Προς το περιεχόμενο

Box.com - 50GB για πάντα


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

www.adrive.com

δινει 50gb εδω κ χρονια, υπαρχουν πολλοι αλλοι storage providers.

 

π.χ. ενας νεος κ πολλα υποσχομενος παροχος ειναι ο MEGA, απο τον ιδιο που ειχε κυνηγησει καποτε το FBI οταν εκλεισε το παλιο megaupload, δινει 50GB δωρεαν κ υποσχεται παπαδες στο μελλον (ολα τα αρχεια των χρηστων ειναι κρυπτογραφημενα, ακομη κ αν τα παρει καποιος ή η κυβερνηση, δεν θα μπορει να τα ανοιξει-ετσι κ το mega δεν θα γνωριζει το περιεχομενο και δεν θα φερει ευθυνη γι'αυτο, ειναι το παλιο μεγαλο θεμα με τα πνευματικα δικαιωματα αρχειων εναντι του δικαιωματος των χρηστων για προσωπικα αρχεια) κ εχει καθε λογο να το κανει!

https://mega.co.nz

Δουλευει αψογα με chrome ή δινει addon για firefox με εξτρα πλεονεκτηματα.

 

(Οι σημερινες ταχυτητες δεν ειναι λογος συγκρισης μιας και μπορει να αλλαξουν οποιαδηποτε στιγμη, μην χανετε χρονο).

 

H μεγαλη διαφορα ειναι στο syncing και στα clients που προσφερουν για win, android κλπ.

Το box λειτουργει σαν το dropbox.

Oποτε ξεκαθαρειστε την χρηση που το χρειαζεστε κ επιλεξτε αναλογα που ανεβαζετε και ποια αρχεια σας.

 

Σαφως για το box, εκμεταλλευτειτε αυτην την προσφορα!

 

Όντως το mega φαίνεται μια πολλά υποσχόμενη πρόταση.

Και νομίζω ότι τα 50gb που δίνει το box σχετίζεται άμεσα με τα 50gb που δίνει το mega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ο,τι να ναι, εβαλα μονο 3 ψηφια και το πηρε.

 

  • Account type: Personal
  • Storage (used/total): 0B / 50.0GB 0% used
  • Bandwidth used: 0B of 10.0GB
  • Max file size: 250 MB — Upload files up to 5GB

Τα 2 τελευταια δεν τα πιανω. Τι σκεφτοταν ο ποιητης οταν τα εγραφε; (Το bandwidth δεν εχει ποτε μοναδες οπως GB, MB, KB. Με ανεβασμα αρχειων μονο τα 5 GB μπορουμε να καλυψουμε; Το συνολο ειναι 10 η 50; Δεν διαβασα κανενα readme - faq ακομα, αν καποιος εχει καταλαβει ας μας πει)

 

 

Μηπως αυτο το bandwidth 10 GB εννοει τη μηνιαια κινηση; Και τα 5GB θα ειναι το max μεγεθος ενος αρχειου που μπορουμε να ανεβασουμε. (εκτος και αν ρωτας κατι αλλο)

 

Ευχαριστω και εγω τον polos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αυτο το bandwidth 10 GB εννοει τη μηνιαια κινηση; Και τα 5GB θα ειναι το max μεγεθος ενος αρχειου που μπορουμε να ανεβασουμε. (εκτος και αν ρωτας κατι αλλο)

 

Ευχαριστω και εγω τον polos.

max μέγεθος δεν είναι τα 250;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol εχεις δικιο. Μηπως τελικα αυτο το "Upload files up to 5GB" προκυπτει μετα απο upgrade;

Ακριβώς αυτό φαίνεται! Για τους λογαριασμούς μας είναι τα 250mb και φτάνει το μέγιστο μέχρι 5gb στο πακέτο enterprise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφήτκα και εγω.... και ανεβάζω κάποια αρχεία... Σε σχέση με το δβ που χρησιμοποιώ και ανεβάζω παρατηρώ πως χρησιμοποιεί η εφαρμογή μέγαλο το ποσοστό της μνήμης(3 apo 4)_ και γύρω στο 20% του επεξεργαστή(6cores).Τεσπα...

 

 

Το άλλο που παρατήρησα είναι πως τρώει κα΄ποια κολληματάκια - τουλάχιστον σε εμένα μου έχει γράψει αρκετές φορές πως εντόπισε αργήό upload. Και αν θε΄λω να περιμenv  ή να το στείλω ξανα ή να το ακυρώσω..Σε εσαάς  γίνεται τίποτα τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ και εγώ τον TS

Χρήσιμη και ενδιαφέρουσα προσφορά.

 

Edit

 

Δοκίμασα να ανεβάσω αρχεία και τα μεν μικρά ανέβηκαν αμέσως ενώ ένα rar των 40ΜΒ στάθηκε αδύνατον να ανέβει όσες φορές προσπάθησα.

Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει όριο;

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και εγώ τον TS

Χρήσιμη και ενδιαφέρουσα προσφορά.

 

Edit

 

Δοκίμασα να ανεβάσω αρχεία και τα μεν μικρά ανέβηκαν αμέσως ενώ ένα rar των 40ΜΒ στάθηκε αδύνατον να ανέβει όσες φορές προσπάθησα.

Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει όριο;

 

Έχω ανεβάσει ενα 75 αλλα κάποιες φορές όπως αναφέρω ποιο κάτω βγάζει σφάλμα... αλλά πρέπει να είσαι απο πάνω να το ξαναπατήσεις και να το ξαναπατησεις αν χρειαστεί για να κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάοιες από τις φορές που προσπάθησα, πάτησα το try again δυο-τρεις φορές αλλά είδα ότι δεν είχε αποτέλεσμα και γιαυτό έγραψα εδώ. Έτρεξα και το διαγνωστικό και απάνησε ότι η σύνδεση είναι healthy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...