Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οποιος το παιξει (εμενα θα μου το φερει ο θειος μου  σε 4 ωριτσες) ας μας πει αν ειναι βαρυ με τι καρτα αν ολα φουλ κτλπ

και φυσικα τι λεει απο ατμοσφαιρα γραφικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδιαφερον οδηγος ..

Ξεχωρισα το PCSS ,την βελτιωση του ΗΒΑΟ (HBAO +) και το  ΤΧΑΑ.Βεβαια συνδυασμο ΤΧΑΑ και ΜSAA  αναφερει οτι δεν μπορεις να κανεις ,αλλα μπορεις να διαλεξεις ενα απο τα 2 και να το συνδυασεις με FXAA  ή SMAA  .Βεβαια καλο ειναι να προσεχθει αυτο που αναφερει οτι αν καποιος επιθυμει να προσθεσει τα 2 τελευταια με sweet-fx toοl καλο ειναι να μην το κανει στο multiplayer mode καθοσον το παιχνιδι το αντιλαμβανεται σαν cheat και μπορει να μπλοκαρει λογαριασμους κτλ .Ειναι αυτο που ειχα παθει εγω με το colonial marines οπου προσθετοντας sweet fx mode και παιζοντας online ειχε μπλοκαρει το steam τον λογαριασμο μου για καποιες ωρες .

 

Please note that injection should be avoided in multiplayer mode, as the game may believe the injection to in fact be a cheat tool.

 

Γενικα ετσι οπως το εχω κοψει το παιχνιδι πρεπει να ειναι αρκετα βαρυ αλλα και ομορφο με αρκετη λεπτομερεια για καποιον που θα καταφερει να το παιξει με full dx11 details .Ιδωμεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έπαιξα την εισαγωγή πριν πάω χθες για ύπνο.

 

Σε μερικά σημεία φαίνεται ότι δεν είναι σαν της Rocksteady, αλλά σε άλλα δεν καταλαβαίνεις την διαφορά (animations για κάποια πράγματα). Φαίνεται γερό πάντως, ωραία μουσική, "άγριος" (όχι τόσο calm/cool όσο γίνεται "μετά" στα AA/AC) Batman, θα το λιώσω σήμερα από το μεσημέρι. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από gameplay που είδα μου φάνηκε ίδιο ακριβώς με τα δύο προηγούμενα, τώρα αν έχουν αλλάξει μικρολεπτομέρειες, who cares..Εξάλλου είναι prequel, λογικό είναι να αλλαχτούν πράγματα :)

 

Από ότι διαβάζω πάντως το παιχνίδι τρέχει άψογα και σε Dx11..Και φυσικά..In-game video options, βαριόταν πολύ η rocksteady.

batmanorigins_2013_100cun5.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βραδυ θα το εχω και εγω αλλα θα το ξεκινησω αυριο γιατι θα λειπω. Ειδα το perfoamnce guide εδω

http://www.geforce.com/whats-new/articles/batman-arkham-origins-graphics-and-performance-guide

 

και στα σχολια καποιος με 560 ti αναφερει οτι το παιζει με ολα φουλ εκτος απο AA . Παλι καλα γιατι αλλιως θα τα ΕΣΠΑΓΑ ΟΛΑ!!! Και εννοειται οτι θα το ξαναπαιξω με την επομενη καρτα που θα παρω σε λιγους μηνες !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βαζω το Physx στο normal δεν γινεται τπτ.στο προηγουμενο batman επαιζα κανονικα με physx on.τωρα γιατι ετσι?εχω το τελευταιο physx software!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κοίταξα μερικά reviews και είναι λίγο mixed.

Βασικά το κύριο αρνητικό που λένε, είναι ότι πολλά πράγματα ανακυκλώνονται από την Rocksteady σε gameplay και γενικά δεν σπρώχνει την σειρά παραπέρα, αλλά το παίζουν safe.

 

Όταν το τερματίσω θα πω κι εγώ την γνώμη μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να σμπρώξεις κάτι παραπέρα όταν πρόκειται για prequel ; Υποτίθεται έχει πιο λίγα/λιγότερο πολύπλοκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω. Όπως είπα, εγώ μόνο την εισαγωγή έχω παίξει ακόμα.

Λένε όμως ότι κάποια πράγματα που γίνονται, είναι πολύ παρόμοια και τα περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...