Προς το περιεχόμενο

Αμυγδαλιτιδα ;;;


Politis1975

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

;)

 

Μια σημαντικη λεπτομερεια. Τον πληρωσες;

ε οχι ρε συ . Νοσοκομειο. Αυριο θα παω σε ιδιωτικο  
Ναι. Δεν αλλαζει και κατι. Λαθος διαγνωση...!!!Sorry για την τροποιηση του μηνυματος παραπανω. Πραματικα αδικαιολογητος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν αλλαζει και κατι. Λαθος διαγνωση...!!!Sorry για την τροποιηση του μηνυματος παραπανω. Πραματικα αδικαιολογητος.

τι να πω ελεος απλα. ευτυχως που δεν εχω κατι σοβαρο-μπορει να πεθαινα κιολας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις... και μένα την Τετάρτη μου βρήκαν αμυγδαλίτιδα. Αλλά εγώ τις έχω. Του είπες ότι τις έβγαλες?

ΟΧΙ . Αυτος το εγραψε στο χαρτι τις διαγνωσης μαζι με το φαρμακο. Δεν μου ειπε καν τι εχω.

Απλα μου ειπε παρε αυτο και μπλα μπλα.

 

Τεσπα αυριο θα παω στην  Εθνικη Ασφαλιστικη εχω ιδιωτικη ασφαλεια σε ολους τους Γιατρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πηγα στο Γιατρο και μου εβγαλε διαγνωση  " Αμυγδαλιτιδα "

 

ΕΓΩ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΜΩΣ!!!

 

 

οποτε τι ;

Χαχαχαααα καλά μου έφτιαξες την ημέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαααα καλά μου έφτιαξες την ημέρα

 χεχε χαιρομαι !

 

Ρε συ μερικοι Γιατροι ειναι απιστευτοι . Καλα κανω και δεν παταω το ποδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να είδε το λαιμό σου πολύ ερεθισμένο, πιθανά να είχες και υψηλό πυρετό και να φοβήθηκε μικρόβιο.

 

Γι'αυτο και η αντίβίωση. Και αντιβίωση για να γραφτεί θέλει κάποια αιτιολογία. Γι'αυτό και έβαλε αμυγδαλίτιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να είδε το λαιμό σου πολύ ερεθισμένο, πιθανά να είχες και υψηλό πυρετό και να φοβήθηκε μικρόβιο.

 

Γι'αυτο και η αντίβίωση. Και αντιβίωση για να γραφτεί θέλει κάποια αιτιολογία. Γι'αυτό και έβαλε αμυγδαλίτιδα.

βρε τι λες ; μια χαρα ειμαι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ απο πυρετο και τετοια χαζα !!!

 

Απλα ειμαι ετσι 8 ημερες πυρετο ομως οχι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, σε περίπτωση που έχεις αφαιρέσει τις αμυγδαλές μπορεί να έγινε μερική αμυγδαλεκτομή. Δλδ να έχεις ακόμα μέρος του ιστού που μπορεί να οδηγήσει σε αμυγδαλίτιδα. Υπάρχει πάλι η περίπτωση κατά τον καυτηριασμό να έμειναν τμήματα τα οποία τώρα να σου προκαλούν πρόβλημα. 

 

Αν σε είδε γιατρός και είπε αμυγδαλίτιδα τότε (θέλω να ελπίζω ότι) δεν έκανε λάθος σε μια τόσο απλή διάγνωση. Το γιατί και το αν σου έδωσε αντιβίωση δεν μπορώ να το συζητήσω γιατί δεν έχω το ιστορικό σου και δεν είναι και σωστό να μιλάμε για κάτι τέτοιο σε ένα φόρουμ που ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. 

 

Αν έχεις οικογενειακό γιατρό, ακόμα και αν δεν είναι ΩΡΛ (δεν χρειάζεται ειδικός, αν χρειαστεί θα σου πει αυτός να πας!), πήγαινε και συζήτησε το μαζί του (εξήγησε του ότι είσαι απύρετος κλπ). Αν τελικά αρχίσεις την αντιβίωση, κάνε μας όλους την χάρη και σε εσένα να τελειώσεις τον κύκλο της. 

 

Το ότι δεν υπάρχει ιατρικός φάκελος για τον καθένα μας σε αυτή τη χώρα μόνο στραβά πάντως μπορεί, όπως και δημιουργεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, σε περίπτωση που έχεις αφαιρέσει τις αμυγδαλές μπορεί να έγινε μερική αμυγδαλεκτομή. Δλδ να έχεις ακόμα μέρος του ιστού που μπορεί να οδηγήσει σε αμυγδαλίτιδα. Υπάρχει πάλι η περίπτωση κατά τον καυτηριασμό να έμειναν τμήματα τα οποία τώρα να σου προκαλούν πρόβλημα. 

 

Αν σε είδε γιατρός και είπε αμυγδαλίτιδα τότε (θέλω να ελπίζω ότι) δεν έκανε λάθος σε μια τόσο απλή διάγνωση. Το γιατί και το αν σου έδωσε αντιβίωση δεν μπορώ να το συζητήσω γιατί δεν έχω το ιστορικό σου και δεν είναι και σωστό να μιλάμε για κάτι τέτοιο σε ένα φόρουμ που ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. 

 

Αν έχεις οικογενειακό γιατρό, ακόμα και αν δεν είναι ΩΡΛ (δεν χρειάζεται ειδικός, αν χρειαστεί θα σου πει αυτός να πας!), πήγαινε και συζήτησε το μαζί του (εξήγησε του ότι είσαι απύρετος κλπ). Αν τελικά αρχίσεις την αντιβίωση, κάνε μας όλους την χάρη και σε εσένα να τελειώσεις τον κύκλο της. 

 

Το ότι δεν υπάρχει ιατρικός φάκελος για τον καθένα μας σε αυτή τη χώρα μόνο στραβά πάντως μπορεί, όπως και δημιουργεί. 

Βασικα απο τοτε μετα την επεμβαση δεν εδωσα σημασια και δεν δινω σε Γιατρους διοτι δεν αρρωσταινω σχεδον ποτε !

 

Τωρα σχετικα με τον Γιατρο του Νοσοκομειου....δεν ητνα Γιατρος κανονικος αλλα μαθητης απο οτι καταλαβα.

 

Αυριο θα παω σε κανονικο Ωρυλα της Εταιριας μου να με δει  και θα μαθω λεπτομεριες.

 

Παντως εχω κανει επεμβαση σε κανονικο Γιατρο της Αεροποριας και μου εκανε πληρη αμυγδαλεκτομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...