Προς το περιεχόμενο

Φθηνά Cd Keys για παιχνίδια σε digital copy


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν διάφορα τέτοια site σαν Link.png Site: http://www.allkeyshop.com/blog/compare-and-buy-cd-key-for-digital-download-the-secret-world/">αυτο που πουλανε φθηνότερα cd keys για παιχνίδια ειναι αξιόπιστα αν οντως δουλεύουν η ειναι μούφα.

 

Αν εχει αγοράσει κανένας φίλος απο κάποιο απο αυτά και οντως ειναι κομπλέ και εχει καλές προσφορές και ευκαιρίες να τσεκάρουμε, γενικότερα ειμαι περίεργος τι γίνεται γενικα με αυτα τα sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μερικά θέματα όπου συζητείται αυτό ήδη: 

Russian legal cd-keys

Νομιμότητα / Ασφάλεια πηγών cd keys για Steam

 

Περισσότερα πιο συγκεκριμένα για το store που δίνεις  θα σου πει κάποιος που ίσως να το έχει χρησιμοποιήσει. (προσωπικά τα αποφεύγω όλα). 

Όπως τονίζεται στα παραπάνω topics, υπάρχουν region locks σε ισχύ (για το σε ποιές περιοχές μπορείς να ενεργοποιήσεις ένα παιχνίδι με ένα key), υπάρχει περίπτωση το μαγαζί να εξαφανιστεί ή να έχει αναξιόπιστο support (ή να είναι απάτη)), υπάρχει περίπτωση το steam (ή η όποια υπηρεσία ενεργοποίησης) να εντοπίσει παραβίαση των κανόνων και αυτό να έχει κυρώσεις στο λογαριασμό σου. Γενικά, κάνεις ό,τι κάνεις γνωρίζοντας ότι υπάρχει ρίσκο να πάνε πράγματα στραβά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Προσωπικα εχω αγορασει 4-5 κλειδια για παιγνιδια απο keys store και συγκεκριμενα απο το g2play.net.

Την πρωτη φορα μονο νομιζω μου ζητησε να σκαναρω και να στειλω ταυτοτητα ή διπλωμα οδηγησης οπως και ενα κωδικο πανω σε χαρτι που μου ειχε στειλει στο mail για λογους ασφαλειας πριν προχωρησω στην πρωτη συναλλαγη.

Απο εκει και περα καθε επομενη αγορα γινεται δινοντας τον αριθμο της καρτας ή οποιον αλλο τροπο πληρωμης επιλεξεις.

 

Προς το παρον δεν ειχα κανενα προβλημα με το συγκεκριμενο site (g2play.net) και το συστηνω γιατι α) εχω βρει οτι ηθελα σε πολυ καλες τιμες σε συγκριση με αλλα παρομοια sites, β) εχει πολλους τροπους πληρωμης ακομα και με paysafe νομιζω για καποιον που φοβαται να δωσει στοιχεια πιστωτικης ή χρεωστικης καρτας και γ?) με καθε αγορα σου δινει ποντους που τους χρησιμοποιεις σε οποια επομενη αγορα θες, δινοντας σου επιπλεον εκπτωση. Το (γ) σε ερωτηματικο γιατι φανταζομαι θα κανουν κατι αντιστοιχο και αλλα παρομοια sites.

 

Κανε την δικη σου ερευνα οπως εκανα κι εγω (οσον αφορα το (α) και κυριως το (β)) πριν κανεις την πρωτη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό κοιτάζουμε πάντα πόσα χρόνια έχει το online store στην αγορά.

Με ένα απλό whois μπορούμε να το δούμε εύκολα (http://whois.net/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...