Προς το περιεχόμενο

Φυλάκιση δύο ετών στον 29χρονο που συνελήφθη ως ιδιοκτήτης του gamato.info


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα ξυλαστήρια θύματα (χωρίς να σημαίνει ότι είναι και πλήρως αθώοι)

 

όντως kirileman (μαζί με τον aian ΒΑΖΩ ΚΙ ΕΔΩ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ) ΕΙΣΤΕ BLIND, και εσκεμμένα δεν παράθεσες την παρένθεση μου

 

φαντάζομαι αν σε "κλείσουνε μέσα" για παρόμοιο λόγο (ο 29χρονος είπε ότι «Είμαι απλός χρήστης από το 2006 και κατέβαζα αρχεία») , θα πρέπει να πούμε ότι είσαι κι εσυ υπαίτιος και πρέπει να τιμωρηθείς δια ροπάλου, ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να κλείσουν όπωσδηποτε και το greekstarz είναι οι χειρότερη...!!!

 

Και να μας μείνει μονο το pirate bay; Εκτός κι αν σκοπεύεις εσύ προσωπικά να κάνεις αυξήσεις σε μισθούς και να μην υπάρχουν υπερτιμολογήσεις στην ελληνική αγορά οπότε πάω πάσο.

 

ΥΓ. Ένας φίλος μου κατεβάζει απο εκεί και τσιμπάω κι εγώ καμια σειρά σε καλή ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η υποκρισία μας δεν παίζεται, γι'αυτό λέω ότι οι Έλληνες είναι απο τους χειρότερους λαούς στον κόμο. Κοιτάμε να φάμε ο ένας τον άλλο.

Για να δώ όμως τι θα γίνει όταν ξυπνήσουν μερικοί και πούν "μ@κ@κες είμαστε να μοιράζουμε δωρεάν, να μας κυνηγάει η ατυνομία και στο τέλος να μας ειρωνεύονται κιόλας;"

Θα άξιζε τον κόπο τότε να έχουμε σκεφτεί να πούμε έναν καλό λόγο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η υποκρισία μας δεν παίζεται, γι'αυτό λέω ότι οι Έλληνες είναι απο τους χειρότερους λαούς στον κόμο. Κοιτάμε να φάμε ο ένας τον άλλο.

 

ισχύει, αλλά από τους χειρότερους λαούς όχι. η νοοτροπία που υπάρχει εδώ και δεκαετίες ναι είναι από τις χειρότερες, αλλά δεν μπορείς να βάζεις ένα ολοκληρο έθνος στο ίδιο τσουβάλι. μην ξεχνάς πως υπάρχει μία ακόμη Ελλάδα σε χώρες του εξωτερικού παγκοσμίως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το τονίζω:

Όλη η κίνηση της σύλληψης, κανονικά, θα έπρεπε να κριθεί παντελώς άκυρη και παράνομη. Θα έπρεπε να είχε λήξει και μάλιστα με σχετικά συνοπτικές διαδικασίες καθότι δεν συντελέσθηκε πραγματική παρανομία σε κάτι.

Την στιγμή που διέθετε μόνο torrents (αλλά μόνο) δηλαδή ουσιαστικά απλώς διευθύνσεις προς κάτι και δεν διέθετε το ίδιο, το όποιο κρινόμενο ως "παράνομο υλικό" π.χ. σε δικούς του servers κλπ, κανονικά δεν μπορεί να συσταθεί λογική κατηγορία παράνομης διακίνησης ή κατοχής παράνομου υλικού.

Αλλά, πού λειτουργεί "κανονικά" και λογικά το πράμα εδώ στην Ελλάδα, για να λειτουργήσει και εδώ;;;!!!...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα δεν βγήκε απόφαση σε ευρωπαϊκό δικαστήριο ότι είναι αντισυνταγματικό και αντίθετο προς τα ανθρώπινα δικαιώματα να διώκονται όσοι διακινούν torents; κάπου εδώ μέσα το διάβασα.Ο δικηγόρος του πρέπει να διαβάζει περισσότερο insomnia!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η υποκρισία μας δεν παίζεται, γι'αυτό λέω ότι οι Έλληνες είναι απο τους χειρότερους λαούς στον κόμο. Κοιτάμε να φάμε ο ένας τον άλλο.

Για να δώ όμως τι θα γίνει όταν ξυπνήσουν μερικοί και πούν "μ@κ@κες είμαστε να μοιράζουμε δωρεάν, να μας κυνηγάει η ατυνομία και στο τέλος να μας ειρωνεύονται κιόλας;"

Θα άξιζε τον κόπο τότε να έχουμε σκεφτεί να πούμε έναν καλό λόγο;

Δωρεαν?Μην λεμε και οτι θελουμε,ολα για τα λεφτα γινονται,κανεις απο αυτους δεν μπλεκει το κωλο του για να εχουμε εμεις υλικο δωρεαν,τις διαφημισεις που τις βαζεις?Τα "gold members section" τα "προαιρετικα" donations? Κλασικο παραδειγμα και επικαιρο το Greekstarz,να τους χωσουν στην φυλακη για τα καλα,οι τυποι πουλανε υλικο που οι αλλοι διαμοιραζουν τσαμπα,δεν ανεχομαι να παιζουν με την νοημοσυνη μας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι καλύτερα να τιμωρούνται τα ξυλαστήρια θύματα (χωρίς να σημαίνει ότι είναι και πλήρως αθώοι) κι όχι οι ουσιαστικοί υπεύθυνοι.. αυτή η άποψη είναι καλύτερη, ναι?

 

 

όντως kirileman (μαζί με τον aian ΒΑΖΩ ΚΙ ΕΔΩ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ) ΕΙΣΤΕ BLIND, και εσκεμμένα δεν παράθεσες την παρένθεση μου

 

Φίλε, "εξιλαστήρια" θύματα είναι κι όχι "ξυλαστήρια"...

 

Εξ ου και τα σχόλια των aian και kirileman.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, "εξιλαστήρια" θύματα είναι κι όχι "ξυλαστήρια"...

 

Εξ ου και τα σχόλια των aian και kirileman.

 

Τι λες βρε έξυπνε εσύ, τους μέτρησες και τους έβγαλες έξι;

 

Ενας ήταν ο κατηγορούμενος και οι άλλοι που τον δίκασαν ήθελαν ξύλο, επομένως "ξυλαστήρια". Αντε... :P :P :D

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μας μείνει μονο το pirate bay; Εκτός κι αν σκοπεύεις εσύ προσωπικά να κάνεις αυξήσεις σε μισθούς και να μην υπάρχουν υπερτιμολογήσεις στην ελληνική αγορά οπότε πάω πάσο.

 

ΥΓ. Ένας φίλος μου κατεβάζει απο εκεί και τσιμπάω κι εγώ καμια σειρά σε καλή ποιότητα.

Φιλε μου υπαρχουν πολλα ελληνικα site-forum που προσφερουν οτι προσφαιρει και το greekstars χωρις να ζηταει συνδρομές  απο τους χρήστες τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...