Προς το περιεχόμενο

AMD: Δεν θα διαθέσει νέες GPUs μέσα στο 2013


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι όπως έχει καταντήσει, αυτό από το 2009 με τις CPUs και GPUs να τις αλλάζουν σαν τα πουκάμισα , βαρέθηκα να κρατάω την GPU 10-11 μήνες και μετά να την πουλάω και δώστου η καινουργια, κάθε λίγο και λιγάκι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα PCs μου,στήσιμο για 10-11 μήνες μετά πώληση, μετά ξανά στήσιμο νέου PC, μετά πωληση. . .

ήμαρτον πια αυτό το marketing,ο μοναδικό που θα κώψει την ξέφρενη πορεία του είναι οι κονσόλες, τo όριο των nanometers και το cloud gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θα κόψει την ξέφρενη πορεία του είμαστε εμείς!! Για πιο λόγο δηλαδή κάθε 10-11 μήνες να στήνεις καινούριο pc?? 10 μηνών pc δεν σου κάνει?? 4 χρόνια το έχω εγώ και μια χαρά κάνω τη δουλειά μου!! Το μόνο που έχω αλλάξει είναι τα windows όπου από xp πήγα σε 7 και οτι του πρόσθεσα άλλα 2 gb μνήμη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως έχει καταντήσει, αυτό από το 2009 με τις CPUs και GPUs να τις αλλάζουν σαν τα πουκάμισα , βαρέθηκα να κρατάω την GPU 10-11 μήνες και μετά να την πουλάω και δώστου η καινουργια, κάθε λίγο και λιγάκι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα PCs μου,στήσιμο για 10-11 μήνες μετά πώληση, μετά ξανά στήσιμο νέου PC, μετά πωληση. . .

ήμαρτον πια αυτό το marketing,ο μοναδικό που θα κώψει την ξέφρενη πορεία του είναι οι κονσόλες, τo όριο των nanometers και το cloud gaming.

σε υποχρέωσε κανείς να κάνεις τόσο συχνά αναβαθμίσεις;

θες να χεις το "πιο τελευταίο" ή για να περιορισεις τον υπερκαταναλωτισμο σου πρέπει να σταματήσει να αναπτύσσεται η τεχνολογία;

 

Δε σου φταίει κανένα μάρκετινγκ αν δε διαχειρίζεσαι καλά τα χρήματα σου και μετα παραπονιεσαι μαλιστα για δικες σου επιλογες 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η 7970GE είναι η γρηγορότερη GPU.

 

Απο ATI ναι!!

Γενικα:ASUS direct CU II 680 TOP.(πιο δροσερη,πιο αθορυβη και σταθερα 4-5 FPS επανω απο GHZ Edition σε οποιαδηποτε αναλυση και σε οποιοδηποτε Game με 100 euro+ακριβως). :confused: !

(Μιλαμε παντα για single GPU και No reference Μοντελα)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αποφασίσουν και οι δυο να βγάζουν GPU που είναι πραγματικά καινούργια γενιά και οχι η παλιά με άλλο όνομα και περισσότερα Mhz, αλλά φυσικά πιο αραιά (π.χ. μια φορά το χρόνο) θα είναι καλύτερα για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα βγαλει τα λεφτα της η κοκκινη αφου τα νεα Games(Crysis 3,Far cry 3,Whats Dog,GTA 5 κ.λ.π) δεν αστειευονται θα παει το crossfire συννεφο!!!!

Δεν υπάρχει κάρτα γραφικών που να τα βγάζει τα λεφτά της.

Παιχνίδι είναι. Ακριβότερο ή φθηνότερο.

Να μου λεγες κάποιο επαγγελματικό επαγγελματικό πρόγραμμα ή κάποια γραφιστική σχεδιαστική και λογιστική suite θα σου λεγα οκ.

 

:P

 

Αντε όλο παιχνιδάκια μου είστε και θέλετε και ακριβά παιχνίδια. Σα δε ντρέπεστε.

 

:P

 

Εξάιρεση αποτελούν όλες οι κάρτες που παίζουν σε ίντερνετ cafe.

Αυτές τα βγάζουν τα λ7 τους αν και απο ότι εχω παρατηρήσει ποτε δεν είναι οι πιο high end...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει έτσι ακριβώς, καμία κάρτα γραφικών που προορίζεται για παιχνίδια δεν βγάζει τα λεφτά της γιατί πολύ απλά κανένα παιχνίδι δεν παίρνει το 100% της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 εταιρίες το ίδιο πράγμα θα κάνουν σχετικά με εξαίρεση την titan που θα βγει για λόγους prestige και marketing από ότι φαίνεται και γιατί η amd σημείωσε νίκες στον gaming χώρο με τα design wins στις επόμενες κονσόλες και με τα never settle bundle.

 

Πιο πολύ χρειάζεται να έρθει περισσότερη υποστήριξη σε gpgpu και καλύτεροι οδηγοί για τα παιχνίδια (και καλύτερα παιχνίδια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) παρά νέες κάρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε υποχρέωσε κανείς να κάνεις τόσο συχνά αναβαθμίσεις;

θες να χεις το "πιο τελευταίο" ή για να περιορισεις τον υπερκαταναλωτισμο σου πρέπει να σταματήσει να αναπτύσσεται η τεχνολογία;

 

Δε σου φταίει κανένα μάρκετινγκ αν δε διαχειρίζεσαι καλά τα χρήματα σου και μετα παραπονιεσαι μαλιστα για δικες σου επιλογες 

 

Τα PCs αλλάζω τόσο συχνά λόγο του 3Dmax-AutoCAD και επεξεργασίας videoHD χρήσεις και όχι για παιχνίδια. Εξάλου τα πουλάω όσο τα αγόρασα.Πρόσφατα σταμάτησα να ασχολούμε με GPUs λόγο του IntelQuickSyncVideo2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να τα βλεπει και η nvidia αυτα να μην χρειαζεται να αλαζουμε gpu τοσο γρηγορα....

Χρειάζεται;

 

Τέτοια σχόλια μου υπενθυμίζουν γιατί αυτή η χώρα πήγε κατα διαόλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...