεν έχει ξαξα - ανοίξει.
Το διέλυσα και το ξανα έδεσα 3 φορές, προσέχοντας πάρα πολύ συνδέσεις κλπ.
Δεν έχω συνδέσει κτ λάθος. έχω αλλάξει πάστα 500 φορές σε λαποτοπ.

Αυτό που κάνει είναι, όταν πατάω το κουμπί για να ανάψει, ανάβει το led που έχει πάνω το κουμπί για μερικά δέκατα του δευτερολέπτου και μετα τίποτα. Ούτε οθόνη, ούτε ανεμιστήρες ούτε φωτάκια.

Ζητάω τα φώτα σας..!
Σας ευχαριστώ πολύ..!

Υ.Γ: Αυτό με το led το κάνει την πρώτη φορά που συνδέω τον φορτιστή. Μετά πρέπει να τον ξεσυνδέσω και να τον ξανα συνδέσω για να γίνει.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι γίνεται με τον επεξεργαστή και την ψύκτρα του. Μπορει να ανεβάζει αμέσως θερομκρασία και να κλείνει. Η κάτι κουνήθηκε...

Αυτό που λες με την θερμοκρασια δεν παιζει..

Ακόμα και να μην εχεις καθόλου ψύκτρα επάνω στο pc, ανοίγει για κάποιο διαστημα, πριν κλείσει από θερμοκρασία..

 

Το κάτι να κουνήθηκε, να το δεκτώ. Τι όμως και δεν ανοίγει καθόλου το λαπτοπ..?

Ακόμα και χωρίς επεξεργαστή, θα έπρεπε να ανοίγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να σιγουρευτείς ότι η μητρική σου είναι εντάξει για αρχή. Εγώ θα έβγαζα τα πάντα από πάνω της και θα άφηνα μόνο τον επεξεργαστή πάνω . Λογικά θα πρέπει να κάνει beep λόγω έλλειψης μνήμης. Αν όχι δοκιμάζεις άλλο συμβατό επεξεργαστή και αν πάλι δεν ανταποκρίνεται,  η μητρική μάλλον έχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...