Προς το περιεχόμενο

Επιλογη jet κρανους


pigos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια
Θελω την βοηθεια σας σχετικα με την αγορα που θελω να κανω ενος jet κρανους (μιας κ αυτο που εχω εκανα βλακεια κ το πηρα σε λαθος μεγεθος)

Το budget μου ειναι χαμηλο κ φτανει (μετα βιας) τα 150 euro (μονο αν προτεινετε κατι εξωφρενικα καλο που σας φαινετε τρομερη προσφορα ισως το βαλω ατοκες)

Aν κανουμε στην ακρη το γεγονος οτι πολυ απο εσας ξερω δεν ειστε υπερ αυτου του ειδους, θα ηθελα παρολα αυτα τουλαχιστον την βοηθεια σας αρχικα σε ποια μαρκα να κινηθω

Βρηκα πχ απο αυτο το μαγαζι καμποσα αλλα δεν γνωριζω (εκτος απο την arai που ετσι κ αλλιως δεν φτανω οικονομικα) ποια μαρκα θεωρειτε καλη ετσι ωστε οταν παω στο μαγαζι μην παω εντελως ανετοιμος στις ορεξεις του πωλητη χαχα

http://www.xmoto.gr/gr/Products.aspx?cat=9

Ετσι λοιπον εχουμε grex(το τωρινο μου κρανος),AGV (μου αρεσουν σχεδιαστικα) , Νolan,Caberg,Airoh,Caberg,Givi,Dainese,Diesel,(εχει ενα που μου αρεσε πολυ) Suomy,New max κτλ

Οποιος θελει ας μου γραψει 2 γραμμες θα το εκτιμησω παρα πολυ

Οσο αναφορα το χρωμα λευκο ή μαυρο προτεινετε?? (το μαυρο μηπως με ψηνει το καλοκαιρι??Απ την αλλη εχω ασπρο scooter οποτε λετε με το λευκο κρανος να ειμαι σαν γαλατας?? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>για μηχανή το θες ή για ανεμόπτερο?</p>

<p> </p>

<p>για μηχανή το θες. εγώ θα σου έλεγα να πάρεις full face και ας είναι και φτηνό σε σχέση με το jet style.</p>

<p>το shoei και arai είναι απο τα καλύτερα αλλα υπάρχουν και αλλα καλα.</p>

<p>δες και <a href="http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets">αυτο</a> το σιτε, απλά υπολόγιζε και έξοδα αποστολής</p>

<p> </p>

<p>για το χρώμα, με το λευκό είσαι πιο πολύ ορατός από ότι το μαύρο στους διερχόμενους</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματα απο εμενα

1)Μην παρεις μαυρο, δεν υπαρχει λογος να βραζει το κεφαλι σου, παρε ασπρο με κανενα σχεδιο ή γενικα κατι ανοιχτοχρωμο.

2)Οτι και αν παρεις να εχει ζελατινα μεχρι κατω και οχι μονο τα ματια. Α) ειναι ποιο ασφαλες, εστω και ελαχιστο και Β) Προστατευει το χειμωνα μυτη και στομα, αλλοιως την δαγκωνεις ασχημα. Επίσεις κοιταξε στις μαρκες που θες ποσο κανει η ανταλλακτικη ζελατινα, μετα απο 2-3 χρονια συνηθως θελει αλλαγμα και πολλες εταιριες τις πουλανε σχεδον οσο ενα καινουριο κρανος. Εγω πηρα Caberg, το πανω δεξιαmedscaleCaberg-Riviera-V2-Pure-Helmet-1.

και εχει αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης + εσωτερικη σκουρα ζελατινα, αν και ειναι ψιλοαχρηστη γιατι ειναι καλυτερα να φορας γυαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...